Mozolji

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

malaStrelka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 25. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a malaStrelka » 28. Jan. 2013 18:57

Jaz sem tudi probavala vse sorte stvari. Sedaj nekako prisegam le na omnia botanica - obnovitveni losion. Uporabljam pa še eno milo, ki vsebuje malo sestavin. - iz dm.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 01. Feb. 2013 17:42

Eno vprašanje. Pri osebni zdravnici sem dobila recept za klindamicin in kremo skinoren (namesto napotnice/priporočila h kateremu dermatologu na samoplačniški pregled). Po guglanju se izkaže da so to očitno precej učinkovite zadeve, ampak zelo agresivne? Mi je bv stavit na obraz kake neumnosti (imam relativno občutljivo kožo) če ni absolutno nujno (spet nimam take katastrofe od obraza).

Torej. Ima katera slučajno kake izkušnje z klindamicinom in kremo skinoren?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 01. Feb. 2013 18:22

jaz sem imela oboje, pa mi nič ni preveč pomagalo.Na začetku me je koža malo srbela in bila rahlo rdeča, potem pa nisem imela nobenih težav. Se ti pa malo izsuši.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 01. Feb. 2013 19:54

Js mam isto oboje. Skinoren bolj pomaga za podkožne mozolje al kak naj rečem, Klindamicin je pa bolj za tiste, ki so že zunaj. Skinoren ti bolj izsuši kožo in jo lušči... ampak ne velik. Sicer men ne pomaga kej velik, ampak je še vseeno bolš kot pa tiste zadeve iz drogerij. :) Najbolj mi je pa pomagal Differin gel... ampak se ga pomoje ne dobi pri nas (razen če se je kej spremenil), ker js sm ga hodila v Avstrijo iskat. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 02. Feb. 2013 9:06

Sarissima napisal/-a:
Torej. Ima katera slučajno kake izkušnje z klindamicinom in kremo skinoren?


Meni je klindamicin zakon! Posuši mozolje in hitro popravi kožo. Skinoren mi je tudi pomagal kar se mozoljev tiče, edno za moje pojme je bila malo preagresivna krema, tako da če imaš občutljivo kožo, boš imela precej suho in rdečkasto po uporabi skinorena.

Jaz si klindamicin vsak dan lepo z vatirano palčko na mozoljčke namažem zjutraj in pred spanjem pa je res super. Pomaga ful, kadar imam kak izbruh mi kožo popravi za sigurno 60% v enem tednu. Tako je pri meni... Da bi jaz imela poplolno kožo prabim samo klindamicin in pa seveda bi mogli iznajdt kremo, ki preprečuje praskanje in stiskanje :roll: Žal imam to slabo navado... :oops:
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 02. Feb. 2013 13:41

Ooo super, potem pa komaj čakam klindamicin! Danes sem skočila v lekarno (zelo neprijazna) farmacevtka mi je takoj prinesla dva paketa skinorena in eno zelo zelo malo stekleničko klindamicina (čeprav na receptu jasno in glasno piše, da mi ga morejo na frišno zmešat 300 g raztopine). Ko sem se zbunila da to ni to kar mi je dohtarca predpisala in da hočem svojo veliko frišno flašo, se ji je pa skoraj odpulilo (pa niso imeli gužve) in me je tam javno napadla da nima časa tega mešat zdej zame. Hvalabogu je vskočila šefica in mi zelo prijazno povedala da naj prosim pridem v ponedeljek iskat :D. Js 1, zlobna lekarniška furija 0 :D
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 02. Feb. 2013 14:36

Hja jaz si kupujem (brez recepta) one male stekleničke in imam za dobr mesec eno. Ne ljubi se mi k dermatologu skakat za recept.

Upam, da bo tebi tudi pomagala kombinacija. Meni takrat je...
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 02. Feb. 2013 14:54

^^A res, Klindamicin se da dobiti tudi brez recepta? Nisem vedela :)

Jaz imam tudi občasno tamale plastenkice, ampak z receptom, velikih doz sploh še nisem videla. Mi ga bo pa kmalu zmanjkalo in nimam časa hodit okoli zdravnikov, tako da bi bilo fino, če se res da dobit tudi brez recepta :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 02. Feb. 2013 15:03

Ja, ko mi je napisala recept sem šla tudi jaz guglat kaj je to za ena reč - pa je povsod pisalo da samo z receptom.. Tako da ne vem.
Dot, ne vem, meni je predpisala magistralno raztopino (sem ji omenila občutljivo kožo, v svežih pripravkih pa verjetno ni konzervansov not in mi je mogoče zato predpisala?)

Btw, kako izgleda pa obisk pri dermatologu? Je sploh smiselno plačevat samoplačniške preglede (glede na to da je tebi, schpeltza, predpisal praktično isto zadevo kot meni osebna zdravnica)? Isto kot pri osebnem zdravniku, naredi kake spešl preiskave za kožo, predlaga kako nego?
Se opravičujem za blond vprašanja, ampak si sploh ne predstavljam :)
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 02. Feb. 2013 18:31

Sarissima napisal/-a:
Torej. Ima katera slučajno kake izkušnje z klindamicinom in kremo skinoren?



klindamicin je bil meni super, ko sem ga uporabljala..to je bila v času pubertete, kjer sem imela kar nekaj mozoljev, ampak mi jih je lepo izsušilo..

Nisem pa do danes vedela, da se dobi brez recepta. Dobro,da vem, v primeru 2. pubertete, vem kako ga dobim :D
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 02. Feb. 2013 19:30

Hja brez recepta se dobi, če je privat lekarna in poznaš lekarnarico... :oops:

Kar se pa tiče pregleda, pa ni nič posebnega. Meni je samo od oka malo pogledala kožo in me par stvari vprašala, potem mi je pa predpisala za začetek klimicin in skinoren, potem mi je pa predlagala one tablete rouccatan (al neki takega). Samo nisem imela take krize, da bi vzela stranske učinke v zakup, tako da sem si popravila s kremo in to tekočino.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Aliee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 31. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Aliee » 11. Feb. 2013 13:29

Oj. Imam eno vprašanje. A je važno kdaj vzameš (zjutraj, zvečer) kapsule sensilab cerin ?
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 11. Feb. 2013 16:28

Kot se js spomnim mislm da ni važno, ker so kao "naravne" al kaj js vem. Sej morš met navodila zravn. Js sm jih jemala samo je bilo potem samo še slabše. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Aliee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 31. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Aliee » 11. Feb. 2013 21:43

*cukrr* napisal/-a:Kot se js spomnim mislm da ni važno, ker so kao "naravne" al kaj js vem. Sej morš met navodila zravn. Js sm jih jemala samo je bilo potem samo še slabše. :)


Hvala, ne piše nič. Upam, da bo meni pomagalo :)
maichu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 23. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a maichu » 11. Feb. 2013 22:32

mogoče katera ve če je uredu čistilna krema za obraz od sensilaba.zdei je neki na novo prišla?! =))
Življenje teče kot reka sanj,
ki ponikne, ko so sanje
že skoraj odkrite*

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov