Kreme za nego obraza

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Naja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Naja* » 19. Jan. 2010 19:56

UG84 napisal/-a:
Ne vem, kaj si mislila s kremo, ki očiščuje, mogoče da deluje proti mozoljem? Saj si namreč napisala, da s tem nimaš težav. Skratka, meni se zdijo predlogi od *male* čisto super, je pa res, da je vsaka koža razred zase in boš vsekakor morala malo probavati, preden boš našla idealno kremo zase. Pa še ta morda ne bo brez kompromisov :)

Najprej hvala za mnenje. Z očiščevanjem sem mislila kremo, ki vsaj malo popravi stanje kože, ki ima na določenih mestih rahle madeže (torej ni enakomerna polt kot sem že v prvem postu napisala), ker sem pred leti kdaj kaj spraskala kožo. Sicer se to opazi od blizu, ampak bi rada tole malce popravila s kakšno kremco zaradi sebe, da bi se boljše počutila. :) Z mozolji in ogrci pa nimam težav.

Total fresh (ali kaj je že krema od Garniera v svetlo zeleni flaški) sem uporabljala nekaj časa, a se mi zdi, da ni najbolj okej krema za mojo kožo (po tistem se mi je kaj pojavilo, ko pa sem prenehala z uporabo, se je koža spet očistila). Trenutno še uporabljam od Avene Cleanance K kremo, o kateri sem že lani prebrala same pozitivne kritike, a se mi ne zdi ravno vredu trajna krema, ker bi naj bila samo za vmesno "zdravljenje" kože. Par dni se zdaj sploh ne mažem s kremo, niti pudram (po tem itak ni potrebe, ampak zaradi tena se minimalno ponavadi napudram), ker brskam za kakšno vsaj približno idealno kremo. :?
Sestra uporablja kremo (neko čokoladno), ki je popolnoma naravna (mislim da od Aubrey Organics, nisem pa ziher). A bi bila to primerna krema za mojo kožo glede na tip kože? Probala sem jo že na svoji koži, ampak me še zanima mnenje... :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Jan. 2010 7:32

Težko je reci, da bo tisto kar uporablja sestra, ustrezalo tudi tebi, to boš sama najbolje videla. Avene Clearence K, je pač krema s kislinami in zato naj bi delovala tudi proti takšnim zadevam, kot jih opisuješ ti. Jo že dolgo časa uporabljaš?
Uporabniški avatar
Naja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Naja* » 20. Jan. 2010 11:13

S sestro imava zelo podoben tip kože, zato sem mislila, da bi tale morda tudi meni odgovarjala. Avene C. K pa uporabljam par mesecev, ne ravno dolgo. Ne vem pa, če je dobra podlaga za puder in če se jo lahko uporablja daljši čas? Mogoče bom vseeno kar na tej ostala. :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Jan. 2010 11:32

Zdej ne vem, če ti je to znano, ampak izdelki s kislinami so namenjeni nočni negi. Nikakor pane smeš te kreme uporabljati za dnevno nego brez da bi dala čeznjo še UV zaščito, saj si boš poškodovala kožo.

Jaz uporabljam takšno kremo (drugo, sicer) izključno ponoči, pa še to ne vsak dan, saj imam bolj občutljivo kožo.
Uporabniški avatar
Naja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Naja* » 20. Jan. 2010 13:41

Hm, tega nisem vedela. :eek: Kupila sem jo v lekarni že nekaj časa nazaj in mi prodajalka ni omenila ničesar. :? Sem pa dajala čez njo vedno še puder, če je vsaj to neka zaščita. Kreme z UV zaščito pa pozimi ne uporabljam, razen če grem smučat (saj vem, da to ni dobro za kožo, ampak potem takem je treba uporabljati poleg navadne še UV kremo?). Izgleda da bo treba vseeno iti po novo kremo. Nekaj za mešano do mastno kožo bi rabila. Mami mi je kupila včeraj (v bistvu sebi, a sem jo prosila, če lahko probam kremo par dni) Ikove Rose night cream, ki pa je nočna krema, jaz pa nočne res ne potrebujem, ker hočem, da ponoči koža diha. Samo dnevno, pa nimam pojma na katero znamko se naj osredotočim. :?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Jan. 2010 13:51

Ikove Rose ti bo pretežka. Namenjena je bolj suhi koži, ti pa si omenila, da imaš mešano-mastno. Sicer je ta krema dobra, meni je bila všeč, tudi občutek na koži je fajn, ampak jaz imam suho kožo.

A potem ponoči uporabiš samo tonik in je to to? Ti rabiš nekaj z manj olj, pa več vlažilci. Ikove je sicer fajn, Aubrey je super (ker si do sedaj obe te omenila). Bo pa Aubrey prej imela kremo zate kot Ikove.
Uporabniški avatar
Naja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Naja* » 20. Jan. 2010 14:40

Ponoči pustim kožo na miru. Preden grem spat oz. malo prej si kožo temeljito umijem (čistilni gel oz. pena v roza prozorno flaški, pa na pumpico je, ampak se ne spomnim imena), včasih si dam čez še tonik (brezalkoholnega od Afrodite še mam) in to je to (tu pa tam si dam čez še Avene C. K kremo). Nimam pa nočne kreme, niti ne čutim potrebe, da bi jo imela, ker sem pred leti ponoči uporabljala kremo in se mi je vedno kakšen mozolj pojavil. :? Verjetno bom kar od Aubrey Organics kaj kupila. Razmišljam o kremi od AO Green Algae, ki je za mastno kombinirano kožo. Tale bi mi morala ustrezati kolikor sem brala na njihovi strani, bom pa raje prej za tester prosila, da se prepričam če mi res odgovarja. :)
super freak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 26. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a super freak » 20. Jan. 2010 18:39

no zdej bi pa se jst naso strokovnjakinjo UG84 vprasala za mnenje :D


kero kremo bi priporocala za suho in obcutljivo kozo? pa da je naravna.

pa kaj bi lahko, od naravnih zadev, uporabljala za mozolje?

za enkrat si zjutri, ko si umijem obraz nanesem tonik cajevca od akamutija pa cist mal jojobinega olja (ker se drugac pudr prevec sveti), zvecer pa od inlighta globinsko masko, tonik, olje.

po jojobinem olju se mi je koza kr popravla, nimam vec tok suhe, sam bi za cez dan rabla eno kremo, ker olje ni glih kul za pod mu.

glede mozoljev me pa zanima, ce od naravnih zadev obstaja se kej drugega kot tonik cajevca, ker se mi zdi, da ni neke blazne razlike.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Jan. 2010 19:40

Naja, verjetno misliš na tole kremo

Čeravno je Aubrey kvalitetna, bi te samo opozorila na prvo sestavino - Paraaminobenzoic acid (PABA). Gre za UV filter, katerega pa se v kremah za sončenje že dolgo ne uporablja, zaradi dražilnih učinkov ter potencialnih alergičnih reakcij. Verjetno boš žepo testerju videla kako se ti bo zdela krema. Hkrati vidim med sestavinami ekstrakte sivkinega olja, sivka pa je lahko dražeča. Nočem te kakorkoli strašit, samo rada poudarim takšne stvari vnaprej.

Sicer je razen tega krema kvalitetna, mogoče se mi zdi malo veliko olj glede na to, da je za mastno kožo, ampak lahko da se motim, ker je sama nisem nikoli probala. Kajpa če bi še v Orco šla po kakšne testerje, punce tam znajo tudi dobro svetovat :)

super freak jaz imam suho in občutljivo kožo na licih in uporabljam Sanctum hranljivo nočno kremo ter kremo s C vitaminom. Ampak na lička vedno dam malo nočne, ker imam res suha.

Imela sem pa še Alverde vrtnico (dnevno), pa so jo vzeli iz prodaje. Mislim pa, da bi bila v redu tudi Ikove rose night cream, čeravno sem imela le tester. Nič od tega nima UV zaščite, zato si jo moraš dodatno zagotoviti. Jaz imam pozimi sicer SPF v pudru, poleti pa je to absolutno premalo, še pozimi imam slabo vest :) Baje so pohvaljene tudi kreme od Suki in Juice beauty, amapk to je precej nad mojim budgetom, zato z njimi osebno izkušenj nimam. Sej tega je še veliko (podobne kozmetike), samo nimam z vso osebnih izkušenj.

Zaradi sestavin sem se pred časom spogledovala tudi z Aubreyevo kremo Sea buckthorn ter Rosa mosqueta. Žal jih na koncu nisem mogla kupiti, amak gotovo so kje komentarji nanje mogoče na Kozmetometru (Planet lepote), tam verjetno zagotovo.

Jojobino olje je pa all-in-all super za suho kožo, na sploh je primerno za vse tipe, samo v enih normalnih mejah. Sem ga uporabljala tudi jaz in bila zelo zadovoljna, zdaj mi ga je zmanjkalo. Ampak jaz sem ga imela za nočno nego predvsem, ravno zato, ker zjutraj nimam časa čakat, da se fajn vpije.

Jaz imam občasno tu in tam mozoljčke na čelu, ker imam fru fru :) Pa jih imam kar pod nadzorom, moram potrkat :) Uporabljam pa za MU spirat navaden Balea gel, za zjutraj in pa po Balea gelu pa obraz sperem z Akamuti črnim afriškim milom. Čeravno se zdi, da ti kožo grozno izsuši se na dolgi rok ni tako pokazalo. Posebnega tonika za čelo ne uporabljam, imam kar za vse Alverde vrtnični tonik, katerga pa bom zamenjala verjetno za Akamutijevega vrtnico ko ga porabim (rada menjam).

Akamuti čajevec je super za problematične dele, čeprav hudih rezultatov tudi jaz nisem opazila. Mi je črno milo bolj pomagalo. Vsake 14 dni si pa naredim masko ravno za problematične predele (čelo, brada, nos) iz Akamuti neem maske, v katero poleg vode kanem nekaj Neem olja z zelenim čajem, ki ima antibakterijski učinek in mi res lepo pomaga.

Cela znanost, ane? :)
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 20. Jan. 2010 21:51

odločam se med kremami:
100%pure ,akamuti in suki

imam normalno do mešano kožo, stara sem 20, tak da gubic še nimam. z mozolji nimam problemov, en ali dva pred menstruacijo, kar je normalno.
rada bi pa neko vlažilno kremo, ampak ne premastno.
kakšen nasvet? (lahko tudi popolnoma druga krema. kako je z lushem in loccitanom?)

sicer sem zdaj imela chanel hydramax tester in mi je krema dokaj odgovarjala (mogoče bi rada še malo bolj vlažilno). ampak bi raje nekaj bolj naravnega.
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Jan. 2010 21:55

^^Tole kremo od akamutija ti ne priporočam, ker je resnično ful mastna krema in se tud po več ur skupaj ne vpije v kožo! Sicer po sestavinah se mi zdi ful ok, sm je resnično ful hranilna in pomoje bo za tvojo kožo preveč. Jaz jo sedaj uporabljam za po britju nog, ker mam tam res ful suho kožo :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Jan. 2010 7:36

gaby_ napisal/-a:odločam se med kremami:
100%pure ,akamuti in suki

imam normalno do mešano kožo, stara sem 20, tak da gubic še nimam. z mozolji nimam problemov, en ali dva pred menstruacijo, kar je normalno.
rada bi pa neko vlažilno kremo, ampak ne premastno.
kakšen nasvet? (lahko tudi popolnoma druga krema. kako je z lushem in loccitanom?)

sicer sem zdaj imela chanel hydramax tester in mi je krema dokaj odgovarjala (mogoče bi rada še malo bolj vlažilno). ampak bi raje nekaj bolj naravnega.


Kot je že Haley opozorila, Akamuti ni za tiste z mastno kožo. Tudi za normalno je že kar preveč, saj so kreme izredno goste in mastne. Tudi če je daš izredno malo in mešaš s tonikom npr. je vseeno mastna.

Ostale, ki si navedla so fajne, nisem imela še tiste of 100% pure, sem pa pred časom imela tester od Suki velvet cream (vidim voklepaju na BB natura strani, da je to ta, samo preimenovala se je). Zdej, če se niso spremenile tudi sestavine, je bila ta krema precej lahka, taka poletna. Sicer pa si napisala, da mastna ne sme biti, no ta ni bila. Od obeh ti priporočam, da vzameš najprej tester, v Orci ti pa priporočam da rečeš še za tester od Hidratantnega koncentrata ter Santum vlažilne kreme.

Chanelova je sestavinsko čisto drugačna, sintetična. Vsebuje veliko veliko sintetičnih vlažilcev, tudi silikon, da je občutek na koži prijetnejši. Sem gledala sestavine, zato te samo opozarjam, da so te bolj naravne kreme glede tega drugačne. Meni osebno so veliko boljše, ampak je zdej vprašanje kako je kdo navajen :)
super freak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 26. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a super freak » 21. Jan. 2010 9:16

ja UG84, pa je res ze cela znanost :D pa hvala za odgovor :bussi:
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 21. Jan. 2010 9:18

^hvala obema!!
bom poskusila s testerji najprej. brez akamutija torej :)
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
Uporabniški avatar
Naja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Naja* » 21. Jan. 2010 12:21

UG84, hvala. Sama tega ne bi opazila, verjetno tudi prodajalka ne, ker ponavadi ne zna nič strokovnega povedati, ampak samo prodati čim več. :flop:
Bom šla v Orco tako kot si rekla, pa upam, da mi bodo dobro svetovale, ker zdaj pa res potrebujem eno kvalitetno kremo ustvarjeno za mojo kožo. Bom najprej kar testerje vzela domov. :wink:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]