Make up ali naravni videz?

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 18. Dec. 2010 22:35

Včasih sem se za v šolo čisto vsak dan kompletno naličila (oči, puder, lip gloss, lička), zadnje čase se mi pa ne da več oz. imam raje bolj naravni videz :P ...

Tko da se pogosto sploh nič ne packam, ponavadi pa pač trepalnice, mal korektorja in lip glosska :wink: .. sicer me pol folk na cesti ne jemlje preveč resno oz. me imajo za otroka, ampak kaj hočemo :D :flower:
Uporabniški avatar
blue coctail
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 87
Na forumu od: 13. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a blue coctail » 18. Dec. 2010 22:50

neznankan napisal/-a:Jz kremo stalno uporabljam. Pomoje sem že odvisna od nje. Nikoli nisem imela problemov s kožo, ampak sem kar msilila, da jo moram uporabljat. Sedaj pa če se nebi mazala bi takoj mela suho kožo.

Za ven včasih uporabim maskaro in pa kako šminko za usta. Črne črte pod očmi tud men niso všeč. Se mi zdi to staromodna zadeva.


pri kremah je fora ta, da so narejene tako, da ko jo enkrat začneš uporabljat, jo lahko potem kar skoz. saj veš, marketinška poteza.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 19. Dec. 2010 13:36

Jaz uporabljam samo tekoči puder in korektor. Izjemoma maskaro. Nimam talenta, niti časa, da bi se ukvarjala še z mazanjem oči.
Držim se reka: več je manj :D
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 19. Dec. 2010 16:37

Odvisno, včasih samo korektor in rdečilo za lička in grem....ko pa mam čas, pa dodam še senčke, maskaro, črto nad očmi.
Ko grem na kakšen koncert al pa zvečer ven, se pa naličim enako, a temneje, preizkušam različne stile, najbolj zvesta pa ostajam smoky-eyes videzu, s katerim poudarim tisto, kar je na meni lepo.

Pudra ne uporabljam, edino korektor za podočnjake, mozoljev pa nimam. Ker mam ful bledo polt in niti ne najdem pudra, s katerim bi lahko prekrila celoten obraz, pa da bi zgledalo naravno.

Krema pa zame ne spada k makeupu, to je osnovna nega.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 19. Dec. 2010 16:54

naravno all the way!
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 19. Dec. 2010 17:30

Dioniz napisal/-a:naravno all the way!


Se podpišem.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 19. Dec. 2010 17:41

^bi rekla ja. sploh ko spoznata kako punco, ki ima težave s kožo ji je naraven videz res v velik plus, a ne?
jaz se ličim odvisno od priložnosti.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 19. Dec. 2010 17:57

ja pol pa ima punca težave s kožo in misli da jih bo s kilo pudra prekrila :D :D nekaj najbolj groznega za videt :D Torej, če imaš težave s kožo je priporočljivo, da se temu sranju izogibaš. Na faco se daje samo krema oz. kar koli že uporabljaš za izboljšanje kože.

Torej ja, jaz sem definitivno za naraven videz in tudi sama se ne ličim. razen za kakšne posebne priložnosti, ki pa so ravno 3x na leto.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 19. Dec. 2010 18:31

s0nckic4 napisal/-a:^bi rekla ja. sploh ko spoznata kako punco, ki ima težave s kožo ji je naraven videz res v velik plus, a ne?


mišljen je prekomeren in nepotreben makeup ne pa, če ma punca probleme s kožo. to me še pri moškem ne moti, če da kaj na obraz.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
chikita89
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 18. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a chikita89 » 19. Dec. 2010 21:38

Jaz se občasno naličim. Ponavadi za vikend, ko grem ven:) Me pa kdaj prime, pa grem v kopalnico in poskušam nove varjante make-upa :D .. Ful si rada oči barvam, pa kdaj "eksperimentiram" s kakšnimi drznejšimi barvami.
Pudra skoraj nikoli ne uporabljam, malo korektorja, ampak najraje imam rjave odtenke senčk za oči. Seveda ne sme manjkati maskara, pa črna barvica oz. kakšna druga, odvisno.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Dec. 2010 21:40

Naravno ja...sploh pri redkih trepalnicah, ko izgledaš prehlajen vedno.... :?
Pri kremah pa ni to nobena marketinška poteza, halo.Malo se poduči na tem področju...normalno da se ti po prenehanju začne sušiti, če pa nič ne preprečuje zadrževanje maščobe oz vlage...
The world is as you are.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 19. Dec. 2010 22:17

emanuela napisal/-a:Naravno ja...sploh pri redkih trepalnicah, ko izgledaš prehlajen vedno.... :?
.


Evo to. Mene potem vsi sprašujejo, če sem bolana.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Dec. 2010 9:21

Bistvena razlika je, če se znaš naličit ali pa se samo afnaš z make upom.

Če se punci vidi da ima pretemen puder, vidne mejne črte pudra, opazno preveč podlage ali pa površno namazane oči, to zame pomeni, da nima pojma o ličenju in za takšno bi bilo skoraj res bolje, da ga nima ali pa ji kdo pokaže kako je prav. Poleg tega pa če uporablja slabe pudre na že tako ubogo kožo, pa nima niti pojma o kozmetiki, ki jo daje nase.

Če se ti znaš naličit in veš kaj uporabljaš, imaš lahko make-up gor vsak dan pa bo izgledalo krasno. Jaz ga imam vsak dan za v službo, seveda pa uporabljam samo mineralnega, zato nimam nobenih težav s kožo.

je pa tudi res da v trgovinah, kjer mlade punce kupijo največ ličil (ala Mueller), so tudi svetovalke - prodajalke in njihovi nasveti za ličenje takšni da.... :wall: (obup, skratka).
Uporabniški avatar
chikita89
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 18. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a chikita89 » 20. Dec. 2010 9:30

UG84 napisal/-a:je pa tudi res da v trgovinah, kjer mlade punce kupijo največ ličil (ala Mueller), so tudi svetovalke - prodajalke in njihovi nasveti za ličenje takšni da.... :wall: (obup, skratka).


Ja to se strinjam. Sem bla par dni nazaj v Muellerju, pa sem prodajalko za en lak spraševala, utrjevalec, pač sem ji povedala da bi si rada utrdila nohte, ker se mi lomijo, so tanki itd., ona pa mi začne kazat neke navadne podlake. Sem jo vprašala, ker sem mislila da bo kej pametnega svetovala.. ampak ko sem vidla kaj ženska govori, sem kar sama pogledala in našla kar sem iskala.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Dec. 2010 12:32

^^Se temle se pa strinjam. Ne znajo sploh svetovat ali pa preberejo samo tisto kar piše na embalaži.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]