Mozolji

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Okt. 2010 10:42

100% pure ima nov, obetajoč tonik za mastno in nečisto kožo:) Bi bilo vredno probat. So ga ravno v Orci dobili:

Slika
Pika85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 2. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika85 » 21. Okt. 2010 15:36

UG kaj bolj priporočaš za nečisto kožo, tale tonik ali hidrolat (čajeve mirte ali pa sivke)?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Okt. 2010 20:30

Mogoče raje ta tonik.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 23. Okt. 2010 9:55

bomo preikusili :)
Pa poročam čez kak mesec. :wink:

arrow-razumem kaj želiš povedat, samo koža se mi je mastila, tut preden sm začela to kremico uporabljat, tak da pomoje ni fora v tem...
kavka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 14. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kavka » 17. Nov. 2010 19:06

Jaz imam lepo kožo odkar sem začela pazit kaj dajem na kožo. Ne samo, da sem prešaltala na naravno kozmetiko, pač pa tudi ne dajem preveč vsega na kožo. Samo čistilno peno (za MU na očeh uporabim še Balea čistilne robčke, brez tega pač ne gre) in kremo kot podlaga za puder, ampak se ne pudram pogosto, ker ni potrebe po tem. Puder pa mam mineralni in sem res zadovoljna. :wink: Včasih si segrejem Donat v posodi, pomočim brisačo noter in dam za 5 min na obraz, pa se koža res odpočije. :) Maske in piling pa parkrat na mesec.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 17. Nov. 2010 22:24

Se strinajm, pazi tj treba, da se ne pretirava, pa kaj daš nase, definitivno. Jaz uporabljam samo čistilno kremo, da dam make-up dol, sicer pa tonik in olivno olje. Koža brez vsakršnih problemov.
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 19. Nov. 2010 16:21

Vprašanje:

Imam suho in občutljivo kožo, vsakič ko pridem v Ljubljano dobim tudi miljon mozoljev. Iščem kremo, ki ni draga in jo lahko kupim v trgovini, ki je primerna zame.
kavka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 14. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kavka » 19. Nov. 2010 18:14

UG84 napisal/-a:Se strinajm, pazi tj treba, da se ne pretirava, pa kaj daš nase, definitivno. Jaz uporabljam samo čistilno kremo, da dam make-up dol, sicer pa tonik in olivno olje. Koža brez vsakršnih problemov.

Čemu pa se uporablja olivno olje in kako ga uporabljaš? :) To je najbrž namenjeno občasni uporabi (parkrat na mesec), ane?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 19. Nov. 2010 21:40

Kavka, olivno olje imam namesto kreme - tonik razpršim po obrazu ali pač na roko, nato pa kanm gor dve kapljici olja in nanesem kot kremo.

Nyree - kaj pa uporabljaš sicer za nego? Pa se to samo v Ljubljani dogaja al kako - to namreč prvič slišim.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 19. Nov. 2010 23:27

^^Jaz sem pa že večkrat slišala, da se ti kake neprijetne 'zadeve' zgodijo ko prideš v Lj...recimo mozolji, al se ti lasje hitreje mastijo... verjetno je ogromna razlika, če prideš iz kakšnega bolj podeželjskega kraja v kakšno večje mesto, kjer je čist drugo ozračje.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 20. Nov. 2010 8:37

^^Je res, jaz sem imela iste probleme, sploh prvo leto ko sem živela tam, potem pa sem nekak prišla v ravnovesje s tamkajšnim lufrom :D . Je pač tak da je v Lj malo bolj smogast luft kot drugod, vsaj med našim krajem in Lj je bil in sem bila potem cela mozoljasta.

Jaz sem se proti temu borila s tonikom, vlažilno kremo in pilingi, da sem fajn sščistila obraz, kremo pa da se ustvari ''zaščitna'' plast na obrazu. Je pa res da jaz nimam suhe kože, tako da ne vem ravno najbolj kaj bi Nyree lahko uporabljala.
ancurna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 7. 2. 2005
Kraj: vse pomalo

Neprebrana objavaNapisal/-a ancurna » 20. Nov. 2010 9:59

lansko leto sm mela celo čelo mozoljeu od enga tonika in čistilnega mleka, potem so mi priporočali clarins eterično olje lotus 100% pure in od takrat nimam niti enga mezoljčka edino na hormonsku coni pred tetko;) enga ali 2:) tako da priporočam naprej
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 20. Nov. 2010 20:29

Kot prvo, sm iz Nove Gorice in ne iz podeželja :D Ja, v Ljubljani, ko si zvečer umivam obraz je siva, mastna vata medtem ko se mi v Gorici to nikoli ne dogaja in ker sm občutljiva (oz.moja koža) dobim tisoč in en mozolj. Ko imam počitnice se mi koža umiri in potem ko pridem gor spet isto.

Glede krem, poskusla tisoč in eno stvar (na obdobju nekaj mesecev, več kot 1-krat na 2 meseca ne morem zamenjat kreme, ker moja koža ponori), pilingov pa sploh ne smem, ker mam uničeno kožo drugače. Zanima me kaj je neagresivo in brez kakih čudnih sestavin (ker se ne spoznam na to) pa ne preveč drago.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 20. Nov. 2010 21:15

Jaz bi na tvojem mestu začela kožo tretirat še znotraj namesto samo od zunaj - se pravi mal gledat na to kaj poješ (in popiješ). V hrano vnesi več hrane z omega 3 maščobnimi kislinami, cinkom in žveplom.
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 20. Nov. 2010 22:32

To lahko že sedaj povem, da ne bo šlo. Tako kot si želim lepo kožo, zelenjave npr. ne jem. In verjamem, da je full zaradi tega, ampak ne morem se silit jest stvari, ki jih ne maram.
Hvala za nasvet, ampak res bi rada tudi odgovor na vprašanje. Katera krema torej nima alkohola in vseh teh "neumnosti", ki so škodljive in je primerna za suho, občutljivo kožo?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov