Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 01. Apr. 2011 11:13

Summer055 napisal/-a:mni je frizerka predlagala uporabo l'occitanovega šampona in balzama za barvane lase. Baje ti v parih mesecih povsem popravi lase.


Ok sicer sta v redu, sm čudežev pa vseeno ne delata. :)
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 01. Apr. 2011 11:21

Ma saj frizerji za marsikateri izdelek rečejo, da ful pomaga, pa potem ni tako, ampak da je vsaj opazna sprememba, to je že dosti. :D Zdaj če je rekla da "baje pomaga", mi to ravno ne pomaga dosti pri nakupu, ker ne bi rada spet vrgla vstran denarja. Bi blo fajn slišat kakšne osebne izkušnje, pa za L`ocittanove izdelke nisem zasledila kakšna posebna priporočila na drugih forumih.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 01. Apr. 2011 11:52

js frizerjem sploh ne zaupam, še posebej tem v običnih salonih ala Simple. to je res dizaster od dizastra. lase mi gre sušit čist od blizu in mi jih razčesuje z uno ultra gosto krtačo da mi ja vse razfrfuli in potem to sračje gnezo zakamuflira s silikonom. ko jo vprašam po kakšnih uredu produktih mi ne zna dveh pametnih povedat. naredijo tako, da izgleda ok vse do prvega pranja in prav malo jih briga, kako delajo z lasmi.

sama prisegam na čimbolj natur in blage šampone, za nego pa nanesem jojoba olje. mi je ful drobro tudi za kožo, ker mam ful suho. prav tako tudi lase. nobene umetnosti.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 01. Apr. 2011 13:12

Tananda napisal/-a:Eno vprašanje. Kok je pametno delat trajno na manj kot do ramen dolge lase in kok je to težko vzdrževat? :D


Odvisno kaj želiš. Če narediš konkretno trajno bo afro look, lahko pa le volumenska trajna in si samo skuštrana. Kar se nege tiče pa rabijo predvsem veliko vlage, kakšna maska z oljem je fajn, da so gladki in sijoči :D
p.s. če se barvaš na rdečo bo problem v tem da ne boš več ravno rdečelaska, ker je rdeča najbolj občutljiva barva in se bo zelo izpirala.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 01. Apr. 2011 18:13

Saj sem si že premislila, predvsem zaradi barve, ja...
Zdaj si po vsakem pranju zvijem lase v bunkice, da se posušijo in mam potem rahlo valovite in skuštrane, lih kar sem hotla. Pa je rešen problem.:)
Because I can.
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 01. Apr. 2011 22:09

Zato pa se jaz izogibam frizerja v največjem možnem loku. :D Parkrat letno grem samo stričt konice, barvam se pa doma (ko sem se še na blond, sem bila seveda primorana it k frizerju). Ko rečem frizerki naj mi ne tišči fena v lase, me pa samo čukasto gleda. Pa to ni kar en salon, ampak glede na to kako ravnajo z lasmi, jih brez slabe vesti vržem v isti koš kot "no name" salone. Edino frizer, ki me striže, ima nekaj pojma o negi las, ostali pa so kot mesečine. :?
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 01. Apr. 2011 22:19

^^Menjaj salon, če ne znajo z lasmi ravnat? :)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 01. Apr. 2011 22:22

Zaradi frizerja hodim tja, ker kot pravim on edini ve nekaj o negi. Tisti, ki mi umiva in suši lase, pa vedno posebej omenim, da naj mi ne žge las.
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 02. Apr. 2011 17:54

jerry444 napisal/-a:Zanima me,če pri vseh izdelkih za nego in oblikovanje las,obstaja tudi kakšna zadeva,ki bi lasem "povzročila" isto kot morska voda po kopanju poleti?Pa ne mi zdej rečt,naj grem glavo v morje namakat,ker ne bo izvedljivo.Obstaja kej takega podobnega,pa da je dosegljivo pri nas?


Verjetno misliš lepe kodre brez večjega volumna?

Jaz uporabljam pivo, približno pol piksne ga dam na umite in osušene lase, ter mečkam lase s prsti, da se odteče, zavijem v brisačo in to je to.
Učinek je boljši če si lase posušiš na zraku in ne s fenom.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 02. Apr. 2011 20:30

Kaj pa potem narediš s prelepim pivskim vonjem?
Because I can.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 03. Apr. 2011 10:47

Doutzen napisal/-a: barvam se pa doma


s čimer si narediš 100x večjo škodo, kot ti jo "nesposobna" frizerka s sušenjem las (ki ima, mimogrede kak rahlo bolj profesionalen fen, ne to kar si si ti kupila v merkurju. le čevlje sodi naj kopitar, madona!)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 03. Apr. 2011 12:02

S črno barvo? Ne bi rekla. Tudi v drogeriji ne kupim najcenejše barve, ampak še vseeno občutno prišparam, barva je pa še lepša in bolj sijoča od "frizerske". Me ne dobi več nobeden na to finto, da so frizerske barve oh in sploh, samo račun nabijejo. Po mojih večletnih izkušnjah z barvanjem pri frizerju in doma že znam opazit kvaliteto barve, in razen če se ne barvaš na blond, se vsekakor splača barvat doma (pa ne samo s finančnega vidika). Sem pred leti, ko sem bila prav tako črna (in vmes temno rjava) ful menjavala salone in so se vse barve hitro spirale, četudi ni bilo prvo ali drugo barvanje s tistim odtenkom. :wink:

In, ojej, a smo nekomu stopili na žulj? Se pravi samo frizerka lahko tukaj komentira karkoli o kvaliteti storitev v salonih? Profi fen gor ali dol, menda je jasno, da se ga ne tišči v lasišče, ampak z neke primerne razdalje.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 04. Apr. 2011 7:25

Doutzen napisal/-a: že znam opazit kvaliteto barve,

Se pravi samo frizerka lahko tukaj komentira karkoli o kvaliteti storitev v salonih? Profi fen gor ali dol, menda je jasno, da se ga ne tišči v lasišče, ampak z neke primerne razdalje.


očitno ne znaš, sicer ne bi pisala bedarij. če pa hodiš k eni vaški frizerki, ki uporablja iste barve kot se dobijo po štacunaš, pol je to druga pesem.
tako kot pri vsaki stvari, je tudi tu kvaliteta dražja (tudi cliota z bmw-jem ne moreš primerjati, niti h&m z prado, ...- razlika v kvaliteti je. če pa ti "vidiš" da je ni, to še ne pomeni,da je v resnici ni.). ti se lahko na glavo postaviš, frizerske barve se še vedno z drugimi ne morejo primerjati.

in ni mi treba biti frizerka, da to vem. imam veze, poznanstva. in to dobre. ne ene vaške frizerke.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 04. Apr. 2011 12:51

Poznanstev jaz ne rabim, da vem kako stvari stojijo, ker sem menjala že kar nekaj frizerskih salonov, da sem lahko primerjala kvaliteto storitev, ampak ni bilo neke hudo opazne razlike med vaško frizerko in znanimi saloni s hudo višjimi cenami in ne hudo kvalitetnimi barvami, glede na to, da so se mi prav tako spirale. Ampak vsakemu svoje, ne da se mi tukaj nekaj pregovarjat. Če ti je forum ventil za sproščanje slabe volje, ok, ampak to še ne pomeni, da se vsi drugi motimo, ti pa imaš vedno prav. :wink: Da govoriš da pišem jaz bedarije (samo svoje mnenje in opažanja mogoče?), se mi ne zdi normalno diskutiranje ampak vsiljevanje tvojega mnenja. Pojdi s svojo zagrenjenostjo kam drugam, ker ni prvič, da sem opazila tvoj vsevedni odnos.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 04. Apr. 2011 12:55

Doutzen, ne rabiš biti ful dolgo na tem forumu, da opaziš, da nekateri vsak post na tem forumu napišejo v napadalnem smislu.
Ne mi pa prodajat bučk, da se doma ne moreš kvalitetno pobarvat (na temnejše barve). Kupiš kvalitetno barvo v salonu ali v frizerski trgovini in prišparaš, pobarvaš se pa isto kot bi te v salonu, le da tam zaračunajo še storitev in ime, če so bolj prepoznaven salon. :wink:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov