Ličenje oči

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 05. Feb. 2009 12:01

*mala* napisal/-a:Slika


kaj pa je tole sploh? prvič vidm...
Peach.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Peach. » 05. Feb. 2009 13:26

Se mi zdi, da si to namažeš na veke, počakaš neki časa in potem daš gor še senčilo.. Baje, da je ful bl obstojno.. Sam nism čist zihr.. Sm pa že slišala za to..
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Feb. 2009 13:29

Urban Decay Primer Potion- podlaga za senčila. Se pa ne dobi pri nas, tak da tujina, ali pa internet. (če kdaj gledaš kake posnetke na Youtube, ko delajo make-up, je praktično vedno uporabljen).
S tem mi tudi najcenejša senčila ostanejo na veki ista cel dan. Pa barve so precej bolj intenzivne.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Peach.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Peach. » 05. Feb. 2009 13:33

Kje pa si ti to naročila? Ebay al kako?
Pa kok sploh stane?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Feb. 2009 13:43

^^ hqhair.com al pa ebay.
Je pa okoli 13 funtov= 9,5 +3,5 poštnine (=15 evrov)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Blair
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Blair » 05. Feb. 2009 14:14

Alternativa temu je tud Artdecojev Eyebase, ki se ga dobi v Milerju, sm pa že pozabila kolko stane. Uglavnem isto si najprej namažeš na veke, potem pa čez senčilo, k je pol ful bolj intenzivno in obstojno. Pride pa v taki mejhni črni posodici brez aplikatorja, tko da ga namažeš s prsti.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 07. Feb. 2009 15:00

Novo:

Rada bi uporabila vijolično (srednje temno) in črno senčilo. Ima katera kakšno idejo, kako namazati oči, da ne bodo izgledale manjše? Sem precej blede polti, mogoče črno senčilo ni najbolj primerno ali pač?
Uporabniški avatar
Electro sLut
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 31. 1. 2009
Kraj: everywhere

Neprebrana objavaNapisal/-a Electro sLut » 07. Feb. 2009 15:07

Am, ja jaz predlagam, da si pač na zgornji veki narišeš tanko črno črto (lahko tut mal jo podaljšaš), potem zgori naneseš to vijolično senčilo (verjetno imaš to namen uporabljat za kakšno posebno priložnost, tko da lahko dodaš še malo bleščic, ki povečjo oči), spodnjo veko, pa podari s kakšnim svetlim senčilom in zeloo poudari trepalnice.
Sicer pa upam, da imaš to namen uporabiti za kakšen party, ker sredi belega dne ni glih okusno nosit vijolično senčilo :?
Watch me. Work iT. I´m perfecT.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 07. Feb. 2009 15:10

Ne, ne, sredi belega dne, bog ne daj :lol: Zvečer, veni, v temi.

Torej veko razdelim na pol s črno črto in potem barvam zgoraj in spodaj z vijolično? Kaj točno dosežem s tem? Sem bolj sveža v tem, prvič slišim za tak način senčenja. Ko gledam slike, vidim, da je večina ličena do obrvi, torej zelo na široko. Jaz pa sem živela v prepričanju, da s senčili senčimo samo veke, ne vse naokoli :? :D
Black Kitty

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Kitty » 07. Feb. 2009 15:14

Temno vijolično senčilo, z eyelinerjem si pa narišem črto, da pridejo oči bolj do izraza + močno si namažem z maskaro zgornje trepalnice, spodnje pa čisto nič ne. Pri meni to lepo pride, zdej je čist odvisno kakšne maš učke in veke. Pa uporabljam to tudi sredi belga dneva in se mi ne zdi čisto nič neokusno
Uporabniški avatar
Electro sLut
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 31. 1. 2009
Kraj: everywhere

Neprebrana objavaNapisal/-a Electro sLut » 07. Feb. 2009 15:17

Pač vsaka ima svoj način, style ličenja...in tudi vsaki paše kej drugega...to črno črto si nariši z eye-linerjem, ampak lepše pride če ti uspe narediti čist tanko...zdej da bi si celo veko namazala z vijolčnim senčilom pomoje neb blo tko dobr...jaz si ponavadi kupit senčilo, ki ima 3 odtenke- od temnega do svetlega in potem si prebarvam celo veko od temnejšega proti svetlemu (do obrv)- to kolikor vem poveča oči. Zdej, če maš sam en odtenek te vijolične si mal zmeši z belim senčilom in tako boš dobila več odtenkov :D
Pač mal eksperimentiri...tko boš najlažje ugotovila, kaj ti je všeč! Enjoy :P
Watch me. Work iT. I´m perfecT.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 07. Feb. 2009 15:23

Ah ne, ne, eyelinerja ne uporabljam, ta vijolična pa je tudi samo v enem odtenku. No, najlepša hvala, bom poskusila in kasneje najverjetneje ostala samo pri maskari - bo še najlepše :D
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 07. Feb. 2009 17:14

Glede ličenja in raznih trikov se da velik filmčkov vidt, kaj prebrat...
Sem malo pogledala po You Tubu napisala make up eye in je ful fajnih filmčkov ven vrglo. Se splača pogledat.

Js ti predlagam, da svetlo barvo (bež, siva, srebrna...) daš na notranjo stran veke, torej od nosu do sredine veke, na zunanjo veko pa vedno bolj temnejšo. Tam kjer imamo kost na veki - do tam naj bi se ličili, saj s tem dosežeš večje oči, jim daš globino... Potem pa dodaš še črno barvico in seveda maskaro. Parkrat probaš in je. :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 07. Feb. 2009 17:37

MsN napisal/-a:Ne, ne, sredi belega dne, bog ne daj :lol: Zvečer, veni, v temi.

Torej veko razdelim na pol s črno črto in potem barvam zgoraj in spodaj z vijolično? Kaj točno dosežem s tem? Sem bolj sveža v tem, prvič slišim za tak način senčenja. Ko gledam slike, vidim, da je večina ličena do obrvi, torej zelo na široko. Jaz pa sem živela v prepričanju, da s senčili senčimo samo veke, ne vse naokoli :? :D


Jooj ne ga srat :) Črno črto naredi tik nad trepalnicami, ne pa na sredi veke :)


Lahko ti povem svojo metodo ličenja (sem tudi bolj štor, ampak tale je precej enostavna in idiotproof).
Vzameš eno temno in eno svetlo senčilo. Pri tebi sta to črna in vijolična, pri meni pa temno in svetlo siva.

Od notranjega proti zunanjemu delu očesa naj bo ličenje vedno temnejše. Torej začneš samo s svetlim senčilom, nekje vmes zabrišeš odtenka, zunanji del pa s temno. Če se počutiš bolj pogumno, lahko še cca. tretjino spodnjega roba obrišeš s temnim senčilom, sicer pa spodaj daj samo svetlega. Ne na debelo, samo potegni s čopičem.
Skupaj z barvico in maskaro je rezultat popolnoma sprejemljiv :)
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 07. Feb. 2009 18:36

Ja, jaz pod veko razumem tisti del, s katerim mežikamo, koža, ki prekriva oko pač, zato sem tako razumela prvi post :D

Najlepša hvala, bom poskusila, čeprav sem popoln antitalent, kar se tega tiče :cool:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov