Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

maria18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 4. 12. 2005
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a maria18 » 06. Dec. 2005 17:20

jst jih ne nosim za enkrat se dobro vidim!drugace pa to sploh ni vec problem sej se zdej tud navadna ocala take oblike da zgledajo ful dobro!!!tko da ni panike ce bi jih mogla nosit bi jih lec pa ne bi ker mam ful obcutljive oci in nebi mogla zdrzat!!! :razz:
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 10. Dec. 2005 20:35

Jst sm dobila očala pri desetih letih. Js se sam spomnm, da mi je bil to nekak najbol grozn dan... Nevem, sj drugač se mi zdi, da nekaterim ful pašejo, in jim celo polepšajo obraz, ampak js jih nikakor nism hotla nost. Mami mi je čist vse obljubila, če očala nosila, ampak js jih sploh nism mogla. Še ko sm jih gor dala, sm se skus stekelc dotikala, k sm si hotla uček pomest. :?
Po enem mescu pregovarjanja, joka,... sm dobila leče. :)
Uporabniški avatar
pupica20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 13. 5. 2005
Kraj: maribor,postojna,tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a pupica20 » 12. Dec. 2005 10:41

wiii čez dva dni dobim očalca :) :) sm kr vesela ratala in jih komaj čakam :D
Ne moremi storiti velikih dejanj. Le mala z veliko ljubezni.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 12. Dec. 2005 12:31

Jest si bom pa zdej vrjetno kupla en nov okvir za očala, čeprov kr dost nosim leče, ampak bi vseen mela en odbit okvirček k se mi zdi en ful dober modni dodatek :P
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 12. Dec. 2005 13:49

jz sm tut ful jokala k sm dobila ocala, v osnovni soli v prvih razredih.

zdej mi je pa vseen za njih, ceprav vecinoma nosm lece.
*malecka*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *malecka* » 13. Dec. 2005 15:33

Jaz mam očala od prvega letnika srednje šole. Takrat sem v njih zgledala čisto ok, v prvem letniku faxa pa sem v njih že zgledala kot totaln idiot (ful sm bla smešna) :lol: pol sem menjala okvir. Zdaj je boljše.

Dala bi si leče delat pa imam prevelike cilindre ali nekaj podobnega. Morala bi v bolnico na neki pregled pa ne dobim napotnice :x
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 17. Dec. 2005 19:13

Js grem pa po nova očala po novem letu in že komi čakam izbran mam pa en diorjev okvir sam če ga bojo takrat še mel... zdej trenutno mam okvirje od maxmare... cenovno ni bistvene razlike.. chanelovi so mi tut všeč.. se bo težko odločit :p
MUMI
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MUMI » 17. Dec. 2005 21:25

*malecka* napisal/-a:Jaz mam očala od prvega letnika srednje šole. Takrat sem v njih zgledala čisto ok, v prvem letniku faxa pa sem v njih že zgledala kot totaln idiot (ful sm bla smešna) :lol: pol sem menjala okvir. Zdaj je boljše.

Dala bi si leče delat pa imam prevelike cilindre ali nekaj podobnega. Morala bi v bolnico na neki pregled pa ne dobim napotnice :x

Tudi leče s cilindri obstajajo. Jaz mam sices minimalnega na desno oko in se popravlja.
:flower:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 17. Dec. 2005 23:05

Jst bi pa rada počas moje temno modre okvirčke zamenjala, sam kaj, ko so tko dragi.. :(
MUMI
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MUMI » 17. Dec. 2005 23:15

Mimi_M napisal/-a:Jst bi pa rada počas moje temno modre okvirčke zamenjala, sam kaj, ko so tko dragi.. :(

Baje ti zavarovalnica nekaj povrne. Za ka pa nisem sigurna. Mal se pozanimaj. :flower:
Uporabniški avatar
_mala_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 15. 10. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a _mala_ » 17. Dec. 2005 23:21

ja zavarovalnica ti povrne na vsaki dve leti oz. tu neki.
jas mam očala že od prvega razreda in se počutim ful nesamozavestno ampak leč ne morem met oz. niso priporočljive kr mam cilindre :( :cry:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 17. Dec. 2005 23:27

Ja, vem, kako je tole z zavarovalnico. Imam očala že zadost dolgo :wink:
Vsaki dve leti ti pripada okol 10k, to je ravno za nova stekelca. Men se namreč dioptrija stalno slabša, tako da jih morm na dve leti skoraj obvezno zamenjat, letos mi prvič ni blo treba, ker je blo poslabšanje tako neznatno. Ko pa se mi je enkrat vmes pojavil še cilinder, mi je zdravnica napisala neko priporočilo al kaj vem, da so mi krili zamenjavo tudi prej kot v dveh letih.
Okvirji so pa okrog 25, 30k...Taki, kot so mi všeč.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 18. Dec. 2005 0:35

Mimi_M napisal/-a: namreč dioptrija stalno slabša, tako da jih morm na dve leti skoraj obvezno zamenjat, .


Uf, to je grozno, ja... Sama imam skoraj čisto nenošena očala, ki so stala okoli 80 000 SIT, pa so v tem času, ko so ležala v predalu (nosim leče), postala že premalo močna :? :wall: ...
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 18. Dec. 2005 0:39

Mimi_M napisal/-a:Vsaki dve leti ti pripada okol 10k, to je ravno za nova stekelca.


10k za šipce? :eek:
To mi je pa ful čudno k jest dam za šipce sigurno vsaj tm od 20-30k, mam pa sicer kr velko dioptrijo --> -4,00... in ja na tako dioptrijo me vsake 2 leti pripada 7.000 :? ... ful mi pa to pomaga glede na dejanske stroške :evil:
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
žblj
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 171
Na forumu od: 27. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a žblj » 18. Dec. 2005 2:06

Joj jst pa reeees ne morem očal, nobena mi ne pašejo, pa tud nasplošno so mi očala kot taka grda in nepraktična. K jih mam za doma, se počutm k ena piflarka al pa kaka dirty tajnica (odvisn, v kakem moodu sm :twisted: :wink: ). Uglavnem, zuni jih nikol ne nosm, kar je že mal ratal problem, ker sm dans zvečer 2x zignorirala svojo najboljšo prjatlco, ker je nisem spoznala :? (Mam pa tm okol -4,5 do -4,75 dioptrijo) Pa za žurat ne morem nost leč, ker so prvič vsi lokali zakajeni in me pol učki bolijo zarad dima pa še zna se zgodit, da pridem vsa naklana domov in pozabm dat te zadevce ven iz oči. Kako to druge rešte? K greste žurat? :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov