Make up ali naravni videz?

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Agica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Agica » 02. Jun. 2010 7:55

Jaz sem tudi rada doma brez makeupa. Če skočim samo do trgovine, prekrijem le kakšne grozne podočnjake, ali pa očitne mozoljčke. Za opravke, tipični vsakdan z obveznostmi pa kremica, puder, maskara, rdečilo za lička, če se počutim ustvarjalno, pa še senčilo ... za kakšen žur, pa ne tisti pri prijateljih v izi, si pa dam duška!
rada se ličim, mene to sprošča, ampak ni mi všeč, da je končni rezultat kot kakšna abstraktna slika :) in to za kakršnokoli priložnost. velja zmernost !
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 02. Jun. 2010 8:54

Vedno imam na sebi kremo, čeprav ne vem, zakaj bi naj to spadalo pod make up. Krema (in labela) meni predstavlja osnovno nego, ne pa make up.
Za v trgovino se ne mažem, lol :lol: Zakaj že, za prodajalke v šparu pa trgovce v merkurju? Hehe... :D
Za na faks je čisto odvisno, kolko prej se zbudim in kake volje sem. Če sem tečna al pa spim do zadnje sekunde, se nič ne ličim, mi je pomembneje, da si zasilno frizuro v red spravim pa letiiiim. Največkrat pa imam korektor na podočnjakih pa maskaro. Če se mi res ljubi, uporabim še barvico za oči in kak naraven lipglos. Enako kot za faks velja za kofetkanje&stuff.

Zvečer za ven it je obvezno korektor na podočnjakih (groza so tile moji podočnjaki), maskara in barvica, morda pa še eyeliner in tekoči puder. Občasno se pošpilam s smokey eyes, senčk pa ne uporabljam rada...se mi zdi, da zgledam ko da bi me nekdo na oko vsekal :freak: Res, ne znam se s senčkami mazat.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Agica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Agica » 02. Jun. 2010 16:49

Ja za koga se pa potem za it pohajat namažeš?
Jst osebno se vedno zato, ker se sama tako boljše počutim, in ker mi je všeč ličiti sebe, druge tudi (prijateljice, ...)
sicer pa, a ne pišemo tukaj le splošna mnenja?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Jun. 2010 18:57

^^kaj je to "splošno mnenje", v tem primeru?
Sicer pa pišemo svoja mnenja, kar pa je punca pred tabo naredila. jbg, če se ti ne strinjaš z njo.

Jz pa ugotavljam, da sem mal "hinavska" (ker načeloma zagovarjam naravni videz - pa ne tak, ki se ga ustvari z MU), :lach:, zadnje čase se ne-tolk-mal ličim (pa dobr, sam maskaro uporabljam).
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 02. Jun. 2010 20:02

Za doma se ne ličim. Za v službo tudi večinoma ne, od časa do časa edino uporabim maskaro. Isto velja za dnevni make-up (shopping, kavice itd.).

Si pa zato privoščim zvečer. Takrat si naličim predvsem oči in uporabljam različne senčke, pudra uporabim minimalno, če je treba, ustnice pa vedno namažem samo z labello.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 02. Jun. 2010 20:19

Agica napisal/-a:Ja za koga se pa potem za it pohajat namažeš?
Jst osebno se vedno zato, ker se sama tako boljše počutim, in ker mi je všeč ličiti sebe, druge tudi (prijateljice, ...)
sicer pa, a ne pišemo tukaj le splošna mnenja?

Ne vem, kk to misliš "pohajat"?
Sicer pa jaz nisem nikoli trdila, da se oh in sploh zase ličim, ker so mi naravnost smešni tisti, ki se s tem zavzeto branijo :D
Priznam, da se naličim zato, da bolš zgledam v javnosti, jebi ga :nixweiss: :wink:

Glede na to, da je že uporabnica, ki je odprla temo, napisala, kako se ona osebno liči, mislim, da zadeva teče v pravi smeri.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Agica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Agica » 02. Jun. 2010 21:59

Pohajat mislim it na kakšen žur, ... pa sej se nisem mislila nič kregat, no.
Uporabniški avatar
-barbi-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 5. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a -barbi- » 02. Jun. 2010 22:24

Itak da se ličim...saj sem vredu naravna..samo z ličili povdarim svojo lepoto :)

Povdarim pač tisto kar sem mi zdi lepo na mojem obrazu. In to je point ličenja. Saj ne, da se namala tak kot vidiš kdaj katero ki res pretirava ampak pač tako malo - da se skrijejo nepravilnosti na koži in povdari tisto kar je lepo.
Man hat die Menschen schon halb für sich gewonnen, wenn man sie mit ihrem Namen anredet, weil man sie auf diese Weise eben ihre Persönlichkeit fühlen lässt.
Franklin Delano Roosevelt
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 03. Jun. 2010 7:39

Ličim se samo za ven (tekoči puder, maskara, eye liner in šminka) in za kako popoldansko/večerno pijačko, če se mi da in če imam čas.

Moj vsakdanji mejkap drugače predstavlja krema za obraz in včasih gloss, če ga imam ravno pri sebi in če imam suhe ustnice (pač negovalni gloss uporabljam).

Moj make up je tako odvisen od količine časa, ki ga imam na voljo. Ponavadi premalo :)
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 03. Jun. 2010 8:08

Večino časa sem nenaličena (izjemoma kdaj uporabim korektor za mozoljčke), še s kremo za obraz se namažem večinoma zvečer. Ponavadi se naličim samo za ven, pa še to ne vedno (pod to štejem žur, kino, večerna pijačka ipd.) - puder, maskara, obarvana labella. Če se mi pa slučaaaajno res da in imam čas, pa nanesem še senčke. Ne ličim se pa predvsem zato, ker se mi tega pol ne da dol spravljat :D Pa še, vsakič ko uporabim puder, dobim takoj mozoljčke :x
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 03. Jun. 2010 8:12

Ja tisto čist brez glih ne ampak sem samo za to, da se povdari tisto kar je lepega na obrazu. Seveda niti podrazno ne pretiravat ampak se tak naličit, da zgleda dokaj naravno pa je super!

Aja, to je moje mnenje o tem kak se naj punce ličijo, ker napisal sem tak kot da se jaz :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 03. Jun. 2010 18:11

Za čez dan sem nenaličena, le korektor če so podočnjaki prehudi. Čim pa grem kam kar ni šola se pa mal naličim :D

Se pa ne mažem zato, ker zjutri vstanem v zadnjem trenutku pa še tko ponavad zamudim zjutri v šolo. grda navada, sam kaj čmo če je pa tok težko zjutri ustt :D
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 03. Jun. 2010 21:25

Se po večini ne mažem. Včasih se spomnem na maskaro ter si malo povdarim oči.
Kakšnega pudra, senčila, glosa ne maram na sebi.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
LittleMonster
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 16. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LittleMonster » 16. Jun. 2010 15:01

Jaz se skoraj nikoli ne mažem, če pa se, uporabim mineralni puder v kamnu da malo matiram kožo in poudarim gladkost kože na obrazu, pa malo maskare, labello ali kakšen sadni gloss od Essence, to je to. Pa čez obrvi si potegnem tisto prozorno negovalno maskaro :) večinoma pa tudi pudra ne uporabljam, dostikrat si samo nanesem na ustnice nekaj (barven labello, lipgloss) in mi zadošča.
peppermint
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 24. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a peppermint » 07. Nov. 2010 12:10

običajno se namažem čist minimalno, ... maskara, mogoče kaki puder, ampak samo v prahu, ker mi tisti tekoči niso preveč všeč. večinoma uporabim še kako rjavo senčilo...
če grem ven, si še naredim kako črto z eyelinerjem.

raje pa sem nenamazana, kot pa da sem namazana preveč (npr. preveč pudra, preveč po možnosti srebrnega ali zlatega senčila,... )

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov