Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 03. Jul. 2007 16:53

Jz imam očala za tv predvsem. Sem končno našla take, ki mi pašejo
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 03. Jul. 2007 17:18

rdeče vrtnice napisal/-a:ja js tud nosim očala. ker imam blazno veliko dioptrijo :( na vsakega skoraj -3.0. groza.


Minus tri ni blazno velika dioptrija :)
Imam znanko, ki ima dioptrijo - 9, pa tega sploh nisem vedela, dokler mi ni sama povedala (nosi leče).
Tako da... lahko bi bilo slabše :wink:
Uporabniški avatar
star7
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 30. 6. 2007
Kraj: tam, kjer so zvezde

Neprebrana objavaNapisal/-a star7 » 05. Jul. 2007 12:22

jst imam ocala in pred letom dni sem si nabavla lece in zdj imam vecinoma lece ker so mi ful dore in moje ucke so se navadle me prow nic ne motijo.
ocala nosim tko za doma al kei..fant mi pravi da sm tui z ocali ql..ampak js prisegam na moje lece :lupe:
BabySun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 6. 11. 2006
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a BabySun » 05. Jul. 2007 18:09

jst tud mam očala..sam večino skoz nosim leče.. očala sam za doma al pa če me kdaj oči bolijo pa to..
ღ♥ ne sanjaj življenja..ampak živi svoje sanje ♥ღ
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 06. Jul. 2007 8:33

metuljčica* napisal/-a:
rdeče vrtnice napisal/-a:ja js tud nosim očala. ker imam blazno veliko dioptrijo :( na vsakega skoraj -3.0. groza.


Minus tri ni blazno velika dioptrija :)
Imam znanko, ki ima dioptrijo - 9, pa tega sploh nisem vedela, dokler mi ni sama povedala (nosi leče).
Tako da... lahko bi bilo slabše :wink:


Naj te se jaz potolazim. Jaz imam dioptrijo -5 in -4.50. Pa tud skoz nosim lece.
Nisem vedla, da za tako velike dioptrije (-9) obstajajo lece. Super. Sem pomirjena.
Uporabniški avatar
kAtz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kAtz » 06. Jul. 2007 11:40

js sm pa mela očala enih 5let, ampak sm jih zgubla, zmučkala, zaspala u njih, pr lupčkanju so me motla,..
Zdaj pa nosim že 5 let leče in jih obožuejm. Vidim pa fuul slabo, zato jih nosim skoz, od jutra do večera. Luksuz so, res. Ne zgubiš jih,motijo me pa niti najmanj ne. Pa sem en cajt misla da se mi vid zarad leč slabša, k jih skoz nosim, pa mi je dohtar rek, da so celo še bolš k špegle, tk da ni več straha.. :)
Če bi pa mela dnar, bi pa takoj šla na lasersko operacijo.. Mogoč pa enkrat.. :flehan:
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 06. Jul. 2007 11:54

imam očala, vendar raje nosim leče. Z očali se počutim grdo. Če pa kdo drugi nosi očala, pa skoraj ne opazim... mislim ne delujejo mi zato neki piflarji. Nekaterim zelo pristajajo. Malo bolj bi pogledala morda smao nekoga, če bi imel res ful debele okrogle okvirje... tako kot v filmih, tisto pa deluje malo geeky ja.
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
BabySun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 6. 11. 2006
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a BabySun » 06. Jul. 2007 12:13

kAtz napisal/-a:Če bi pa mela dnar, bi pa takoj šla na lasersko operacijo.. Mogoč pa enkrat.. :flehan:


jaaa..to bi tud jst šla.. čeprav nimam tak grozno veliko dioptrijo (-2)..
ampak si full želim in nekoč bom ziher šla..
večkrat ko se zbudim pa mal pogledam po sobi, si rečem kak bi blo fajn da bi lahka jst zdle vidla čist čisto sliko, kot sm jo včasih ko še nism mela dioptrije..
tako da, ko bo laserska operacija pri nas še bolj upeljana bom jst skor ziher šla..
Zadnjič spremenil BabySun, dne 06. Jul. 2007 12:18, skupaj popravljeno 1 krat.
ღ♥ ne sanjaj življenja..ampak živi svoje sanje ♥ღ
Uporabniški avatar
thora
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 9. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a thora » 06. Jul. 2007 12:15

Jst mam tud očala, samo nosim večinoma samo leče. Sm se tko navadla nanje, kr me nič ne moti pa ne vidi se jih pa povsod grem lahko z njimi ... sploh so mi leče všeč, ker mam sončna očala brez dioptrije in tko jih lahko nosim brez problema. Prej, ko še nism mela leč, sploh nism nosila očal, sm bla malo slepa :D Sploh zato, kr sem trenirala pa nism mogla bi z očali k so me ful motila. U glavnem, jst prisegam na leče!! Samo ko grem u vodo moram malo pazit da mi ne odplavajo ...
Uporabniški avatar
-=beiba=-
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 31. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a -=beiba=- » 06. Jul. 2007 20:23

jaz sem včeraj dobila nova korekcijska očala. prava mora jih je bilo izbrrat k mam ozek obrat in so mi pol vsa prevelika :( ampak sm najdla ena ful lepa pa še pašejo mi :)
....non sholae sed vitae discimus....
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 08. Jul. 2007 7:48

Jaz večinoma nosim leče, ker se veliko bolje počutim z njimi... Očala samo za kdaj zvečer itd...

(Očala sem dobila ravno ko sem vztopala v puberteto, in sem se začela sprasevati kakšna zgledam, tako da je bil to zame velik šok... :?

Pri 13ih sem dobila prve leče, da sem lahko normalno trenirala- drugače so bila očala na popravilu vsake 2 dni. :)

Vedno sem imela kakšen tanek in neopazen okvir za očala, pa sem delovala z njimi ful pridna- vsi so mi to rekli ko so me videli z njimi. :D Tko da sem si zdej izbrala malo debelejši črn okvirček s pravokotnimi stekli... Pa mi prov hudo zgleda. :)

Na lasersko bom šla pa takoj, ko bom imela dio vsaj 2 leti stabilno.
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 11. Jul. 2007 16:51

Ja sem pa mislila, da vidim zelo dobro dokler nisem pršla na faks. No, pa nekaj časa sem mislila, da vidim normalno, da taka motna slika mora biti.

Očala nosim samo na faksu, drugje se pa niti ne spomnem, da bi jih nosila (med vožnjo, pred TVjem,...)

Če se mi bi dioptirja grozno povečjala, se pa bi odločla za lasersko operacijo (pač enkrat ko bi pršla do denarja).
Sestra je bla na laserski in je zelo zadovolnjam.
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 13. Jul. 2007 21:04

Ravno sedaj sem si kupila nova očala - tako navadna, kot sončna z dioptrijo. Nosim jih že od prvega razreda osnovne šole in ja... Sovražila sem jih in sovražim jih še sedaj - čeprav veliko manj kot včasih. Vmes sem imela dve leti leče (poltrde), ampak ker sem jih parkrat (pomotoma seveda) izgubila (vedno na žurkah :oops: :D ), sem se raje odločila, da grem nazaj na očala (leče so postale že preveč potraten biznis :D ). Na srečo mi vsi pravijo, da mi očala kar lepo pristojijo, tako da sem jih za silo sprejela pa še tolaži me dejstvo, da jih mnoge uporabljajo kot modni dodatek :wink: .
Uporabniški avatar
Ronnie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 21. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ronnie » 15. Jul. 2007 19:09

Js bom pa jutri ravno šla iskat nova očala. Sem si izbrala take z svetlo roza okvirčki (majhni, okvirji samo zgoraj) in komaj čakam. :D
Včasih mi jih je blo ful problem nosit pa to, ker se mi je zdelo grdo, sčasoma sem se pa navadila (deloma tut zato, ker mam tako veliko dioptrijo.
Ko sem šla prejšnjo sredo na pregled sem se končno opogumila in dobila leče, pa so mi zelo všeč. Mislila sem, da bom rabila ful časa, da se navadim, pa je v bistvu čist lahko.
V petek se pa nisem mogla upret enim očalam, ko sem bla pri optiku in sem si jih kar kupila. :D Taki veeeeliiiiki okvirji. :lach: Zdej ko mam leče si takšne lahko privoščim.
Na lasersko operacijo je pa moja mami šla pred petimi leti in je blazno zadovoljna. Ko se odločimo (oz. se bom jaz opogumila in bom še par let starejša) bom tut šla na to operacijo.

Za tiste ki imajo leče, če mi lahko nekaj povejo
V sredo grem na morje in me zanima, če grem lahko v vodo z njimi... Kako je s potapljanjem in podobnim?
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 17. Jul. 2007 22:35

Jz pa zadnje čase vedno več nosim očala, ker res bolje vidim z njimi, pa še popolnoma navadila sem se jih.
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov