Mozolji

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 01. Sep. 2013 1:37

meni so se po obrazu pojavili majhni mozoljčki (oziroma take rdeče izboklinice) v zadnjih .. recimo 3 tednih. mislite, da bo to ostalo al se bo stanje poleglo, ko ne bom pod stresom?
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 01. Sep. 2013 11:20

*cukrr* napisal/-a:Baje, da je od La Roche Posay dobra sončna krema. Tud matira... vsaj tko sm prebrala. Mene tud ta krema zanima tko, da če jo je kakšna že poskusla nimam nič proti za kkšn feedback :D Pa, če je res dobra da nadomesti kremo... ker js tud nujno rabm neki kar ne masti in lepo matira. :)


jaz jo imam. faktor 30. super je, res. matira super. je pa res, da je malce bela in jo je malo težje razmazat brez da bi se potem svaljkat začela. ampak kot krema je super. sploh potem, ko osvojiš nanašanje.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 01. Sep. 2013 20:23

Punce! Ima katera izkušnje z Grease Lightning iz Lusha. Prijateljica ga fejst hvali,samo bi rada še vseeno kaj slišala preden ga začnem pacat po koži... mam take občasne izbruhe mozolčkov pa kakega podkožnega pred menstruacijo pa rabim nekaj, da se še tega rešim.

http://www.lush.si/shop/product/product ... -lightning
acih
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 7. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a acih » 15. Sep. 2013 8:26

Punce, potrebujem nasvet glede kože ... moja koža ni bila nikoli kaj preveč problematična ... tu pa tam kakšen mozolj ( predvsem kakšna 2,3 ta veliki ) in to je bilo to. Zadnje leto pa mi koža povzroč kar nekaj težav ... koža je na čelu ( ne po celem ampak manjši del), po ličnicah, bradi ter nosu pordel ter na teh predelih so manjši mozoljčki. Poskusila sem že da sem za te predele uporabljala izdelke za mastno kožo, ampak potem pa prav čutim kako mi kožo zateguje. Z izdelki za suho kožo se mi koža sveti, čeprav včasih pa moji koži ( približno 1x na mesec) dobro dene če se namažem z Avene kremo za zelo suho in občutljivo kožo. Poskusila sem tudi z izdelki za mešano kožo, koža se mi malo manj sveti, ampak še vedno dovolj da je moteče. enostavno ne vem več kaj naj uporabljam za kožo :S
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 05. Okt. 2013 16:31

s0nckic4 napisal/-a:
*cukrr* napisal/-a:Baje, da je od La Roche Posay dobra sončna krema. Tud matira... vsaj tko sm prebrala. Mene tud ta krema zanima tko, da če jo je kakšna že poskusla nimam nič proti za kkšn feedback :D Pa, če je res dobra da nadomesti kremo... ker js tud nujno rabm neki kar ne masti in lepo matira. :)


jaz jo imam. faktor 30. super je, res. matira super. je pa res, da je malce bela in jo je malo težje razmazat brez da bi se potem svaljkat začela. ampak kot krema je super. sploh potem, ko osvojiš nanašanje.


Ooo super! :D Js sicer razmišljam, da bi jo nabavla. Doma imam tester, sicer je faktor 50 (upam, da misliva isto) ampak se mi zdi, da še vseeno premalo matira, ker js mam res podn od podna mastno kožo! Sploh v območju nosu. :? Kaj mi priporočate? Razmišljam, da bi si od linije La Roche Posay nabavila gel za čiščenje za problematično aknasto kožo, sončno kremo ali matirno kremo ali samo kremo za nečisto kožo in pa puder od vichyja (pomojem) za matiranje. Help! Nočem se več svetit! :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 23. Feb. 2014 16:36

Nikoli nisem imela neke blazno lepe koze, a tudi ne blaznih tezav z mozolji. v Zadnjih 6 mesecih se mi je koza celo precej izboljsala. zdaj pa sem kar naenkrat dobila grozen izbuh tistih gnojnih mozoljev. po dekolteju, hrbtu, vratu, obrazu... povsod. Traja zdaj ze skoraj en mesec
Jem zelo zdravo in nisem v zadnjem casu spremenila popolnoma nic. Niti nisem pod stresom ali karkoli. vse je popolnoma enako kot prej. :?: :o
Don't worry, be happy!!
Sexy Kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 149
Na forumu od: 7. 4. 2008
Kraj: Šentpeter pri Otočcu

Neprebrana objavaNapisal/-a Sexy Kitty » 14. Maj. 2014 16:14

A pozna katera kakšno dobro obnovitveno kremo za obraz?In sicer,da vsaj malo izboljša madeže od mozoljev.Nimam nekaj ful tega po obrazu,sam ,če ve katera za kakšno rešitev bi pa prav prišlo:))
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 16. Maj. 2014 12:31

Vem, da mamo tudi eno punco, ki zivi v Ameriki, pa se ne morem spomniti nicka. :) Mam problem, ker tukaj kjer zivim, ne najdem nobenega izdelka kot je milo z zveplom za umivanje obraza. Ko sprasujem v teh okoliskih pharmacies in drug stores niti ne vejo o cem govorim, pa povem pravilen izraz. Preko neta se ne morem kupovati, ker se nisem dobila social sec. number in se ne morem odpreti bancnega racuna, to bo v cca. treh tednih. Zdaj sem ze nekaj casa tu brez normalnega izdelka za kozo, zaradi cesar se mi je koza nekoliko poslabsala. Mam vsak dan kak mozoljcek zraven (te klasicne bele :tot: ), ki jih nisem mela ze leta. Prav tako bi rada nasla nekaj takega kot doma Skinoren za preprecevanje mozoljev in susenje obenem, a po moznosti brez recepta, ker nimam casa letat okoli zdravnikov glede tega, se manj dermatologov.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 26. Sep. 2014 14:06

Živjo, je že kera uporabljala naravni bio jabolčni sok (popravek: kis) za čiščenje kože? koliko časa traja, da mozolji izginejo? :)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 26. Sep. 2014 16:54

Pazi s kisom, pa čeprav je domač. Dostim je še bolj razdražilo kožo, lahko se ti celo olupi in rahlo "ožge" (tudi razredčen z vodo). Probaj raje z limono lokalno po mozolju, če jih ni preveč.
Jaz ti raje priporočam tonik s salicilno kislino, npr Paula's Choice 2%, brez alkohola. Porabiš ga čisto malo in ga imaš za zelo dolgo.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 26. Sep. 2014 19:39

Mah probal sem že 100 stvari pa nimajo velikega učinka. Zdaj nazadnje sem uporabljal PureActive pa čist brez veze zapravljenih 7€ in potem sem šel na internet in našel kis. Sem potem probal in smrdi, da je kr joj pa kože nisem imel nič razdražene kljub temu, da sem 2x to naredil v eni uri :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 26. Sep. 2014 20:35

Aja, kis... se mi je zdelo čudno, k si zgoraj napisal sok :D Ne vem, sliši se kar agresivno, že alkohol v kozmetičnih izdelkih ni priporočljiv za kožo, pogosto mazanje s kisom pa verjetno prav tako razdraži..
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 27. Sep. 2014 8:46

Hah pa res sem napisal sok :D
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 27. Sep. 2014 17:53

Salicilna kislina ti bi ziher dobro delovala na mozolje :) Pa pore so po toniku od PC res čistejše, ožje. Zelo dobra stvar.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 28. Sep. 2014 10:56

Kje pa kupiš to kislino? lekarna?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov