Mastni lasje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 03. Dec. 2007 12:57

Heilie napisal/-a:
bouhica napisal/-a:Mnja sam ta puder je za blondinke. Zame po mojem ni, k mam crne lase. Nocem si predstavlat kaksna bi bla s tem na glavi :lach:


Ubistvu ni res, ker ga posuješ po lasišču, lase umakneš. In potem ko popije maščobo ubistvu izgine, ne pušča belih sledi. Je pa dobro to naredit zvečer, da do jutra res izgine. Pa seveda ne pretiravat s količino. Malo tu malo tam.


Ja sam to mors nardit preden se ti zmastijo a ne. Ker pol k mas enkrat mastne, puder tega ne bo resu na laseh, ampak sam na lasiscu. Mam prov?
Uporabniški avatar
Heilie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 322
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Za gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a Heilie » 03. Dec. 2007 15:17

bouhica napisal/-a:
Heilie napisal/-a:
bouhica napisal/-a:Mnja sam ta puder je za blondinke. Zame po mojem ni, k mam crne lase. Nocem si predstavlat kaksna bi bla s tem na glavi :lach:


Ubistvu ni res, ker ga posuješ po lasišču, lase umakneš. In potem ko popije maščobo ubistvu izgine, ne pušča belih sledi. Je pa dobro to naredit zvečer, da do jutra res izgine. Pa seveda ne pretiravat s količino. Malo tu malo tam.


Ja sam to mors nardit preden se ti zmastijo a ne. Ker pol k mas enkrat mastne, puder tega ne bo resu na laseh, ampak sam na lasiscu. Mam prov?


Ubistvu si jaz dam puder gor ko mam mastne lase in mi osuši lasišče in lase. Sicer če so res zelo mastni potem ne vem kako lepi vseeno ne bodo zgledali. Če se pa lih tisto začnejo mastiti, kar si pri meni zgodi že 2 dan, si zvečer dam gor puder in mi potem še tam 2 dni zdržijo. Tudi iz las izgine tista mastnost.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 21. Feb. 2008 20:19

Tudi jaz sem ena taka k imam mastne lasje. Verjetno je pogojeno tudi z mastno kožo.
Poleti mi je frizerka svetovala čaj od koprive in malo je pomagal. Ker pa imam prhljaj sem morala nehati s tem, ker me je lasišče začelo zelo srbeti. In sicer: enkrat na teden uporabiš kot masko za lasišče čaj koprive, segreješ vodo, notri vržeš koprivo (iz narave, kot čaj), pustiš 10 min in potem z vlažno gobico, vato pomakaš v čaj in si vtiraš v lasišče. Ni potrebno po celem lasišču. To pustiš tako dolgo na laseh, da se ti posušijo, dobro je tudi da si opereš lase naslednji dan. Med tem pa si na 3 dni umivaš lase z nevtralnim šamponom, ne kakšnim proti mastnim lasem in podobno ampak čisto navadnim, kopriva, breza, šampon za otroke,... Čim manj uporabljati druge preparate za lase, če že morate si jih nanesite tako, da ne pridejo v stik z lasiščem.
No, 3 mesece takšnega dela mi je prineslo to, da sem si lahko lase kamot prala na 3 in celo 4 dni. Sam kaj ko se je pojavil prhljaj in nujno rabim šampon proti prhljaju. Kmalu ko sem začela z navadnim šamponom so se lasje spet začeli mastiti.
Drugače sem pa danes poskusila koprivin čaj + limonin sok.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 22. Feb. 2008 12:31

Mimi_M napisal/-a:Uni beli puder za dojenčke, puder v prahu si potreseš oz. vtreš v lasišče, pa mal posrka maščobo..rešitev za kratek čas


drgač obstaja tudi poseben puder v spreju,ki si ga naneseš na lase,pustiš 5 minut,lase obrišeš z brisačo in jih fino razčešeš.in res deluje
Uporabniški avatar
satisfaction
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a satisfaction » 22. Feb. 2008 12:37

softTouch napisal/-a:
Mimi_M napisal/-a:Uni beli puder za dojenčke, puder v prahu si potreseš oz. vtreš v lasišče, pa mal posrka maščobo..rešitev za kratek čas


drgač obstaja tudi poseben puder v spreju,ki si ga naneseš na lase,pustiš 5 minut,lase obrišeš z brisačo in jih fino razčešeš.in res deluje


kje lahko kupiš ta puder u spreju?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Feb. 2008 13:01

jst sm enkrat uporabla tak puder za odmastit lase, pa morm povedat da je blo po še petrkat hujš+to da se sploh razčesat nism mogla :roll: vsekakor ej boljš it z mastno glavo speto v čop in si jo čimprej oprat, kot pa take žavbe gor dajat, ker ne veš al bodo delovale al ne, in pol lohk še hujš nardiš.priporočam najprej uporabo doma.
drgač pa mastni lasje..Moja nočna mora..v enem dnevu se mi zmastijo, pa do zdej nism še najdla "zdravil" za to.Probala sm miljon enih žaub, šamponov, balzamov, mask, pivo, jajc, koprive, neke domače žavbe,razmastit lase, pa kajjestvem kaj.nč ni pomagal, ker imam enostavno tak las.Poleg tega mam pa še tenke lase, da se res takoj pozna...perem si jih na dva dni (vsak dan si jih res ne morem), seveda pa mi včas zmanjka časa in jih spnem v figo pa grem.Če maš en tak proble je težko vsake dva dni točno prat glavo.me pa ne briga, al se komu zdi nagnusn al ne.Drugega izhoda pač nimam.
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 22. Feb. 2008 13:08

Men se tud zelo mastijo pa še zelooo tanki so. Imam pa suho kožo drgač :?

Edina stvar, ki mi je do zdej resnično nucala so ble KT Diane35. Sem mela dva dni kasnej mastne lase.

Drgač pa, vsaj 2 mesca jih ne takoj, ko se zmastijo oprat, ampak počakat še kak dan, dva pa se pol podaljša za kak dan. Če si pa to lahko privoščite, je pa druga stvar (zrd službe, faxa in tko).

A ta puder, o katerem govorite, je to isto, k suh šampon, ki se ga dobi v lekarni?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Feb. 2008 13:11

jst sm si jih razmaščevala tko da sm jih ene triktrat po kakšen tedn, deset dni (ko nism mela službe), pustila neoprane.Pa ni pomagal čist nč.
edina stvar ki mi mal pomaga, da niso takoj tako zrlo mastni je ta da NIKAOR ne uporaljam nobenga balzama in nobene maske ne nič.samo šampon in le-tega zelo zelo dobro sperem, tok da lasje niso mehki ko si jih operem.Sicer mam potem manjše probleme pri razčesevanju, ampak ni panike.POmaga pa mejčken.Včas sm si glavo oprala zjutri, zvečer sm mela pa že mal mastne.No, zdej mi zdrži dva dni.Neverjeten uspeh :D
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 22. Feb. 2008 13:19

Ja, sej jst tud nič od tega ne uporabljam. Baje pa ni dobr pretiravat s puščanjem mastnih, ker to duši koreninice in se še poslabša stanje tankih las.
Se mi pa zdi še deleč najboljši šampon ta rjav fitoval, sploh za tanke lase. Dost nežen je, lase krepi pa neverjetno ampak po njem res ne rabiš balzama, že sam po seb lepe laske nardi. Zelo dober je pa tud od Keune ultra mild, daily use z vonjem po pomaranči :freude:

Poskus, mogoče ti bo pa nucal :wink:
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 22. Feb. 2008 19:35

Meni pa fitoval ni všeč, ker sploh ne očisti dobro las. Po njem mam ful hitrej mastne lasje kot pa po drugih. Je pa res, da je zlo negovalen za tanke lase.
Uporabniški avatar
J.Lo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 576
Na forumu od: 7. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a J.Lo » 22. Feb. 2008 20:55

Jaz sem nekje prebrala, pa se nespomnim več kje, da bi se naj proti masnim lasem boril z nekim oljem. Kaj ve kera mogoče, za kako olje gre?
Lahko imam vse.
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 22. Feb. 2008 21:54

Jst sm tut neki časa uporabljala fitoval in mi je res ustrezal...čez neki časa so se pa lasje nekak navadli na ta šampon :gruebel: (redno sem ga uporabljala več kot pol leta) in se odločila za spremembo.
Začela sem uporabljat Keune ultra mild, ki mi tudi ustreza. Samo komaj čakam, da bom šla lahko spet nazaj na fitoval, ker mi je res naredil lepe laske :P

Poskusla sm pa že vse živo...ampak je fitoval je še vedno moj favorit :wink:
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Feb. 2008 23:06

J.Lo napisal/-a:Jaz sem nekje prebrala, pa se nespomnim več kje, da bi se naj proti masnim lasem boril z nekim oljem. Kaj ve kera mogoče, za kako olje gre?


pomaga če si namažeš olivno olje po lasišču-tudi proti prhljaju.ampak, si morš lase trikrat oprat da olje spereš dol.Ozidoma to ej prav posebna kura ki naj bi jo vsake toliko časa ponovil.Moji sodelavki zlo pomaga ko se tukej pri čelu, kjer takoj dobi mastne lase, namaže.Ampak olje gre ful težko dol :? zdej, če pa vsem pomaga pa nevem, jst tega nism rpobavala, ker me ne mika si trikrat na dan lase oprat.
Uporabniški avatar
missy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 728
Na forumu od: 7. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a missy* » 23. Feb. 2008 12:11

Elseve od loreala roza sampon je ful dobr za mastne lase
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 24. Feb. 2008 7:06

^ Jaz po njem nisem opazila nobene razlike.

Še vedno mi najbolj pomaga, če si drugi dan namesto da lase operem malo poškropim z lakom za lase, ki ''izsuši'' in potem lahko s pranjem počakam en dan.
Ampak 3 dni je pri meni maksimum za pranje, ker ne prenesem, da imam mastne lase in si jih moram takrat nujno oprati. :P

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov