Mučenje živali za kozmetiko / etična merila

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 16. Jan. 2006 21:34

Men se zdi odvratno testirat kozmetiko na živalih. Resda med tem ko kupujemo vse te šampone sploh ne pomislmo na to. Vsaj jst ne. Bom pa poskušala zdj kupovat kej bolj živalim prijazno. :) Če prov se mi zdi da mora bit vsa kozmetika nekak testirana, je še vedno preveč kruto tist kar piše na začetku te teme :?

tut obleke iz naravnga krzna se mi zdijo nekakšno brezvezno ubijanje živalc. :( Pa še baje jih tak pobijajo z elektriko, da zlo trpijo, ampak se jim tko ne poškoduje krzna. Bolno... :(

Kar se pa tiče vegeterjanstva... Jst nism nevem kak ljubitelj mesa... Jem večinoma sam ribe ampak vsaj 1krat na tedn pa tut rdeče meso, kr je ful zdravo. Sj se mi včasih smiljo živali, ampak to že od nekdaj nekak jemo, in glede na to, da je bla to na začetku osnovna hrana ljudi... Bo že nekaj na tem... :P
Uporabniški avatar
l
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 16. 12. 2004
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a l » 22. Jan. 2006 1:44

ali obstaja pri nas prodaja koladonta, ki ni testiran na živalih? imam sezname kateri testirajo in kateri ne testirajo na živalih, ampak za koladont... :nixweiss: razen za firmo amway vem ampak mene zanima takšen, ki bi ga lahko kupila v trgovini
Uporabniški avatar
l
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 16. 12. 2004
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a l » 22. Jan. 2006 1:45

aja! pa vložki? :razz:
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 22. Jan. 2006 13:35

l napisal/-a:ali obstaja pri nas prodaja koladonta, ki ni testiran na živalih? imam sezname kateri testirajo in kateri ne testirajo na živalih, ampak za koladont... :nixweiss: razen za firmo amway vem ampak mene zanima takšen, ki bi ga lahko kupila v trgovini

Aquafresh in colgate testirata... ampak pri colgate se trudijo odpraviti testiranje!
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 24. Jan. 2006 17:04

l napisal/-a:ali obstaja pri nas prodaja koladonta, ki ni testiran na živalih? imam sezname kateri testirajo in kateri ne testirajo na živalih, ampak za koladont... :nixweiss: razen za firmo amway vem ampak mene zanima takšen, ki bi ga lahko kupila v trgovini


bi lahko katera poslala sezname??
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
cateyes
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 15. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cateyes » 26. Jan. 2006 18:19

Ko tole vse skup berem, mi postane slabo. Pa halo ženske kaj je z vami. Od kod ste pršle iz kozmetike na meso. Staša vam govori o testih na živali ve pa kar naenkrat o vegeterijanstvu.
Absolutno se strinjam s Stašo, ponuja nam možnost da zavračamo izdelke in nekaj prispevamo,vsaj nekaj naredimo.
Neka druga Staša isto temo odpira nekje drugje v Evropi in opozarja druge. Če nam bo to oporilo prišlo v zavest in bo dobila več privržencev bo prodaja teh izdelkov padla in zato bomo poskrbeli mi, KONČNI POTROŠNIKI. Zelo uspešna je akcija proti nošenju krzna, pa ne samo pri nas, ta akcija je dosegla da se ženske počutijo izpostavljene v javnosti če ima na sebi krzno, ta akcija je dosegla da se počutijo zelo nerodno.
Kaj res mislite, da je ta kozmetika, ki je testirana na živalih najboljša, že zdavnaj sem se prepričala da ni. In res je, da tiste znamke ki jih je naštela, res so cenejše in tudi zelo kvalitetne.
Kar se pa tiče mesa, ki ga jemo,bi blo treba samo še to naredit, da nobena žival ne bi umrla v mukah. Zavedamo se,da je treba jesti meso, in zato ne začnite o nikakršnem vegeterijanstvu. Verjemite, da nobena krava ali pujsek ne umira dolgotrajno in v mukah za zakol. Vsaj upam da ne.
Stašo bi prosila samo še to, da bolj izčrpno napiše znamke, ki niso testirane na živalih, ter da se v bodoče začnejo ukvarjat ter ukrepat tudi z živalskimi transporti po Sloveniji. Kje za vraga so inšpektorji, bi se včasih vprašala.
suede
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 24. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a suede » 26. Jan. 2006 18:28

Moje mnenje je da bolj da na miškah pa podganah to preizkušajo k pa na ljudeh. Sej tisti k ste proti pejte pa vi za poskusne zajčke če se vm tok živali smiljo. Nekje morjo testirat jaz pa nism prpravljena bit poskusni zavc.
Amicus fundus rarus!
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 26. Jan. 2006 19:01

suede napisal/-a:Moje mnenje je da bolj da na miškah pa podganah to preizkušajo

Ne mi s takimi :( Jst mam miške doma. :cry: :D
Let the good times roll.
Uporabniški avatar
MySelf
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 257
Na forumu od: 3. 3. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a MySelf » 26. Jan. 2006 20:15

suede napisal/-a:Moje mnenje je da bolj da na miškah pa podganah to preizkušajo k pa na ljudeh. Sej tisti k ste proti pejte pa vi za poskusne zajčke če se vm tok živali smiljo. Nekje morjo testirat jaz pa nism prpravljena bit poskusni zavc.


a njih pa to ne boli al kaj ??? :roll:

tolk moznosti za testiranje majo da jim zivalli res ni treba mucit!
¤¤ Boy what we do, And where we do, The things we do, Are just between me and you ¤¤
Uporabniški avatar
cateyes
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 15. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cateyes » 26. Jan. 2006 20:20

suede napisal/-a:Moje mnenje je da bolj da na miškah pa podganah to preizkušajo k pa na ljudeh. Sej tisti k ste proti pejte pa vi za poskusne zajčke če se vm tok živali smiljo. Nekje morjo testirat jaz pa nism prpravljena bit poskusni zavc.


Kolk si pa ti stara? Kolk maš pa Q! In oh, kje maš pa srce.
Uporabniški avatar
l
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 16. 12. 2004
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a l » 29. Jan. 2006 0:19

očitno ima več let kot IQ-ja! :rolleyes:

obstajajo tudi drugačne metode (alternativne) testiranja kozmetike in pdb., ne pa da morajo boge živalce mučit!
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 29. Jan. 2006 8:53

Jst pa priznam, ko sem prej kupovala kozmetiko sploh nism na tole pomislla :oops:

Poskusila se bom od sedaj naprej izogibati.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
sonček=)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 28. 1. 2006
Kraj: pekel, ker je dobro ogrevanje, v nebesih bi zmrznla...

Neprebrana objavaNapisal/-a sonček=) » 29. Jan. 2006 15:30

suede napisal/-a:Moje mnenje je da bolj da na miškah pa podganah to preizkušajo k pa na ljudeh. Sej tisti k ste proti pejte pa vi za poskusne zajčke če se vm tok živali smiljo. Nekje morjo testirat jaz pa nism prpravljena bit poskusni zavc.

ej suede, a misliš da če bi živali znale govorit, bi kr šle da bi jih razrezal??????????!!!!!! men se ne zdi glih!! Sploh pa zakaj folk rabi polno teh kremic?? ne rečem par ampak vsaj 5 reklam za kremice je v enem reklamnem bloku. To je pa že 2mač!! :evil:
strinjam se s stašo in sem vesela da je nekdo končno odpr to temo. tiste k pa o tem želite kej več komentirat, pa pejte na forum od veggie. net (se mi zdi) Pa tm so tut citati k jih je več k 100. zate suede pa tole=)enkrat-prej ko slej-se bo življenej zamenjal takrat pa bodo živali testirale na nas. Edin(kar je oooogrooomnooo možnosti) če jih bomo POBIL in POJEDL.
nekdo mi je rekel da sonček nadomesti vse kletvice, zato sem jaz sonček
Uporabniški avatar
cateyes
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 15. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cateyes » 29. Jan. 2006 15:47

Pa punce, živa resnica je to, da tisti izdelki, ki niso testirani na živalih, so tut drgač bolj kvalitetni. Loreal npr. kožo draži da je joj, Nivea je pa čist neki druzga. Regenerator od Nivee je boljši od pantena ali kogar koli drugega, cena je pa normalna. Vsaka kozmetičarka odsvetuje Loreal kozmetiko, Clinians je izredno kvalitetna krema npr,je pa tut cenejša za 70 sit od Loreala.
Make up od Revlona je tut cenejši od Loreala, pa bistveno kvalitetnejši!
Uporabniški avatar
*Ela*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 537
Na forumu od: 11. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ela* » 29. Jan. 2006 16:10

cateyes napisal/-a:Pa punce, živa resnica je to, da tisti izdelki, ki niso testirani na živalih, so tut drgač bolj kvalitetni. Loreal npr. kožo draži da je joj, Nivea je pa čist neki druzga. Regenerator od Nivee je boljši od pantena ali kogar koli drugega, cena je pa normalna. Vsaka kozmetičarka odsvetuje Loreal kozmetiko, Clinians je izredno kvalitetna krema npr,je pa tut cenejša za 70 sit od Loreala.
Make up od Revlona je tut cenejši od Loreala, pa bistveno kvalitetnejši!
to je posploševanje. Ne moreš rečt kaj je zdaj bol kvalitetno in kaj ne, še posebaj ne za kozmetiko. vsakemu paše drugačna kozmetika, ni pravil, če loreal tebi draži kožo ne pomeni da je slabši, pač tvoja koža ga ne prenaša :roll: nemoreš zdaj določit kaj je komu ql kaj pa ne :roll:
as if.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov