Naravna kozmetika

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 29. Sep. 2011 17:23

Ok no tako, najprej hvala za vse informacije ...
:)

Zdaj za nego za umivanje zjutraj in zvečer uporabljam cvetlični gel od ikove, potem pa še tonik od sanctuma (s katerim sem zaenkrat res super zadovoljna, ker tako lepo osveži kožo pa še diška ful :) ). Zaenkrat sem za zvečer po toniku uporabljala jojobino olje, čeprav se mi zdi, da mi ga koža mogoče še bolje vpije, če tonika prej ne nanesem in samo umijem obraz, hm.. V glavnem, sem pa še v iskanju primerne vlažilne kremice, ki bi bila predvsem zelo lahka (ker se mi T predel res zelo hitro začne svetit) za čez dan. Trenutno sem si kar od mami sposojala antioksidantno vlažilno dnevno kremo Acai Chocolate, ki je tudi od Ikove, ampak mi ni tako zelo všeč, ker vsebuje tudi kakavovo maslo, ki pa je menda precej komedogeno in imam že tako ali tako probleme z zamašenimi porami in majhnimi mozoljčki.

Ima katera kakšen predlog glede kremice torej?

Hvala punce :kuss:
zmajčica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 1. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a zmajčica* » 25. Nov. 2011 14:11

Mene pa zanima, kakšna je razlika (v kvaliteti ali drugače), če sploh je, med npr. akamutijevimi in akoma olji in pa tistimi, ki se jih kupi v lekarni?
Uporabniški avatar
ricola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 15. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ricola » 05. Dec. 2011 7:10

zaradi slabih izkušenj na lastni koži (po kremi sem dobila rdeče zgoči obraz, hitro bitje srce,...) sem se odločila da začnem tudi jaz uporabljati naravno kozmetiko.

ker sem popolna neznanka na tem področju bi vas prosila za priporočilo izdelkov. Katere uporabljete / priporočate meni, da je res naravna (brez nevarnih kemikalij) in dostopna v Sloveniji?

Rabim novo:
- nežno čistilno sredstvo, morda tudi piling
- tonik
- krema (ali je dovolj že jojobino olje ali kakšno drugo?)
- losjon/olje/... za telo

Naj povem še, da imam dokaj suho kožo.

Nekaj sem slišala, da je dobro za vlaženje karitejevo maslo...Vendar kako se sploh uporablja ker je tako nemazljivo.
A so kozmetične znamke kot so L'occitane, Lush, ipd. sploh naravne (brez nevarnih sestavin?
So vse naravne kozmetike nealergene?

Že vnaprej se vm zahvaljujem za odgovore in vem da mi boste zelo v pomoč!
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 06. Dec. 2011 23:17

V kratkem bi naročila izdelke Akamutija z njihove spletne strani uk, ker so izdelki precej cenejši, kot prek spletne strani srček ali iz trgovine za 1/3. Tak da me zanima če je katera punca za, da bi delile poštnino, ki pride okrog 8-13 eur? Piši na ZS.

Zelo me namreč srbijo prsti, da bi si kako olje&stuff naročla. :)
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 11. Dec. 2011 23:50

Živjo!

Jaz pa iščem en balzam za lase ali pa masko... naravno seveda :) http://www.planetbio.si/naravna-kozmeti ... -lase.html ima katera mogoče izkušnje s tem ali bi priporočala kaj drugega morda?
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 12. Dec. 2011 20:24

ricola napisal/-a: Rabim novo:
- nežno čistilno sredstvo, morda tudi piling
- tonik
- krema (ali je dovolj že jojobino olje ali kakšno drugo?)
- losjon/olje/... za telo


moja priporočila so naslednja (sem imela tudi težave s suho oziroma izsušeno kožo:

- čistilno sredstvo- sanctum čistilna krema
- piling ikove
- tonik sanctum
- jaz imam od santuma kremo pa jojobino olje in arganovo olje pa ikove kremico...
- za telo pa uporabljam več ali manj alverde zadeve

ti povem iz prve roke, da ga ni čez naravno kozmetiko. koža sicer ne okreva ekstremno hitro (kot če npr. namažeš niveo na fris, so pa rezultati dolgotrajni, predvsem pa koža spozna, da ne potrebuje alkohola).

imaš pa še ful alternativ, tako da to so samo nekateri izdelki, ki jih trenutno uporabljam.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
li.anna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 14. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a li.anna » 15. Dec. 2011 9:26

Punce, meni bo kmalu zmanjkalo moje trenutne kreme (100% Pure), ki pa je najdem več na spletni strani, škatlico pa sem zavrgla. Na steklenički piše samo pomegranate, antioxidant, hydration in SPF 20 (doziranje je na pumpico). Sicer sem bila z njo zadovoljna, a bi morda poskusila s kakšno drugo. Ne rabi imeti SPF, ker ima le-tega puder. Imam normalno kožo, občasno na ličkah in nosu (zlasti ob njem) malce suho. Občasno se mi pojavi rdečica, ampak v blažji obliki. Zaenkrat me je navdušil opis vlažilne kreme iz granatnega jabolka, vendar ne vem, če je pri zgodnjih 20 sploh priporočljivo uporabljati kremo, ki zavira prehitre znake staranja in pojavljanje gubic? Ali to ni nič takega in jo lahko komot naročim?

Brskala sem tudi med kremami od Akamutija, Sanctuma in Inlight, a se mi hitrem preletu ne zdi nobena primerna za moj tip kože.

Zvečer uporabljam Avene Cleanance K z glikolno kislino, da mi čez noč naredi svoje (zmanjša vidnost kakšnih madežev od mozoljev, čeprav jih ne stiskam in imam drugače sorazmerno lepo kožo) in ker se ta ne sme uporabljati kot samostojen izdelek za kožo čez dan, zdaj rabim le še eno primerno dnevno kremo, ki je čim boljša podlaga za pod puder (fajn mazljiva). Nekatere kreme se namreč po nanosu le-te in pudra začnejo svaljkati ali kako naj se izrazim (nabira se v gube).

Kakšni predlogi? :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Dec. 2011 23:01

li.anna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 14. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a li.anna » 16. Dec. 2011 15:12

Ja, tole sem mislila. Imaš morda izkušnje z njo? No, zaenkrat sem naročila samo čistilno peno z jasminom in zelenim čajem (pri OrCi), pri kremah pa kolebam med omenjeno z granatnim jabolkom in tole: http://www.or-ca.si/Negovalna_kozmetika/100_Pure/Nega_obraza/Kreme_za_obraz/100_Pure_Vla%C5%BEilna_krema_z_zelenim_%C4%8Dajem_in_jasminom_50ml.html
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 17. Dec. 2011 0:43

^^Uporabljam jo poleti. Je čisto fajn, je pa bolj lahka in je recimo meni za pozimi premalo.
li.anna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 14. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a li.anna » 17. Dec. 2011 10:56

Kako to misliš premalo? :) Jaz ne uporabljam krem glede na letni čas, ker se mi njena funkcija ne zdi pretirano pomembna. Dovolj mi je, da je naravna, ima SPF (20 se mi zdi O.K.) in je dobra podlaga za pod puder (tako tekoči ali mineralni puder, trenutno uporabljam slednjega), se pravi fajn mazljiva.

Kupila sem tole masko: http://www.or-ca.si/Negovalna_kozmetika ... 118ml.html
Nanesem jo pa na suho kožo in pustim delovati kakšnih 10 min? Kako pogosto pa jo lahko uporabljam? A je 3x na teden preveč?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 17. Dec. 2011 14:38

^^Poleti imam rada bolj lahke kreme, da se hitrejo vpijejo, drugače se preveč svetim. Pozimi imam pa tudi malo bolj izsušeno kožo in imam rada, da je krema tudi bolj hranljiva in da je bolj mastna. Ta krema je pa res dost lahka in se hitro vpije in je vsaj meni za pozimi premalo.

Glede maske pa ne vem. Ti niso nič v trgovini punce razložile? Jaz če kaj ne vem glede uporabe njihovih izdelkov jim vedno pošljem mail pa mi vedno vse prijazno razložijo.
li.anna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 14. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a li.anna » 17. Dec. 2011 16:33

Nisem bila v trgovini, naročila sem preko interneta. Sem jim pisala in čakam na odgovor.

Imam pa še eno vprašanje, če je katera bolj na tekočem z naravno kozmetiko. A je Eucerin O.K. in nima nekih koži škodujočih sestavin?
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 29. Dec. 2011 17:56

^^ eucerin ni naravna kozmetika.

pogledala sem za naključni njihov izdelek in jaz absolutno vseh teh alkoholov in parabenov ne bi dajala na obraz. (Benzyl Alcohol, Methylparaben, Phenoxyethanol).
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 28. Sep. 2012 10:54

v dm sem zasledila novo slovensko naravno kozmetiko Krasna: http://www.dm-drogeriemarkt.si/cms/serv ... =&q=Krasna

ne spoznam se dosti na sestavine, ampak na prvi pogled mi deluje kar v redu. kupla sem vazelin sivka in se mi kar dopade. ste še probale kaj od te kozmetike?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov