Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 19. Jun. 2010 21:31

Limona baje pomaga, ampak ti tudi poškoduje lase (jih naredi bolj suhe). Druga stvar, ki naj bi še pomagala, je klor (pač če veliko plavaš v bazenu :) ).

Kar se pa tiče razcepljenih konic, jaz se grem postrič takoj, ko jih opazim. Je najbolj učinkovito, pa potem še zelo hitro lasje zrastejo nazaj :)
Every rose has its thorn
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 20. Jun. 2010 9:52

Pika85 napisal/-a:Katere izdelke uporabljate za zaščito las pred sušenjem s fenom oz. likanjem, da vam lasje res lepo dišijo? jaz trenutno uporabljam od Loreala hot glatt, saj je učinkovit, vendar mi ne diši glih... :D


Jaz imam Actyva nutrizione instantanea cream. Lepo diši, vendar pa na laseh ne pusti vonja. Sicer pa sem kupila pri frizerki, stane pa okrog 10€
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 20. Jun. 2010 10:00

Pika85, če želiš, da ti lasje dišijo kot da bi bili sveži iz frizerskega salona, je edina možnost za tebe Keune. Zelo frizerski vonj :D
V moji omari se najde na primer Keune Care Line Thermal protector (tonik):
Slika
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 20. Jun. 2010 10:45

Punce, rabim nasvet za po vaših izkušnjah najučinkovitejšo zaščito pred toplotno obdelavo las.
Pri meni gre samo za likanje, ampak ker se barvam na rdeče, so prameni že po trikratnem likanju oranžni in ne rdeči. Plus lasje se izsušijo in tko naprej... Kakšna ideja? :)
Because I can.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 20. Jun. 2010 10:54

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 21:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 20. Jun. 2010 10:58

Leti to name?
Se mi ne zdijo preveč bogi, mam lepe zdrave lase in bi rada, da taki ostanejo, zato sprašujem za nasvet.
Because I can.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 20. Jun. 2010 11:10

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 21:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 20. Jun. 2010 11:17

Hvala za tvoje cenjeno mnenje.

Ker pa se barvanju in likanju še nekaj časa ne mislim odpovedat, me zanimajo kakšne bolj konstruktivne ideje.
Because I can.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 20. Jun. 2010 11:23

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 21:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Jun. 2010 12:01

Tananda napisal/-a:Punce, rabim nasvet za po vaših izkušnjah najučinkovitejšo zaščito pred toplotno obdelavo las.
Pri meni gre samo za likanje, ampak ker se barvam na rdeče, so prameni že po trikratnem likanju oranžni in ne rdeči. Plus lasje se izsušijo in tko naprej... Kakšna ideja? :)
Tananda napisal/-a:Se mi ne zdijo preveč bogi, mam lepe zdrave lase in bi rada, da taki ostanejo, zato sprašujem za nasvet.
:/
Res nisem ekspert, ampak men tole nč kej "lepo in zdravo" ne deluje.

Ni mi jasno, zakaj vam je enim puncam tko težko tele svoje obrede/rituale/ne-vem-kako-nej-temu-rečem občasno mal prekinit al pa manj pogosto izvajat, če vidte, da pravzaprav bolj škoduje kot pomaga lasem?
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 20. Jun. 2010 12:17

Ok, mogoče ni najbolj jasno napisano.

Imam pobarvane lase. Likam jih 1x na teden. Po treh tednih, torej trikratnem likanju, se na pramenih, ki jih potegnem skozi likalnik, vidijo prehodi med rdečo in oranžkasto barvo.
Lasje se mi ne cepijo, niso suhi in uničeni, lepo skrbim za njih in tako naprej (da ne bo katera Društva za zaščito las klicala al pa kaj :roll:).

Rada bi si kupila nek sprej/mazilo (ne spoznam se dobro na te zadeve), ki ščiti lase med likanjem, ker sm slišala, da to obstaja.

Sicer pa ful lepo, da vas tako skrbi dobrobit mojih las. :)
Because I can.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Jun. 2010 12:26

Tananda napisal/-a:Sicer pa ful lepo, da vas tako skrbi dobrobit mojih las. :)
Malenkost! :tach:

Dobro, mal pretiravam, ane? :)
Ampak jz, ki lase perem in sušim (pa še to samo v "hladnejšem delu leta", drgač kar "naravno", če le je čas; barvam se skor ne več (1x na 2 leti, če me kej prime)) 1x do 2x tedensko tega ne zmorem razumet in se mi res zdi že skor "mučenje" las.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 20. Jun. 2010 12:29

Oh well, 100 ljudi, 100 čudi.
Torej, dober sprej za zaščito las anyone?
Because I can.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Jun. 2010 13:46

hautehippie napisal/-a:Pika85, če želiš, da ti lasje dišijo kot da bi bili sveži iz frizerskega salona, je edina možnost za tebe Keune. Zelo frizerski vonj :D
V moji omari se najde na primer Keune Care Line Thermal protector (tonik):
Slika


Tega si kupila prov v frizerskem salonu?


Tananda...evo tlele maš en primer spreja za zaščito las. Drugače pa poglej kakšno stran nazaj pa boš videla, da smo se ravno včeraj že pogovarjali o tem.
Pika85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 2. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika85 » 20. Jun. 2010 16:06

Hautehippie kje si kupila ta tonik? hm, torej zelo fajn diši? ali kakšen vonj bi naj bil "frizerski"? :D [/b]

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov