Mozolji

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 25. Apr. 2012 19:36

Če ni bil puder še v kakšni škatlici, MORA imeti sestavine napisane. Poglej, če ma na sebi kakšno nalepko, ponavadi se v tej eni nalepki skriva še kakšna..le narazen morš dat. Kerga pa uporablaš?
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 25. Apr. 2012 19:47

Je bil v škatlici sam tiste škatlice ni več sm jo neumnica stran vrgla. Čist možno, da so bile tam napisane... nalepke pa tud nima. -.-
Drugače pa uporabljam Avon mattifying foundation. Sm že prej gledala po internetu nekaj časa pa nisem nič našla kar se sestavin tiče. Mogoče nism bla dost vztrajna. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 07. Jun. 2012 10:22

urgently! :D

Pred nekaj dnevi so se mi pojavili trije (sicer dokaj majhni) mozolji, dva pod nosom oz. tik nad ustnico, eden pa ob strani brade. ker se ne spomnim, kdaj sem imela nazadnje mozolj, saj imam čisto kožo, pa tudi izdelke za kožo imam naravne oz. je ne pudram dosti, ne vem kako naj po hitrem postopku odstranim te tri nepridiprave. jutri imam namreč dejt in kot zakleto se zdaj moram ubadati še s tem :D. skratka, obstaja kaj iz domače lekarne, kar pospeši izginotje? če ne, grem tudi v lekarno ali drogerijo, samo da uspešno (vsaj do neke mere) zmanjša opaznost. korektorja sem nanesla kar precej čez, a to pomaga samo pri tem, da niso opazno rdeči, drugače pa so še vedno opazni. :roll: eden je podkožni, glede tega se niti ne sekiram dosti, ker ni toliko opazen, bolj me motita "površinska". kakšen nasvet??
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 07. Jun. 2012 10:27

Ne vem, če bo dejansko kaj utegnilo pomagati, zna pa priti prav vsaj v roku nekaj dni, ko se koža prečisti. Ne jej nič sladkega, pij vodo, zvečer pa si 2x po 5 min položi na obraz brisačo, ki jo prej zmočiš z Donatom. Pa kakšno intenzivno globinsko nego (masko) si privošči. Drugače pa stara preverjena metoda - ne dotikaj se obraza, niti s čistimi rokami! :wink:
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 07. Jun. 2012 10:30

Hvala, mi to pa verjetno do jutri ne bo pomagalo. :( Ko se mi kaj naredi, kar se mi sicer 1x ali 2x na leto, traja več kot 3 dni, da potem to izgine! :roll: Kaj pa s čistimi rokami če se lotim iztiskanja ali če obstaja kakšen drug preverjen postopek? Na ta način se verjetno ne more prenašat oz. zatem kmalu izgine, ali ne? Rada bi ju vsaj odstranila, če ostane madež pa ni panike, ker bi brez težav prekrila, saj mi korektor to fajn reši
Uporabniški avatar
timeya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 13. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a timeya » 07. Jun. 2012 17:18

Iztisneš jih lahko s šivanko - razkuženo z alkoholom ali vrelo vodo, nato pa počez (horizontalno) prepikneš. To sem brala enkrat na eni preverjeni strani in najbrž pomaga.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 07. Jun. 2012 17:38

Avene Triacneal, daj čez noč gor, pa bo bolje - hitro posuši mozolje
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 08. Jun. 2012 8:34

hvala, bom šla drugič kupit, zdaj dvomim da bi pomagalo. je pa kar draga zadeva (cca. 20eur). :?

zdaj mam namen prepiknit s šivanko, tisti vrhnji del (bela pikica), da ne poškodujem podkožnega dela mozolja, ker nočem, da mi ostane madež. pa me zanima, ali je kaj narobe, če po tem čez dan grem kaj na sonce? zanima me tudi, kje kupim glino, da jo dam nato na debelo na kožo, ker baje ful pomaga po tem postopku?
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 09. Avg. 2012 2:22

Prvič v življenju se mi je pod spodnjo ustnico (oz. skoraj na ustnici) nardil grozljiv, ogromen in zeeeelo boleč mozolj. In ker nimam popolnoma nobenih izkušenj z mozolji (že nasploh jih mam zelo malo oz. skoraj nič), bi vas prosil za kak nasvet, če se da pohitrit tole zorenje mozolja al pa vsaj tolažbo, da bo bolel še največ en al pa dva dni, ker trenutno je res grozno in moteče boleč.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
LepaVida
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 12. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LepaVida » 09. Avg. 2012 6:56

jah pri teh mozoljih res nimaš kaj. Počakaš, da mine, kar ravnokar počnem :) imam podkožnega in bog ne daj stiskat, ker je še huje.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 09. Avg. 2012 17:31

jaz si na te boleče mazolje dam alkoholno krpico ali pa v alko namočeno vato/gazo oz. kar imaš gor in mi ful pomiri, včasih pa mozolj kr zgine, sploh kakšen podkožni.
sweet*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 9. 8. 2012
Kraj: okolica lj

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet* » 09. Avg. 2012 21:17

hej usm skupi :) sm čisto nova uporabnica, tako da se še mal privajam na ta forum :)
drgač bi pa povedala mojo izkušnjo. stara sem 17 let in imam že od kakšnega 13ega leta mozolje. misla sm da se bo čez čas use to umirilo ampak se kar še ni. probala sm skor dobesedno VSE stvari, vse kreme, maske, pilinge, čistilna mleka bla bla.. probala sm tudi tablete,ki so jih veliko oglaševali (imenujejo se sensilab). te tablete so mi sicer malo pomagale, ker nisem mela več teh velikih močnih mozoljev ampak po prenehanju jemanja se je use skupaj vrnilo v isto situacijo kot prej. no, aprila pa sem bila pri dermatologinji in ona mi je predpisala res SUPER antibiotike ki so res pustili učinke. imenujejo se doxy, in po zaužitju 10 tablet je bila moja koža kot porcelan :)
moj prijatelj je imel iste probleme, in je šel prav tako k dermatologinji po antibiotike (ne sicer te, ampak ene druge. to je pač odvisno od tipa kože) in se mu je stanje popolnoma izboljšalo!
tko da moj nasvet za use k imate večje probleme z mazolji: pejte k dermatologu! oni so profesionalci in bodo najbolj vedl kaj je dobr za vs. ne nasedite tem bučkam k vm jih prodajajo da bi vi kupil njihov izdelek! :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 10. Avg. 2012 21:38

Js mam isti problem kot ti. :) Isto probala vse živo od krem.. bla pri dermatologu in kozmetičarki na negah obraza... je še zmer isto. Imela sem tudi te Doxy antibiotike (3x sem bila pri dermatologu... 3x predpisali te antibiotike) mi je pomagalo samo tisti čas, ko sem jih jemala in potem so se mi po parih tednih mozolji spet vrnili. Ok sam to je itak odvisn od vsakega posameznika kako prenaša kakšno stvar. Tako, da ja... se še odločam za Roaccutane. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 11. Avg. 2012 12:44

kaj pa kakšna bolj hardcore sprememba prehranjevanja oz. življenjskega stila, nebi pomagala pri takih hujših problemih z mozolji? moja kmečka pamet mi pravi, da je bolj učinkovito zdravit vzroke kot pa simptome. vem, lahko je bit pameten, če nimaš takih težav, ampak vseeno, ne zanemarite zdravja zaradi videza.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 11. Avg. 2012 12:49

Moje mnenje je, da je rvno to ^^ ključ do lepega videza kože.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov