Mozolji posledica uživanja marihuane

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kristjan27
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a kristjan27 » 05. Avg. 2011 9:41

Že 8 let redno uživam kanabis ( 5 let sem kadil ), zadnja 3 leta pa vaporiziram. Zanima me, če obstaja kakšna povezava med mozolji in uživanjem kanabisa? Že 7 let imam kar precejšnje težave z mozolji ( srednje izrazite akne, včasih samo blage odvisno od časa do časa ). Prav hudih aken nikoli nisem imel - imel pa sem srednje izrazite akne, se pravi kar precej aken. Je možno, da dobim mozolje zaradi uživanja kanabisa? Ima kdo s tem izkušnje? Je ta povezava sploh možna? Kar se prehrane tiče pa jem v glavnem samo zdravo prehrano ( sadje, zelenjava, oreščki, belo meso, žitarice, sladkorja nobenega, bele moke prav tako ne;D ) Bureka in pic sploh ne jem. Na internetu je nekaj člankov na to temo, vendar nobeden ni dovolj verodostojen, da bi mu lahko verjel. Bil sem tudi pri dermatologu v zdravstvenem domu v Izoli - rekel mi je, da so to hormoni in da naj si mažem s skinorenom naprej, a žal skinoren pomaga samo kratek čas potem pa neha učinkovati. Sedaj se mažem s skinorenom, a imam vseeno akne. Skinoren mi je deloval samo prva 2 meseca! Dermatolog mi je tudi zatrdil, da kanabis in akne nimajo nobene povezave in da aken nimam od uživanja kanabisa. Kaj menite ostali? Hvala za vaše izkušnje!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Avg. 2011 9:48

Hm, pojma nimam... Nehaj se zadevat za nekaj časa, pa boš videl razliko? :D
kristjan27
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a kristjan27 » 05. Avg. 2011 12:36

Ja sem enkrat prekinil uživat travco za en mesec in mozolji so čudežno zginli:) Ko sem začel nazaj so se že v prvem tednu vrnili nazaj. TO pomeni, da je bila res trava kriva ali je mogoče samo naključje? Kaj menite ostali? Je pa res, da sem naredil samo enkrat mesečno prekinitev, kar mi bo težko dalo konkreten odgovor. Najbrž bi bilo dobro, da bi poskusil spet za en mesec brez in spet opazoval kaj se dogaja? V kolikor bodo tokrat spet zginli potem je najbrž že res trava krivec...
Zadnjič spremenil kristjan27, dne 05. Avg. 2011 12:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Avg. 2011 12:46

js, ko sem začel seksat, so mi izginili mozolji! :D :D :D
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 05. Avg. 2011 12:48

Jao.. Ja še enkrat probi in boš vidu. In če misliš, da je spet naklučje (če se naredi isto), probaj še enkrat. Ne bo ti glava stran padla, če ne boš kak teden kadil :roll: .
A goal without a plan is just a wish.
kristjan27
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a kristjan27 » 05. Avg. 2011 12:48

Jochie napisal/-a:js, ko sem začel seksat, so mi izginili mozolji! :D :D :D


Čeprav kadiš travo? :PPPP
kristjan27
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a kristjan27 » 05. Avg. 2011 12:50

Ja ajča bom poskusil še enkrat in bom videl rezultat. Ga bom objavil tukajle mogoče komu pomagam:P Če bodo še enkrat zginli brez trave potem je najbrž res tale travica kriva:) Sam čudi me zakaj večina dermatologov pravi, da kanabis in mozolji nimajo povezave.

Sam a je sploh kaj za verjeti tem dermatologom???? Meni se zdijo zelo sumničavi glede na to, da te odpravijo v 5 minutah...
In drugo kot drugo, na temo kanabisa in mozoljev je zelo malo narejenih raziskav tako da povezava je možna, a jo zaradi pomanjkanja raziskav dermatologi mogoče spregledajo?
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Avg. 2011 13:04

kristjan27 napisal/-a:
Jochie napisal/-a:js, ko sem začel seksat, so mi izginili mozolji! :D :D :D


Čeprav kadiš travo? :PPPP


ne,ne, jaz travo samo kosim, kadim pa cigarete... :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Avg. 2011 16:20

Pa ne, trava ma same zdravilne učinke.... Js mam ful lepo kožo :D
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 05. Avg. 2011 22:18

Možno, da ima samo nate tak vpliv :wink: . Poznam fanta, ki se mu po kozarčku alkohola naredijo mozolji in lise. Po celem obrazu in rokah.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 06. Avg. 2011 11:21

Ajča, ne moreš primerjati trave in alkohola.. alkohol zadržuje tudi vodo v telesu, medtem ko je trava ne. Telo se po prekrokani noči čisti in veliki večini vrže ven kakšen mozolj - sem tudi sama tu vmes, medtem ko pri travi ne poznam nobenega takšnega primerka. Morda posledično, saj večinoma trava poveča apetit in se nabašeš s kakšno hrano, ki ti ne ustreza in ti nastanejo mozolji (npr. sladkarije). Sicer pa neposredne povezave ne vidim, ne poznam niti nobenega takšnega primera. Alkohol je tudi meni delal probleme s kožo, trava pa nikoli.. Tudi nobene raziskave o tem nisem nikjer zasledila.
Če pa res vidiš, da se ti problemi s kožo pojavljajo ko spet začneš kaditi, potem očitno že je nekaj na tem pri tebi.. torej nehaj. Poskusi raje s konopljinim oljem potem :P
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 06. Avg. 2011 14:16

sama kadim travo ze ogromno cajta pa se mi samo sem ter tja nardi kakšen mozolj. in v mojem krogu uživalcev marihuane ma večina zelo lepo kožo, tko da mozolji niso od trave. pri tebi je verjetno samo slučaj, mel bi jih vseeno, tudi če nebi kadil.
mogoče imaš bolj mastno kožo ali pa so hormonsko pogojeni.
js, ko sem začel seksat, so mi izginili mozolji! biggrin biggrin biggrin

sicer pa sem tole tudi že slišala od dost ljudi :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 15. Avg. 2011 0:08

candy. napisal/-a:Morda posledično, saj večinoma trava poveča apetit in se nabašeš s kakšno hrano, ki ti ne ustreza in ti nastanejo mozolji (npr. sladkarije).
Men tud najprej "munchieZZZ" padlo na misel :D (edin tako povezavo vidim)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov