Mučenje živali za kozmetiko / etična merila

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 25. Mar. 2005 11:16

*missy* napisal/-a:http://www.atelje-doria.si/index.php?option=com_simpleboard&func=view&catid=34&id=540

če slučajno koga zanima kako potekajo testiranja.......


no jst sm si tole ogledala pa tut pol njihovo official site od pete ... men se vse skup zdi kot zelo slaba reklama ene parimi kozmetičnim hišam, med katerimi je tut Revlon ... zdej mi pa povejte, na čemu pa revlon poskuša? na ljudeh .. tko kot nekatere farmacevske hiše ko za male pare probavajo zdravila na ljudeh ... ne vem, me zanima ... al mažejo buče ... prosim, da mi en razloži, ker v celotni temi nism zasledila, na čemu testira clinique or nekipodobnega ...
Uporabniški avatar
*missy*
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 87
Na forumu od: 10. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *missy* » 25. Mar. 2005 11:36

na 2. strani je tyra opsala alternativne metode, ki jih je mislim da kopirala iz te strani, ki bi si jo naj ti ogledala...očitno ne preveč dobro... :? preberi celo stran, ne sam prvi post...
bolje ljubiti in izgubiti, kot nikoli ljubiti


me to you
Uporabniški avatar
MiS[hK]a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: *NeKjE DaLeČ*

Neprebrana objavaNapisal/-a MiS[hK]a » 25. Mar. 2005 14:15

marija!!!!!! zdej lih sem na peti gledala kako mučijo ovce,jim režejo repe in vagine pa samce kastrirajo! nikdar več volne..groza :cry: :cry: :cry: :cry: aja pa ubijajo jih tako da jim kar vrat prerežejo pa še kri ven stiskajo!! obup
*°...:::Ł0V€ |§ BŁ|nD:::...°*
Uporabniški avatar
*tamalla*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 22. 3. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a *tamalla* » 25. Mar. 2005 15:49

MiS[hK]a jst sm šla včeri na to stran pa nism mogla gledat posnetkov...sekundo pa sm kr ugasnala...ne morem gledat me preveč boli...
:cry:
Uporabniški avatar
MiS[hK]a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: *NeKjE DaLeČ*

Neprebrana objavaNapisal/-a MiS[hK]a » 25. Mar. 2005 15:53

*tamalla* groza sm se kr zjokala!! :cry: :cry: iztrebit ljudi ki mučijo živali (aja pa tega ne mislim osebno na tiste ki jejo meso (tudi sama ga kdaj pa kdaj) ampak mislim na tiste ki mučijo živali,in na njih opravljajo razne teste!,pa ne me spet šinfat)

lp
*°...:::Ł0V€ |§ BŁ|nD:::...°*
Uporabniški avatar
manck
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 101
Na forumu od: 20. 1. 2005
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a manck » 25. Mar. 2005 19:02

MiS[hK]a napisal/-a:marija!!!!!! zdej lih sem na peti gledala kako mučijo ovce,jim režejo repe in vagine pa samce kastrirajo! nikdar več volne..groza :cry: :cry: :cry: :cry: aja pa ubijajo jih tako da jim kar vrat prerežejo pa še kri ven stiskajo!! obup


če si vidla rezanje vagin pa vratov....to sigurno ni povezano s striženjem volne iz kaere je kaka tvoja jopica al pa kaj tacga....ker pri izdelavi tega ovčje vagine ne potrebujejo...tok da to delajo zard česa druzga in ne zard pridobivanja volne :!: ...mjbi so res kšni psihopati...
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 25. Mar. 2005 19:22

majchy napisal/-a:4.Farmacevtska industrija uporablja miši in ne vse tiste živali ki si jih ti napisala...


*missy*...sicer se nerada ponavljam, ampak preber cel stavek in ne samo tisto kar hočeš slišat...


Glede posnetkov pa kolker hoče kdo verjet...defenitivno ovcam ne režejo vagin zaradi volne, tako kot tudi rakuna ne tolčejo s palico pa ne hodjo po njemu da bi dobili kožuh...
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 25. Mar. 2005 19:33

majchy napisal/-a: tako kot tudi rakuna ne tolčejo s palico pa ne hodjo po njemu da bi dobili kožuh...


Se strinjam, ker tako poškodujejo krzno in kaj bodo potem z uničenim krznom?
Uporabniški avatar
MiS[hK]a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: *NeKjE DaLeČ*

Neprebrana objavaNapisal/-a MiS[hK]a » 25. Mar. 2005 19:34

ja za ovce (če niste gledale posnetka) pravi tista "voditeljica" da jim režejo repe in noge ter jih kastrirajo in režejo vagine zaradi kože...oz volne ali kako pač to je...no poglejte si,ker je res obup(pa mislim da vas večina razume angleško pa da boste razumele!)
*°...:::Ł0V€ |§ BŁ|nD:::...°*
Uporabniški avatar
*missy*
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 87
Na forumu od: 10. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *missy* » 25. Mar. 2005 19:42

MiS[hK]a napisal/-a:ja za ovce (če niste gledale posnetka) pravi tista "voditeljica" da jim režejo repe in noge ter jih kastrirajo in režejo vagine zaradi kože...oz volne ali kako pač to je...no poglejte si,ker je res obup(pa mislim da vas večina razume angleško pa da boste razumele!)


tud če si bodo pogledali, bodo spet našli kakšne izgovore...tak da brez veze...

dejstvo je, da to delajo...zakaj, ne vem...kdor hoče vrjet bo vrjel, kdor pa ne, pač ne....ampak mislim, da je to sam zatiskanje oči pred resnico..

pravijo pač, da je takšen postopek, da se jim nebi ličinke zaredile, al nekaj takega.....
bolje ljubiti in izgubiti, kot nikoli ljubiti


me to you
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 25. Mar. 2005 19:51

*missy* napisal/-a:http://www.atelje-doria.si/index.php?option=com_simpleboard&func=view&catid=34&id=540

če slučajno koga zanima kako potekajo testiranja.......


eno vprašanje...če mal te poste na tem forumu gledaš je ena ženska objavla seznam iz ene hrvaške strani za zaščito živali....in tm je seznam hiš ki NE testirajo na žvaleh in med njimi je tud Benetton...what the f****???


Glede unih ličink al neki...nej si una ženska sama vagino izreže pol bo pa vidla kako to gre....jst pravm nej vsak k hoče kej živali ali pa tudi drugemu človeku narest nej najprej nardi seb
Uporabniški avatar
*missy*
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 87
Na forumu od: 10. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *missy* » 25. Mar. 2005 19:56

ne vem kak je s temi seznami za testiranje...sem mislila da l'occitane ne testirajo na živalih, drugje pa sem spet zasledila da testirajo...pa nimajo oni naravnih izdelkov :?:

kak je pa beneton zašel gor pa nebi vedla :nixweiss:

100% glede NEtestiranja na živalih sta Avon in Oriflame
Zadnjič spremenil *missy*, dne 25. Mar. 2005 20:10, skupaj popravljeno 2 krat.
bolje ljubiti in izgubiti, kot nikoli ljubiti


me to you
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 25. Mar. 2005 19:59

No in komu zdaj verjet?! Itak vsak po svoje piše... kr neki...brezveze vse skupaj in še vedno čakam odgovor na vprašanje, ki sem ga zastavila... Na komu testirajo kozmetiko ZA živali?
Uporabniški avatar
*missy*
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 87
Na forumu od: 10. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *missy* » 25. Mar. 2005 20:11

se trudim najt kaj o tem, čeprav vrjetno na živalih...

kaj naj bi sploh spadalo pod kozmetiko za živali
bolje ljubiti in izgubiti, kot nikoli ljubiti


me to you
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 25. Mar. 2005 20:19

Šamponi, kremice, parfumčki in bogve kaj se še vse spomnijo nardit za njih

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov