Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 21. Sep. 2006 8:15

AtomicKitty napisal/-a:mene pa zanima nekaj pa bom prašala kar v tej temi ker ima itak veze z očali..zanima me če katera ve, kako poteka tista stvar, da ti pripadsjo na 2 leti ena očala zastonj preko socialnega - če si zavarovan ali tako nekako...kam se moraš obrnit? po napotnico k splošnemu zdravniku ali kako? baje da ti določen znesek povrnejo...na dve leti...ima kdo kaj izkušenj stem?


Ne vem če so ravno zastonj očala... v optiki, kjer jaz hodim, maš popust, oz. ti socialna eno vsoto odbije od zneska - cene očal. To je to, bom pa se še pozanimala pa ti povem. :wink:


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 21. Sep. 2006 10:19

buffy-ann napisal/-a:
AtomicKitty napisal/-a:mene pa zanima nekaj pa bom prašala kar v tej temi ker ima itak veze z očali..zanima me če katera ve, kako poteka tista stvar, da ti pripadsjo na 2 leti ena očala zastonj preko socialnega - če si zavarovan ali tako nekako...kam se moraš obrnit? po napotnico k splošnemu zdravniku ali kako? baje da ti določen znesek povrnejo...na dve leti...ima kdo kaj izkušenj stem?


Ne vem če so ravno zastonj očala... v optiki, kjer jaz hodim, maš popust, oz. ti socialna eno vsoto odbije od zneska - cene očal. To je to, bom pa se še pozanimala pa ti povem. :wink:


ja dej prosim...saj pravim da nevem čist točn..ma če je sam dva čuka je pa dva čuka, ne bom jim pustila več, ker že tko zmečem enga denarja za te špegle in leče itd itd :(
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 21. Sep. 2006 10:51

Okulist ti mora našisat recept za očala, in greš k optiku, kjer ti vsaki 2 leti pripada kritje približno 8k od zavarovalnice.
Saj to ti itak vsi optiki upoštevajo, če imaš recept, če pa ga nimaš, pol pa do tega nisi upravičena.
Jst sm pred dvema letoma to nazadnje uveljavljala, letos bom spet, če bo treba šipce menjat.
Ker ponavadi se mi lih pokrije s tem, nazadnje sm doplačala 2k za menjavo obeh šipc ob upoštevanju tega popusta :P
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 21. Sep. 2006 10:52

Ja, AtomicKitty, točno tak je kot je Mimi napisala.;)


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

*malecka*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *malecka* » 21. Sep. 2006 16:02

Jaz sem se ravno danes naročila na pregled, da bom lahko leče dobila. YEEEEY!
Sem ful srečna, ker bom mogoče zdaj lahko dobila mehke leče namesto poltrdih, ker mam cilindre.

Očala mam že skoraj 4 leta pa se na njih ne morm navadit, tako da bo to za mene pravo olajšanje.
Ljubezen ni čudo vendar dela čudeže.
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 21. Sep. 2006 16:41

ah ta zavarovalnica je čist butasta..tko šparajo s tem dnarjem da kr glava peče...sm si 1 leto nazaj kupila očala pa je zavarovalnica dala neki malga zravn, in itak da sm dost pocen okvirje kupila, k sm sama plačala pa me je pršlo okol 35000..too much..in mislm da vseskup dajajo premal zravn..pr nepotrebnih stvareh razmetujejo z dnarjem, a tle k je logično da so steklca draga pa nečjo dat zravn..mislm..saj steklca bi lahko vsa plačal, pa to ne morejo...banda..jst nej pa bankrotiram al ja...in si raj leče kupm..pride bolj udobno pa še jezna nisem k vem da zavarovalnica ne da nč malga zravn...če razumete kaj hočem povedat...
AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 23. Sep. 2006 15:57

Mimi_M napisal/-a:Okulist ti mora našisat recept za očala, in greš k optiku, kjer ti vsaki 2 leti pripada kritje približno 8k od zavarovalnice.
Saj to ti itak vsi optiki upoštevajo, če imaš recept, če pa ga nimaš, pol pa do tega nisi upravičena.
Jst sm pred dvema letoma to nazadnje uveljavljala, letos bom spet, če bo treba šipce menjat.
Ker ponavadi se mi lih pokrije s tem, nazadnje sm doplačala 2k za menjavo obeh šipc ob upoštevanju tega popusta :P


kakšna je zej razlika med okulistom in optikom? jaz naprimer hodim na pregled in po leče, očala itd v isto "štacuno"...hočem rečt da imajo tam in zdravika in na izbiro očala, okvirje...kdo mi zdaj napiše recept?
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 23. Sep. 2006 18:43

okulist je zdravnik. optik pa je zaposlen v optiki. popravlja očala itd.


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 24. Sep. 2006 18:02

se pravi da mi tisto mora napisat zdravnik ki mi pregleda oči....
pa še nekaj bi vas vprašala drage pupce...a mogoče veste kje bi imeli na izbiro take plastične (brezbarvne) okvirje - od Ljubljane do Nove Gorice....
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 24. Sep. 2006 18:18

v LJ jih dobiš kr v vsaki optiki, pomojm da ni ene kjer jih ne bi imel vsaj enepar...
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
Uporabniški avatar
rebel*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: :)

Neprebrana objavaNapisal/-a rebel* » 24. Sep. 2006 18:21

Applebitecc napisal/-a:Uf, ne vem, kam nej tole dam... Recimo da sem. :D
Če je že blo se opravičujem, sam v iskalniku ne najdem.

Sprašujem o čist navadnih očalih (ne sončnih). Jih nosite, mate rajš leče? Jih ne nosite, čeprav bi jih moral?Vam je všeč folk, ki nosi očala ali so vam geeky? :)

Men je zdej to padlo na pamet, ker mam ene 3 tedne za brat očala. In men so očala prav cute, če seveda niso čist ena piflarska... Moj tip pravi, da so mu ženske z očali sexy. Kaj pa vaše mnenje?



ja js sm nosla očala in sm bla čiiist proti lečam... pol so mi pa na morju v vodo padla čis nova in sm znorela pa začela nosit leče :D ker pa mam mesečne, une za 12ur/dan, nosm tud še očala... neki časa sm se prav grozn počutla z njimi, ko da sm čis čudna... pol sm se pa spet navadla, mi je čis kul vn it z njimi pa še lubi prav da sm mu ful fajna v njih :D js mislim da je oboje kul, leče so včasih ful praktične, če pa na hitr rabiš "oči ki vidijo", so pa očala tud fajn...tko da, oboje je zakon :D
...ljubiti...
......biti....
........iti...
.........ti...
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 24. Sep. 2006 18:29

ja jst sem nekak ista. fulx imam očala, ker me ali oči preveč bolijo za leče, ali sem pa prelena.

za športat, ali pa ven žurat imam pa veliik rajš leče.poleti pa že tko, ker mi je zoprno bit brez sončnih očal, mi je pa isto zoprno da ne vidim, tko da potem žal nujno leče...

se mi pa zdi da očala vsem pašejo, samo ta rpav okvir je treba najdt in zna zgledat 100x boljš kot brez...samo kaj k se mi zdi, da vedno z njimi zgledam ibr resnejša(pa sploh niso neka navadna klasična očala)
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 24. Sep. 2006 18:44

AtomicKitty napisal/-a:se pravi da mi tisto mora napisat zdravnik ki mi pregleda oči....
pa še nekaj bi vas vprašala drage pupce...a mogoče veste kje bi imeli na izbiro take plastične (brezbarvne) okvirje - od Ljubljane do Nove Gorice....


Plastičnih okvirjev maš res dosti v vsaki optiki, tudi brezbarvne.


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

Janja84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 333
Na forumu od: 11. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Janja84 » 25. Sep. 2006 0:16

Jaz nosim očala že od 15 leta. Zdaj že eno leto imam plastičen okvir. Zaenkrat še nisem pomislila, da bi imela leče. :D
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 25. Sep. 2006 10:36

jst isto, oz. sem pomislila, pa sm jih sam 10 min imela notr in sm rekla, ne, hvala.
Zdej imam že več let plastične okvirje, temno modre in vsak misli, da so črni :) , pa so mi zaenkrat še ful všeč,
mogoče si bom pa vseeno omislila še kakšne, ki bi bili pa čist drugačni od teh, verjetno kovinski tanek okvir v kakšni svetlejši barvi...
sem jih enkrat probala ene in so bli tud ful dobri, v nežni lila barvi. :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron