Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 20. Jun. 2010 22:29

Pravzaprav se ne spomnim, od kod je, ker ga imam že kar nekaj časa. Nima pa kake nalepke, sklepam da očitno ni iz Müllerja. Vem pa, da imajo tudi tam Keune, tako da se splača preverit.
Glede vonja - težko ga je opisat, ampak meni vsekakor ne smrdi. Tak svež, frizerski vonj :) Koliko se potem voha na laseh pa tudi težko ocenim :D Meni je všeč predvsem, ker je na pumpico in ne masti ali dodatno obteži las.
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 22. Jun. 2010 13:37

Fak, ene sam komplicirate. Če je vprašala za nasvet, se oglašajte tiste, ki ji imate kaj pametnega svetovat. Meni je do zdaj najbolj pomagala linija Love, peace & planet (nekaj takega), in sicer eko vlažilni šampon (taka zelena tuba je in to dokaj velika, tako da tudi cena ni previsoka - ene 15 eur če se prav spomnim) in balzam od Dumb blond (maš tud za druge barve las, oz. ta je celo namenjen vsem barvam, ne samo blond) od Bed Head. :wink: Enkrat tedensko niti ni tako pogosto likanje, jaz sem zreducirala še na manjkrat, ker si jih barvam na svetlo, ampak so videt taki sijoči odkar uporabljam te izdelke. Prej sem mela Niveino kolekcijo in mi ni pomagala popolnoma nič (razen izdelki za sijoče lase, so pa bili še vedno suhi po konicah). Dobiš pa te izdelke preko neta al pa pri frizerju (jaz spletni prodaji nisem glih naklonjena). So pa kul šamponi tudi od Kerastase (tudi pri frizerju dobiš, seveda ne pri vseh), ker sem pri prejšnji frizerki dobila tester in sem ga kar nekajkrat uporabila, pa je naredil super lase. :)
EDIT: glede zaščite pred likanjem meni ni pomagala še nobena zadeva (imam eno od L`oreala Hot Glatt, ampak ni nek presežek). Poskusi, mogoče ti bo ustrezalo.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Jun. 2010 13:50

Ne morem si pomagat..
dolce_chicco napisal/-a:ampak so videt taki sijoči odkar uporabljam te izdelke. /.../ glede zaščite pred likanjem meni ni pomagala še nobena zadeva
..zarad tega se oglašam. Kaj ti bo na videz zdrav karkoli(lasje, obraz/koža), če pravzaprav niso in je vse neki preparirano? :nein:
OK, priznam, ne spoznam se in ne vem kolk kdo kej uporablja naravne izdelke, ampak večina jih baš ni naravnih, ne?
Uporabniški avatar
LeillaLee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 20. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LeillaLee » 22. Jun. 2010 14:15

buubbika napisal/-a:Sliši se morda bolano, vendar deluje. Pojdite spat z masko, ki pa je olivno olje. Dajte ga na lase, počakajte kakšno urco, da se vpije in pojdite spat. Seveda je tu potrebna kakšna vrečka za na glavo, pa brisača na vzglavnik, ... pač je zelo zoprno, se strinjam, ampak deluje. Zjutraj si jih umijte in lasje so kot v reklami. Brez fotošopa. ;)

Preverjeno in res deluje... meni je to frizerka sama priporočala, ker tudi sama prakticira. Sploh mi je svetovala, je to dobra regeneracija za lase po poletju.
Pika85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 2. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika85 » 22. Jun. 2010 17:59

buubbika napisal/-a:Sliši se morda bolano, vendar deluje. Pojdite spat z masko, ki pa je olivno olje. Dajte ga na lase, počakajte kakšno urco, da se vpije in pojdite spat. Seveda je tu potrebna kakšna vrečka za na glavo, pa brisača na vzglavnik, ... pač je zelo zoprno, se strinjam, ampak deluje. Zjutraj si jih umijte in lasje so kot v reklami. Brez fotošopa. ;)


Se strinjam glede olja in las... UG84 se mi zdi, da si v eni izmed tem napisala, da še bolj kot olivno olje pomaga olje neke druge rastline? :gruebel:
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 22. Jun. 2010 21:48

Ja, napisala je ricinovo olje. Tudi jaz ga uporabljam. Včasih celo zmešam z oljćnim in pustim par ur na laseh. Potem pa lase normalno umijem.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Jun. 2010 23:57

^^Ja fajn je tudi jojobino olje. Js sm ga včeri dala gor po dolgem času za kako urco in se mi danes lasje res ful bolj svetijo kot ponavadi.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 23. Jun. 2010 8:08

spice girl napisal/-a:Ja, napisala je ricinovo olje. Tudi jaz ga uporabljam. Včasih celo zmešam z oljćnim in pustim par ur na laseh. Potem pa lase normalno umijem.


Kje se pa dobi to olje?
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 23. Jun. 2010 9:08

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 21:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 23. Jun. 2010 9:08

Najboljše imate za suhe lase tale olja:

Avokadovo
Ricinusovo
Kokosovo
Olivno

No, pa arganovo, ta je itak super, samo je drag.

Vveliko se jih dobi na spletu (Arstrade, Akamuti, Srček.si, BB natura, Živa center, BioSi, ipd., ipd.), tudi v Muellerju je npr. olivno, konec konec tudi v navadnih trgovinah - samo pazite, da je hladno stiskano brez primesi.

Jojoba ja je OK, samo če imate res suhe lase ni kaj dosti efekta od jojobe same, mora še kaj bit zraven.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 24. Jun. 2010 17:52

Js imam zaščito pred likanjem od Schwarzkopf-a Got2b Smooth & Chic in se mi zdi dokaj kvaliteten za mojo ne tok redno uporabo likalnika KLIK. Diši pa ful, če kateri to kaj pomeni.
Vem pa da punce dost hvalijo od Tigi-ja zaščito ali pa od Loreala Hot Glatt.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 24. Jun. 2010 21:51

sirova štručka napisal/-a:kva delate eni z bogimi lasmi...


eni imamo tako štrleče lase včasih, da nam drugega ne preostane ;)

Drugače pa jst uporabljam od Loreala, diši zelo, ampak se mi zdi, da nima nobenega efekta. Zadnje čase dajem gor orehovo olje, pa je kar kul :)
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 24. Jun. 2010 22:18

Jaz mam tudi bolj boge lase in sem resno že razmišljala, da bi si dala gor olivno olje. Mi je že ena kolegica svetovala, ampak kar ne upam, ker sem pa nekje slišala, da je ena punca imela od tega olja svoje blond lase zelene.

Ma katera s tem izkušnje? Ker res nočem probat in na konc imet vse zelene lase :/
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Jun. 2010 0:13

^^to pa prvič slišim, da bi mel od olivnega olja zelene lase.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 25. Jun. 2010 6:36

Zakaj bi pa mela zelene lase? Saj olivno olje ne vsebuje nobenih zelenih barvil. Sploh pa ni zeleno ampak temno rumene barve in verjemi mi na laseh ne pušča barve.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron