Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 28. Nov. 2012 14:34

Jaz sem se ravno včeraj v Lushu spoznavala s trdimi šamponi. Peni se kot tekoč šampon, vonji so pa super.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 04. Dec. 2012 17:00

Lush šamponi vsebujejo zelo dražeč detergent: sodium lavril sulfat... Kar ni ravno dobr za redno uporabo, ker uničuje zaščitni plač kože...
Cincanje
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Cincanje » 05. Dec. 2012 16:27

Za bolj polne lase pomaga tudi proso-pahuljice, ki jih pojemo v jogurtu.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 10. Dec. 2012 11:48

Hey!

Zadnje čase sm si spet začela mal več likat lase, zihr si jih likam ene 2x-3x na teden. Zaščito za lase v obliki spreja za pred samim likanjem imam, zdj pa iščm še eno kvalitetno masko za lase. Cena ni važna, mam pa rjave lase, prej mastne kot suhe.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 12. Dec. 2012 21:04

Kaj lahko naredim, da se mi lasje ne bodo konstantno feclali v vozle? Namreč dovolj je že, da mam lase pod plaščem/ katerokoli obleko, da se mi naredijo vozli. Če se zjutraj razčešem, lahko zvečer začnem znova s tem (pri meni dolgotrajnim procesom). Imam že masko za lase od Loreala, nekej naravnega za lažje razčesavanje, tudi sprej (mislim da od Loreala) za lažje razčesavanje. Pa še olje za lepše konice od Balee. Res je, da se barvam na blond, ampak še nikoli nisem slušala za nikogar s takimi problemi. Se pa tudi redno strižem. So what to dooooo :O?
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 13. Dec. 2012 13:33

pomoje glede las ne moreš kaj dosti, lahko pa si pomagaš z dobrim glavnikom, tale je super za vozle in nič ne cuka: http://www.tangleteezer.com/. majo ga že v nekaterih salonih tudi pri nas.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 13. Dec. 2012 14:32

Sm že naročila in če bo pomagal te bom še zaprosila :))
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 16. Dec. 2012 11:11

haylee napisal/-a:Hey!

Zadnje čase sm si spet začela mal več likat lase, zihr si jih likam ene 2x-3x na teden. Zaščito za lase v obliki spreja za pred samim likanjem imam, zdj pa iščm še eno kvalitetno masko za lase. Cena ni važna, mam pa rjave lase, prej mastne kot suhe.


Ne počni tega. Meni je tako žal da sem si jih likala prej, ker sem imela na koncu čisto izsušene.

Sedaj sem si jih začela fenirati in ravnati z veliko okroglo krtačo in so v enem mesecu postali ful lepši in manj suhi.

Če pa res ne moreš brez, potem ti pa priporočam masko za lase JOICO s keratinom. cca. 25 EUR pri frizerju.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 12. Jan. 2013 22:09

Po dolgem času sm se spet spovnla na tole kokosovo olje: http://withloveana.blogspot.com/2011/03 ... -olje.html pa ga v drogerijah sploh ne najdem. :( Mogoče katera ve kej bi se ga dal staknt? :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 12. Jan. 2013 22:30

Si iz Lj? V Šparu v Cityparku ga majo :)
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 12. Jan. 2013 22:36

Nope nism. Upam, da bom kmal kje tm okol. :) A kej veš kolk stane?
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 13. Jan. 2013 13:32

Sj sm ga mensezdi tut v Mercator centru vidla. V vseh malo bolj založenih trgovinah ga imajo pri bio izdelkih. Mislim, da je dobrih 6 eur :)
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 13. Jan. 2013 15:26

Prav tega vitaquell nisem jaz nikjer našla. Sem pač v dm-u kupila dražjega (cobio) ki je superca. Diši fantastično...

Sem pa vidla, da imajo tudi v mercatorju prav njihovo znamko. Ga pa dejansko dobiš povsod že.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 13. Jan. 2013 16:06

Očitn so naše trgovine bolj prazne haha. :D Hvala vm za pomoč... ga bom že izsledila 1x :cool:
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
leanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a leanna » 20. Jan. 2013 20:22

Pozdravljene punce!

Mi katera lahko svetuje kakšno kvalitetno masko (tudi šampon in balzam lahko) za obnovo suhih poškodovanih las? Pred približno pol leta sem šla namreč iz rjave (barvane) na blond in si z blanžiranjem pri frizerki in kasneje z uporabo trgovinskega posvetljevalca doma čisto uničila lase. Že po naravi imam debele in malo bolj 'slamaste' lase, sedaj pa so povrhu vsega še čisto izsušeni, pusti, brez leska in sijaja – skratka uničeni in brez življenja. Vem, da so edina rešitev za takšne lase škarje, vendar resnično nimam jajc, da bi si jih postrigla, zato bi rada s čim vsaj omilila trenutno situacijo, dokler pač tisti najbolj uničeni ne prerastejo.

Trenutno uporabljam šampon in balzam gliss kur ultimate repair in masko john frieda sheer blonde, pred in po sušenju uporabim tudi serum od john frieda, včasih kakšno olje ali kremo za izsušene lase, vendar imam po kaki uri ali dveh spet isto slamo na glavi :/ glavo bi lahko kar pomočila v olje, pa bi ga lasje čisto vpili.. Je pa res, da vsi izdelki, ki jih uporabljam, vsebujejo polno silikonov in imam posledično lase čisto zapacane s silikonskimi oblogami, da še tiste hranilne sestavine, ki jih izdelek ima, ne morejo do lasu. Sicer je res, da silikoni še najbolje zgladijo las, vendar se to opazi samo površinsko, globinsko pa las ni nahranjen. Verjetno bi mogla poseč po kakšnem čistilnem šamponu, da si malo sperem silikone iz las, in potem kakšno bolj naravno hranilno masko? Kaj priporočate?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov