Kreme za nego obraza

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 28. Dec. 2009 11:38

Hvala :)
No, če sem natančna 276,66€ za 45ml :eek: . Cena pa naj bi bila takšna, ker vsebuje kardiolipin. Me pa zanima, ker sem jo zadnjič probala (iz firbca) in ni nič dobrega naredila moji koži - no sicer pa res ni za mojo mlado kožo :).
No možno, da ni krema kriva, lahko da je puder od Funkhouserja ali pa božična večerja. Ali pa kombinacija vsega tega :)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Shelve
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 11. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Shelve » 28. Dec. 2009 13:10

UG84 napisal/-a:Gubice okrog oči so ti neizbežne, prej ko se boš s tem sprijaznila, bolje bo. Kožo okrog oči pa vseeno neguješ glede na to, kako suho/mastno/izsušeno kožo imaš okrog oči. Nekaj predlogov:

Alverde pasijonka
100&pure s kofeinom
CadeaVera Q10

Izogibaj se kremam za oči, katerih deklaracija zagotavlja hladilni učinek, lifting ipd. To navadno pomeni dražilnost in/ali precejšno vsebnost alkohola. Zato predno kupiš, preveri sestavine!


Hmm.. UG84, prva krema med drugim vsebuje: Behenyl Alcohol in še nekaj drugih na -ol.. Kako je to lahko dobro? Meni se slišijo kot škodljive snovi.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Dec. 2009 13:27

Behenyl Alcohol je maščobni alkohol, v bistvu je v kremah kot zgoščevalec največkrat. Naj ne bi bil dražilen.

Katere so ti pa še sumljive sestavine, napiši jih, tudi jaz se večkrat zmotim, ker je tega toliko, pa mimogrede kaj spregledam. Pa boma pogledale

Ravno zadnjič sem kupila en tonik iz arganovega olja, kao natur, vse super ipd. Dam na lice...ajoj, kako je peklo. Še zdej mi ni jasno zakaj, bolj ko sem gledala sestavine, manj mi je bilo jasno. Sem v DM vrnila in to je bilo to:)
:D
Uporabniški avatar
Shelve
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 11. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Shelve » 28. Dec. 2009 14:38

A tako, ok potem :) Sama nisem nek poznavalec teh sestavin, sem pa nekje zasledila na netu in tv-ju, ko so govorili o tem, da karkoli naj bi bilo na -ol oz. če so neke dolge besede, ki jih niti prebrati ne znamo, sigurno ni ok za kožo.

Drugače pa hvala še z moje strani za vse nasvete glede škodljivih produktov in pa seveda dobrih, je fajn, ko ti nekdo ponudi že vnaprej pregledane zadeve :gut:
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 29. Dec. 2009 6:51

jaz sem za darilo dobila komplet od Locitane-a (mandelj + vrtnica) in moram rečt, da sm ful zadovoljna s to kremo, ker ful lepo navlaži, ampak se vseeno hitro vpije.
Strahovila
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Strahovila » 06. Jan. 2010 14:52

Tale krema mi je sedaj še kar všeč !!!!

Klik
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 07. Jan. 2010 9:24

jaz imam trenutno tester od chanel hydramax in mi odgovarja, tako da mislim, da bo kar sledil nakup.

Slika
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
ribica_1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 30. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ribica_1 » 10. Jan. 2010 9:38

sem komaj zdaj videla odgovor... :oops:
ja, zadnja 2 meseca opažam, da po nanosu pudra opazim "črtice" pod očmi.....in seveda alarm....(ni kriv puder, žal). so očitno kar smejalne, ampak vseeno. drugače pa nisem nikoli uporabljala kake posebne kreme za okoli oči. pač tisto kot za obraz-nekaj mesecev nazaj je schellerjevo ananasovo zamenjal garnierjev pure active... mozoljev več ni, zdaj sem nabavila še njihov piling(ga kar vsak večer uporabljam.....), pa je koža kot dojenčkova. tudi pred menstruacijo.... :D
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 11. Jan. 2010 20:12

a mi lahko katera priporoča kakšno vredu kremo, za zelo suho a hkrati nečisto kožo? nad nasveti raznih prodajalk sem obupala, ne da pa se mi kupit ene tak na blef, ker mi že 2 neuporabni stojita doma.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Jan. 2010 20:14

Kateri pa sta tisti neuporabni?
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 11. Jan. 2010 20:23

evva napisal/-a:jaz sem za darilo dobila komplet od Locitane-a (mandelj + vrtnica) in moram rečt, da sm ful zadovoljna s to kremo, ker ful lepo navlaži, ampak se vseeno hitro vpije.


a sem ti jo jst kupila :D ? sem jih kar nekaj dala za bozicka (letos sem se vrgla na loocitane)
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 11. Jan. 2010 20:30

garnier intensive care za zelo suho kožo in pa alverde vrtnica nočna.
po čiščenju kože in nanosu garnierjeve kreme mam še vedno oni filing zategnjenosti, ta alverde je sicer ful mastna ampak se mi zdi, da mi maši pore.
pri meni bi mogla bit verjetno kakšna izključno vlažilna ampak res na hard vlažilna, kr mam ful izsušeno kožo.. tudi če si obraz samo z vodo splahnem, me vse zateguje.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Jan. 2010 20:42

Ja, meni tudi voda nič ne zaleže. Ravno jutri dobim pošiljako Sanctum kremic, ena nočna, ena obnovitvena AHA in ena z vitaminom C. Bom poročala kako se obnesejo.

Sicer pa sem na tujih forumih zasledila precej pohval glede tele 100% pure kreme. Je nova, jaz je nisem probala. Bi ti pa priporočala, da greš po tester, pa poskusiš. Stalo te ne bo nič:) Lahko je tudi samo dopolnilo kremi, ni nujno, da je samostojna.

Razen če probaš Clinique, ko ga nekateri hvalijo. Samo tisto je na bazi silikonov, če te ne moti, potem OK. Nekaj o njihovih vlažilnih krem je *mala* naštela v temi Sestavine kozmetičnih proizvodov, pa ona vem da ima s to firmo veliko izkušenj.

Mogoče bi bilo fajn, če bi vsaj ponoči poskusila z jojoba oljem. Je super za suho kožo.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala:)
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 11. Jan. 2010 20:46

UG84 kam pa gres po jojobino olje? v lekarno?
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 11. Jan. 2010 20:50

hvala ti za pomoč :) ta 100% pure zgleda zanimiva, ampak je žal daleč nad mojim cenovnim razredom..

ponoči sem si pogosto mazala z mandljevim oljem in mi je čist ustrezalo, samo problem pri teh oljih je, da se totalno tepe z mojimi mozoljčki :/ zadnje čase se mi namreč kr redno pojavljajo in neke maščobe na obrazu ne smem met. iščem predvsem nekaj, kar ne masti ampak vseeno vlaži..
trenutno najbolj razmišljam o nakupu Garnier Total comfort, vsaj koliko pišejo na kozmetometru, je fajn hranljiva in ne pušča nekih mastnih filtrov na površju.

je pa mi zanimivo, kako za takšno vrsto kože očitno sploh ne obstajajo posebej preparati.. zadnjič sem bila v L'occitanu in sem prav razložila svojo situacijo in mi je kr takoj rekla, da nimajo ničesar kar bi hkrati dovolj nahranilo a vseeno nebi vplivalo na mastnost kože.. pa tudi v dm-u sem spraševala, pa so imele še manj pojma (sicer vem, da se tam ne spoznajo ravno na te zadeve, a sem poskusila)
bom vidla no. upam, da se bo ta garnierjeva obnesla :)
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov