Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 18. Jun. 2013 16:32

a mi lahko katera svetuje, kako stilirat dolge tanke lase? Torej imam lase dolge malo manj kot do sredine hrbta, so pa tanki in po besedah frizerja dokaj gosti. Problem je v tem, da ne padejo lepo ampak kar nekaj bingljajo vsak v svojo smer, pomoje da zato, ker so prelahki. Poizskusila sem že s tem, da si ne dam nič na lase, pa tisti balzam ki ga ni treba spirat, ampak ni kakšnega učinka, tudi ni razlike ali si lase posušim na zraku ali s fenom. Zdi se mi, da lasje najbolj izgledajo če se rahlo spotim ob lasišču takoj potem, ko so umiti in posušeni :nixweiss: Sicer so lepi in svetleči, nimam razcepljenih konic. Vem da bi bil za mojo kvaliteto las najprimernejši paž (ki sem ga že naveličana), ampak v službi moram imeti spete lase, poleg tega se veliko tudi ukvarjam s športom, kjer je čop prav tako najlažja rešitev. Če imate kakšno idejo bom zelo vesela :)
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 19. Jun. 2013 20:30

^^Js mam tut take laske - do sredine hrbta, tanke pa sorazmerno goste, sam k so tok tanki, vse skp še zmer zgleda bl bogo :D mam pa trenutno postrižene mal stopničast, tko da grejo zadi mal v špico, niso naravnost odrezani. Mela sm tut že frfru pa naravnost postrižene, edin vrhnji sloj mal krajše (mal stopničast, ampak sam tok da lepš padejo) je vse ful dobr izpadl.

Upam, da si kej predstaulaš :)
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 27. Jun. 2013 19:26

Tudi jaz imam dolge (nekje do sredine hrbta) in tanke lase. Meni gre najbolj na živce, ko se zbudim zjutraj in opazim take neke čudne kodre, en tja en sem, v glavnem noben ne sodi nikamor. :roll: Ko se postrižem na stopničasto frizuro, pa mi to prav luštno izpade. Sicer si lase likam, ker imam temno rjave, spodaj pa zbeljene in ful dobro pride.

Jaz ne dajem na glavo nič kaj mora gor ostat oz. kar se ne spira, ker potem imam drug dan takoj mastne, ampak res mastne lase, sploh poleti, ko se veliko potimo. Meni veliko pomaga tudi koprivin šampon za "ravnanje las" od firme Alkmene, samo ga je težko dobit. Pa kak Naturavit balzam za ravnanje las (v DM je za dobit).
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 29. Jun. 2013 15:29

Brala sem malo komentarje in Kerastase naj bi bil menda ful dober za lase. Imam dolge lase, ki pa so zelo izsušeni in scepljeni. Konice so kot slama. Tudi če se postrižem so po 2 tednih enaki.
Glede na to, da so Kerastase izdelki zeloooo dragi bi kupila samo eno stvar. Kaj se najbolj splača? (šampon, balzam, maska, "silikon"...) :)
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Nov. 2013 8:53

V zadnjih mesecih sem opazila povečano izpadanje las. Tisto, RES povečano. Po moje imam vsaj ene 30% las manj kot v začetku leta :? (dober, da sem ji prej mela ogromno)
Baje je to zaradi nekih snovi v vodi tukaj, ker se dosti ljudi, ki se priseli sem, srečuje s tem. Svetovali so mi kokosovo olje in sem si ga tudi nabavila. Sedaj me pa zanima, kako ga uporabiti. Naj bi ga nanesla na lase in pustila idealno kar čez noč. Ampak glede na to, da je to olje, me skrbi, da mi ne bo čisto zmastilo lasišča? A bom lahko to sploh sprala dol al bom zgledala, kot da sem v briljantino padla? Moram ga pa, glede na to, da je težava v lasišču, nanesti na lasišče, ne le na konice ali kaj takega... Naj še povem, da nimam suhih las, pretirano mastnih sicer ne, ampak bi prej rekla, da so mastni kot suhi in jih ne bi dodatno mastila.
Kakšne izkušnje?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Nov. 2013 15:13

Sicer vem, da ne odgovarjam direktno na tvoje vprašanje, ker sprašuješ o uporabi kokosovega olja, ampak proti izpadanju las pomaga konopljino olje. Zjutraj na tešče eno malo žličko na eks, pa je. Js odkar praktiricram to vsako jutro mi skor ne odpadajo več lasi (niti med umivanjem, česanjem al pri frizerki) pa še nohte mam trdne ko cigle.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Nov. 2013 16:30

^^Kakšen okus pa ima? :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Nov. 2013 18:12

Meni ima okus po razredčenem bučnem olju. Na začetku mi je blo ful ogabno, zdej sm se pa navadla.
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 26. Nov. 2013 11:59

Summer055 napisal/-a:Brala sem malo komentarje in Kerastase naj bi bil menda ful dober za lase. Imam dolge lase, ki pa so zelo izsušeni in scepljeni. Konice so kot slama. Tudi če se postrižem so po 2 tednih enaki.
Glede na to, da so Kerastase izdelki zeloooo dragi bi kupila samo eno stvar. Kaj se najbolj splača? (šampon, balzam, maska, "silikon"...) :)

Pri men je čist isto... me tut to zanima. Morda katera kaj priporoča??
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Nov. 2013 9:46

Sweet baby Jesus, 30 eur za 150 ml nekega sranja za na lase?
To je dejansko vredno tega denarja?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 27. Nov. 2013 15:54

Tudi meni blaaazno izpadajo lasje, pomojem tudi zarad tablet sedaj še povečano, pa sem probavala že z menjavo nevemkakšnih šamponov, pa ni glihmi pomoči :(
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 27. Nov. 2013 18:48

^ Koliko časa pa to že traja? Ker mene vsi tolažijo, da je sezonsko (ampak pri meni ni, ker traja že od kar sem dokončno v Dhaki, torej več kot pol leta in so se vmes že ene 4 sezone zamenjale :/ ).
Nasveti, ki sem jih našla poleg kokosovega olja (mimogrede, le-tega ženske tu redno uporabljajo in imajo vse res čudovite, zdrave lase):
- Vitamin D
- Kalcij
- Biotin
Ma jaz sem prav depresivna zaradi tega, ker sem imela vedno goste in lepe lase ;( Tolaži me edino to, da vsi pravijo, da se stanje izboljša, ko greš domov...

Bom pa poskušala še konopljino olje najt, čeprav bo težka...
UrškaŠ
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 29. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a UrškaŠ » 29. Nov. 2013 11:22

Živjo!

Sama imam malo manj od sredine hrbta dolge lase, redke in tanke. Čez poletje sem opazila, da se mi je povečalo izpadanje las. Najprej sem mislila, da je samo nekakšna faza, vendar je vedno huje. Lasje so se mi začele tudi zelo ''feclati''. Mislim, vedno sem jih malo težje razčesala, ker so zelo tanki, ampak sedaj jih zelo težko razčesem in grem čez deset min čez lase in imam povsod majhne vozličke, ki jih potem zelo zelo težko razčesem, zraven pa seveda merkam, da bi mi izpadlo čimmanj las. Zečal sem tudi uporabljati fitovalov šampon proti izpadanju, vendar se mi zdi, da ne pomaga kaj dosti. Ne vem več kaj naj naredim in tudi ne vem zakaj so se mi kar naenkrat tako zelo poslabšale. Če katera mogoče ve za kakšno rešitev? Hvala. :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 29. Nov. 2013 19:20

Par postov višje maš .... again: konopljino olje oziroma katero drugo olje ki ima dobro razmerje omed maščobnimi kislinami omega 3 in omega 6 + vitamini B kompleksa, posebej biotin.

Pri težavah s kožo in lasmi se res splača dobro pregledat prehrano in ravnovesje hranilnih snovi, ker ko prihaja do motenj (pomanjkanje katerih hranil, motena presnova, kopičenje odpadnih produktov v telesu, ....) se to zelo hitro prične odražati na koži in laseh (ker organizem enostavno kar je hranil, porabi za delovanje vitalnih organov, zato za ostale, npr. kožo in lase ne ostane več).

Men so izpadal lasje vedno nenormalno, odkar pa res redno jemljem konopljino olje mam ful lepše lase, trdnejše, ne izpadajo. Pa še nohte mam take da lahko luknjo v beton naredim.

Pred konopljinim oljem sem pa jemala olje ameriških in afriških oreščkov, je bilo tudi super, samo dražje od konopljinega.

Vitamine B kompleksa dobiš v obliki kapsul, prahu (pivski kvas npr. je dober vir).
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 30. Nov. 2013 17:48

Kaj pa naredite tiste, ki se vam zdaj v zimskem času, predvsem zaradi kurjave, zelo naelektrijo lasje? Vem da je krema za roke oz. telo ena od rešitev, samo to pri meni deluje kratkotrajno, pa še lasje se mi potem hitro zmastijo.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov