Ličenje oči

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 25. Mar. 2005 17:16

Jz pa čist odvisno, ponavad mam za v šolo sam barvico, kdaj sam maskaro, dostikrat pa tut nč .. čist kokr se mi da zjutri oz. kok zgodi mi rata vstat ;)
Za ven pa ponavad še veke čist na izi mal osenčm - s tako barvo, ki gre k majčki oz. ostalim oblačilom .. :)
Umetnih trepalnic pa nism niti pomisnla, da bi jih mela - že tko mi vsi govorijo kake metlce mam .. pa se mi že sam z maskaro ful preveč zdijo, hehe.. :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
plavooka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 24. 10. 2004
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a plavooka » 25. Mar. 2005 17:38

Vam povem, da se je zelo težko namazati tako popolno kot na teh slikah, ker se kakšna stvar pokvari ali pa na koncu ne izpade kot na slikah.
Našla sem barve, ki mi res ustrezajo. In sicer prisegam na "mehko" in neagresivno ličenje. K plavim očem odlično izgleda bela barva, odtenki rjave, bež in barve marelice. Super oči pa mi naredi zlati prah za veke od Manhatna.
**Tisti, ki živijo za ljubezen, živijo večno*
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 25. Mar. 2005 17:39

Čez dan se mi večina sploh ne da mazat oči. Največkrat si dam samo maskaro.
Drugače pa si namažem odvisno od obleke in volje. Zadnje cajte uporabljam bolj svetle barve, največ belo biserno.

Morem priznat, da sem bila enkrat bolj pridna. Sedaj sploh več ne vem kaj bi si naredila... :roll:
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 25. Mar. 2005 22:22

bl naravno! Za vn pa kej tazga, da so oči ful poudarjene!
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 25. Mar. 2005 22:51

Ta vijolcna res noro zgleda, res lepo... samo kaj ti pomaga slika, ce je itak retusirana...vse te slikice, ki jih vidite v revijah so do potankosti pregledane, retusirane... Seveda napr. pustijo kako gubico, ce je krema za gube ali pa pegasti obraz, ce je puder za totalno prekrivanje... To je vse stvar prodaje... :) Same se nikoli ne bomo mogle namazati tako kot je na teh slikah... lahko pa delamo priblizke...samo ce pa to potem zgleda ok..pa je druga pesem :D
Sama si ponavadi licim oci, v primerih ko pa ni casa..pa samo svincnik... :D
Zelo rada experimentiram...tudi mesanice turkizno modre-rdece...vsega po malem :)
Uporabniški avatar
bunnyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bunnyka » 26. Mar. 2005 9:24

Meni so zadimnjene oci zakon..samo v praxi si jih je tezko naredit tako, da pol tud fajn zgleda...drugace pa po navadi za cez dan nanesem roza sencilo, al pa modro..pa dam gor maskaro, si narisem crto, aja pa eyeliner..to je to :)
Nikoli pa ne zapuscam hise brez make upa na oceh..drugo (puder, sminke,..) mi ni tolk pomembno...
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 26. Mar. 2005 9:35

@ napisal/-a:Jaz se ponavadi za ven namažem podobno temu...


@ a lahko podaš kratke inštrukcije? hvala :bussi:!
Uporabniški avatar
roxy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 27. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a roxy* » 26. Mar. 2005 12:47

Za čez dan tud jaz uporabljam bolj nežne in naravne odtenke. Da ne preveč izstopajo. Včasih tud samo maskaro.
Za vn pa močneje poudarim oči. Barva je odvisno od razpoloženja pa tud od oblačil.
Lejka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 7. 2. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejka » 10. Apr. 2005 15:08

Za čez dan mam sam maskaro pa črno črto po notranji strani. Aja, pa kak lipgloss. Za zvečer so mi pa ful všeč zadimljene oči sam se strinjam z enim od zgornih postov da je to kr težk za nardit...K lahk hitr mal preveč vampirsko izpade :D jst poleg zadimlenih oči dam še kej temn-rdečga-svetlečga na ustnce pa je.

*lp*
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 10. Apr. 2005 16:26

bad_girl napisal/-a:A ima katera kako hudo varianto za namazat v roza...namreč next week grem ven...pa mam v planu spodnji del jeans, vse ostalo pa svetlo roza (blejzerček, top in čevlčke) :D


jaz ponavadi celo veko zasenčim s svetlo roza, senčilo nanašam kar s prstom, pol pa samo v zunanjih kotičkih dam malo rdeče... pa veeeliko črne maskae, pa zgleda fula dobro...
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 10. Apr. 2005 16:35

aja ličim se vedno... brez tega da bi si bobarvala oči sploh ne zapuščam hiše... nikoli nimam samo ene barve senčila na očeh, vedno minimalno dve... zadnje čase sem obsedena z raznimi rjavimi odtenki... pa tudi z roza rdeče, bordo kombinacijami... ne maram pa modre, zelene in vijoličaste na očeh, pa bele tud ne... no včasih ampak res včćasih imam tudi kaj takega vendar raje ne kot ja...

zadimljene oči so mi sicer zelo všeč, vendar ne na meni...

aja, uporabljam senčila revlon in gosh, nekaj je pa tudi avon...
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
Sky_Lady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: maribor - ljubljana (odvisno)

Neprebrana objavaNapisal/-a Sky_Lady » 10. Apr. 2005 16:37

Najprej glede slikic...nikoli se ne moreš tako namazati, kakor je na slikah. Predvsem pa zaradi tega, ker k barvam senčil, pudra itd. veliko oziroma največ pripomorejo svetlobni efekti in kasneje tudi računalniško obarvanje. Prav tako je pri reklamah (pri maskarah imajo VSI modeli umetne trepalnice). Vedeti pa morate tudi, da je vsaka ženska drugačna in ima drugačne poteze, tako da make up, ki je popoln na nekem modelu, nikoli ne pride tako na tebi, saj so poteze oči in obraza drugačne. Podobno lahko dosežeš, popolno enako pa ne. Dokazano in potrjeno! ;)

Jaz osebno ne grem iz hiše, če nimam na sebi make upa. Zdej pa je to lahko močni al pa čisto naravni make-up. Prisegam na močne make-upe, šminka pa lip gloss. Čeprav pa povsod na tečajih učijo, da je OBVEZNA obroba in barvne ustnice. Ampak kaj morem...to ni moj stil.

Glede zasenčenega looka....ga je res zelo težko delat. Kljub temu da kr znam ličit (sicer se nebi rada hvalila), ampak to zadimljenost je težko nardit. Je eden izmed najzahtevnejših postopkov ličenja, če seveda delaš po pravilih.
don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 10. Apr. 2005 16:56

Tud jst ne grem iz hiše nenamazana. Največkrat za čez dan uporabim terracoto tudi za čez oči, potem pa še ličnice zasenčim in izgleda res super in naravno. To smo se učili na tečaju ličenja, pa še par drugih preprostih trikov.
Glede teh objavljenih fotk pa : to so profiji, predvsem pa računalniško obdelane fotke. Ne se primerjat z njimi.
Uporabniški avatar
*tamalla*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 22. 3. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a *tamalla* » 10. Apr. 2005 17:23

jst odvisno od razpolozenja...
drugace za v solo in to se vedno namazem oci in puder drugace pa lahko vcasih tudi kaj vec...zelo rada preizkusam nove stvari in se zelo rada mazem...zelo... :flower:
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 10. Apr. 2005 18:20

Terracota je puder v kamnu za zagorel videz. Meni je to zakon! Lahko pa uporabiš tudi kakšen temnejši puder v kamnu.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov