Mučenje živali za kozmetiko / etična merila

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 09. Maj. 2005 13:58

tamala82 napisal/-a:sej je res da je grozna ideja da testirajo kreme in lake in vso možno kozmetiko na žvaleh.. boge so res.. ampak kaj čmo.. tko je.. to bodo itak počeli še naprej..


*Ela* napisal/-a:tamala82 jas mam o tem isto mnenjekot ti, ker ko je izdelek na polici je dejansko vso tisto testiranje že mimo...tak da tudi če bo nekaj ljudi proti temu bojo še vedno to počeli


zajebano misljenje... zakaj bi šparu z vodo, sej če en špara ne bo nic drugače. zakaj bi vrgu ta papircek v smeti, ko pa itak vsi mecejo po tleh in ce ga js vrzem v smeti spet ne bo nic bolje.

ce bi vsi vi k ste tok proti testeranju na zivalih, tud kej nardil za to( ne kupovali takih izdelkov) bi prodaja teh izdelkov ziher upadla in bi se podjetja mal zamisla. dokler pa razmisljate tko kot ta 2 posta, pa res ne bo nic boljse.
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 09. Maj. 2005 14:40

opium napisal/-a:dokler pa razmisljate tko kot ta 2 posta, pa res ne bo nic boljse.


ne se zdj obesit na moj post..jst sem samo povedala da kaj bo pomagalo če jst ne kupujem take kozmetike pa ostalih 95% svetovne populacije kupuje še naprej.. a je kakšna poanta potem v tem.. pač jst še naprej ne bom kupovala kakšne kozmetike ker se mi itak zdi potratno vse, sam dokler bo firmam šlo v plus bodo to delali..ko bo pa prodaja drastično padla se bodo pa morda zamislili..

In MiS[hK]a..sej se ne kregamo.. no vsaj jst se ne.. za ostale ne vem.. jst sem samo napisala to kar je res..
po domače povedano,firmam se je*e, ker jim gre dobro..
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 09. Maj. 2005 15:04

Ja, prov paše od časa do časa kaka tema, v kateri se pove kej konstruktivnega in ne samo, katera kremica je dobra za 1000 in 1 izpuščaj :D :twisted:
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 09. Maj. 2005 15:22

tamala82 napisal/-a:ne se zdj obesit na moj post..jst sem samo povedala da kaj bo pomagalo če jst ne kupujem take kozmetike pa ostalih 95% svetovne populacije kupuje še naprej.. a je kakšna poanta potem v tem.. pač jst še naprej ne bom kupovala kakšne kozmetike ker se mi itak zdi potratno vse, sam dokler bo firmam šlo v plus bodo to delali..ko bo pa prodaja drastično padla se bodo pa morda zamislili..


tud js vem da ce ti ne bos kupovala takih izdelkov, da se svet ne bo spremenil. sam ce so ti zivalce res tok boge kot govoris, pol ne kupuj takih izdelkov za svojo cisto vest :)
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 09. Maj. 2005 16:13

sicer sem rekla, da se v to temo več ne bom vtikavala ampak...

koliko jaz vem... ni nobene firme, ki ne bi prodaja izdelkov, testiranih na živalih!! če ne testira sama pa kupi produkt, kateri je bil stestiran na živalih... tak da... razen če boste same doma delale kremice, se na živalih testiranim stvarem ne morete izogniti!!

ok, zdaj me kar dol spljuvajte, ampak to so splošno znana dejstva... žal mi je...

sploh pa mi ne moremo spremeniti ničesar, zato res ne vem zakaj se sekirate... če ve ne boste kupile kremice jo bo pa kdo drug...
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
*missy*
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 87
Na forumu od: 10. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *missy* » 09. Maj. 2005 18:09

tamala82 napisal/-a:
opium napisal/-a:dokler pa razmisljate tko kot ta 2 posta, pa res ne bo nic boljse.


ne se zdj obesit na moj post..jst sem samo povedala da kaj bo pomagalo če jst ne kupujem take kozmetike pa ostalih 95% svetovne populacije kupuje še naprej.. a je kakšna poanta potem v tem.. pač jst še naprej ne bom kupovala kakšne kozmetike ker se mi itak zdi potratno vse, sam dokler bo firmam šlo v plus bodo to delali..ko bo pa prodaja drastično padla se bodo pa morda zamislili..

In MiS[hK]a..sej se ne kregamo.. no vsaj jst se ne.. za ostale ne vem.. jst sem samo napisala to kar je res..
po domače povedano,firmam se je*e, ker jim gre dobro..


prodaja pa ne bo padla, če se nebo noben zmigal in bo še dalje razmišljal kot ti....aaaaaaa..kak me to spravi ob živce...če delajo to drugi - bom pa še jaz :evil: :saddev: :grrdev:
bolje ljubiti in izgubiti, kot nikoli ljubiti


me to you
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 09. Maj. 2005 21:00

OK, da vam spet vržem eno kost za glodat :D
Kaj pa zdravila, ki jih dobite na recept? Lek vem da testira na živalih, Krka tudi (tam sem še celo bila, sicer ne po svoji volji in premajhna, da bi vedela, zakaj gre - 40.000 psov beaglov, zajčkov in belih mišk). In če tebe boli zob (kot recimo mene že cel teden), dobiš antibiotik, recimo da od Leka. Boš pustila zobu, da se do konca vname in ti odpade pol čeljusti, ali boš pojedla zdravilo, ki so ga testirali na malih miškah?

No, če mene vprašaš, sem izbrala zdravilo!
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 09. Maj. 2005 21:06

Revčki bogi, enga od teh beaglov sem vidla pri Mileni Močivnik. Bogi kuža je bil tako pohleven pa plašen :cry:
Ampak glede tega pa res ne morm pomagat, kako tableto morm vzet od časa do časa.
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 09. Maj. 2005 21:48

krfjolca napisal/-a:OK, da vam spet vržem eno kost za glodat :D
Kaj pa zdravila, ki jih dobite na recept? Lek vem da testira na živalih, Krka tudi (tam sem še celo bila, sicer ne po svoji volji in premajhna, da bi vedela, zakaj gre - 40.000 psov beaglov, zajčkov in belih mišk). In če tebe boli zob (kot recimo mene že cel teden), dobiš antibiotik, recimo da od Leka. Boš pustila zobu, da se do konca vname in ti odpade pol čeljusti, ali boš pojedla zdravilo, ki so ga testirali na malih miškah?

No, če mene vprašaš, sem izbrala zdravilo!


eno so zdravila...ker se tud te testirajo na ljudeh, sam da ljudje dobijo dnar za to, in zdravila so pomembna za preživetje tako za ljudi kot za živali...
testiranje Lorealove kreme al pa vložkov Always ultra na žvaleh pa ne pomaga nobenmu...od tega nobeno življenje odvisno....
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 10. Maj. 2005 11:37

Kako pa testirajo vložke Always na živalih? :eek:
Čisto informativno me zanima, ker si res ne predstavljam.
tini106
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 6
Na forumu od: 9. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tini106 » 10. Maj. 2005 13:13

Ta tema je zelo zanimiva in mislim, da ne bo nikoli dovolj napisanega o tem. Žal nekatere še vedno uporabljajo forum za svoje debate (namesto da bi to opravile preko zasebnih sporočil), tako da drugi ko beremo zgubimo voljo za nadaljne branje, ker je precej nakladanja.
Če odprete temo mučenja živali v kozmetični industriji ne rabite preskočit na vse drugo.

Sama sem uporabljala veliko znamk, ki so testirale in še vedno na živalih.
Sedaj sem prešaltala na Oriflame- ki je edini, ki že od 1967-leta ni nikoli delal poskusov. Samo na polnoletnih prostovoljcih.

Druge firme so delale poskuse in šele kasneje so se odločile, da ne bodo več. Verjetno zaradi odziva javnosti.

Nekaj mi ni nikoli blo jasno. Kakšno garancijo pa mi dajo podjetja, ki poskusijo kremo na miški, da mi meni ne bo sprožila alergijske reakcije? Bom raje kupila kremo, ki jo je poskusila oseba ne pa žival. Sem pa velika ljubiteljica živali, tako da bi najraje vidla, da že enkrat prenehajo s to kalvarijo.
Uporabniški avatar
*missy*
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 87
Na forumu od: 10. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *missy* » 10. Maj. 2005 13:16

jaz sem tudi že za to slišala...ja vrjetno zaradi raznih lepil pa snovi ki vpijajo kri morajo testirat...vsaj mislim si :nixweiss:
bolje ljubiti in izgubiti, kot nikoli ljubiti


me to you
Uporabniški avatar
MiS[hK]a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: *NeKjE DaLeČ*

Neprebrana objavaNapisal/-a MiS[hK]a » 10. Maj. 2005 13:45

krfjolca napisal/-a:Kako pa testirajo vložke Always na živalih? :eek:
Čisto informativno me zanima, ker si res ne predstavljam.
ž

meni tud ni jasno...tisto plastiko jim vstavijo kam not al kaj?!
Uporabniški avatar
*Ela*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 537
Na forumu od: 11. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ela* » 30. Avg. 2005 14:29

to sicer nima veze z kozmetiko ampak je vseeno mučenje in se mi zdi grozno... http://www.bonsaikitten.com/

male mucke za več mesecev zaprejo v steklene posode in pol ko jih dajo ven več ne rastejo :eek: :cry:
as if.
Uporabniški avatar
.:sonchika:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 165
Na forumu od: 11. 3. 2005
Kraj: Malo tu, malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a .:sonchika:. » 30. Avg. 2005 16:48

To je natega v photoshopu. O tem je bilo že veliko govora in ni res.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov