Kreme za nego obraza

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 29. Nov. 2010 15:04

emanuela napisal/-a:Kaj pa olje za suho kožo?Jaz zdaj preizkušam olivno olje -za tonikom, pred kremo in se mi zdi super, sploh na licih ter ostalih predelih, kjer se mi koža rada lušči.


jaz imam olivno olje pa tonik. Ne potrebujem nič drugega več. Za zimo bom kupila še arganovo olje pa bom malo primešala zraven.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Nov. 2010 15:46

Zelo me je strah zamašitve por, ker ko se mi to zgodi zgleda ne-lepo, zato me je strah malo da bi uporabila olivno čez cel obraz.
Zato imam trenutno aloe vera fluid-Alverde, ker mi ne maši por.
Razmišljala sem tudi o jojobi čez celega in o dodatku olivnega čez lica-se ti to zdi ok kombinacija?
Kaj pa potem uporabljaš poleti?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 29. Nov. 2010 22:07

Olivno olje ne maši por :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Nov. 2010 22:08

No, v oljih sem še začetnica, pooočasi se soočam z uporabo in plusi in vsem :D (moj izgovor za zg. vpr :D )
The world is as you are.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 29. Nov. 2010 22:11

Ti kar pogumno :) Enih super usreza, enim malo manj, enim pa sploh ne - kot vse stvari v življenju :) Jaz sem na srečo v prvi skupini.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 29. Nov. 2010 22:43

Jah, moram pohvalit jojoba olje še iz druge roke...iz prve (torej moje :D ) roke je itak ta oljček vreden zlata.
No, pa sem ga kupila tudi moji sestrici za rojstni dan, enga takega luštnga od Melvite, da bo mal lepša steklenička. Ker ima kr fajn probleme s kožo, ne sicer tisto, ko je prav bolana koža, ampak bolj v stilu spodnje slike...
Slika
No, zdaj ga uporablja že slab mesec in se ji je ful ful ful lepo popravlo! Mozoljčki se ji nič več ne delajo, sam flekci so ostali od starih mozoljev...res, ej, redno en nežn piling enkrat na teden pa tale jojobica in bojo tudi flekci (brazgotine) šle stran, sem ji rekla. Pa saj ne, da bi šlo za 16-letnico, ampak ženski over 30 pa res ni treba več trpet zarad mozoljev, no...
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 30. Nov. 2010 14:09

monique* napisal/-a:Jaz imam pa tole približno en mesec in mi je super ravno prav mastna v tem mrazu in bolj gladko kožo imam. Imam pa drugače bolj mastno oz. mešano kožo.
Kneipp mandljeva krema za obraz
Slika


Tole sem tudi jaz že imela in je res super!

Samo je v nobem dmju več ne najdem. Kje si jo ti kupila?
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 30. Nov. 2010 15:38

Kneipp imajo v Mullerju, ne vem pa če tudi to kremo. A je katera sprobala kakšno Kneippovo kremo za zelo suho kožo?
emanuela in UG84, o kakšnem olivnem olju govorita? Najbrže ne o tistem za na solato :) . Drugače pa emanuela, jaz ti priporočam tudi suho olje od Nuxa, meni je zelo všeč, ima lep nežen vonj, ne porabi se ga veliko, lahko si ga daješ tudi na lase, če imaš izsušene...
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 30. Nov. 2010 15:42

^^tole kremo sem danes videla v mullerju za nekaj več kot 8 €. naj bi pa bila za suho kožo.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 30. Nov. 2010 16:18

softTouch napisal/-a:Kneipp imajo v Mullerju, ne vem pa če tudi to kremo. A je katera sprobala kakšno Kneippovo kremo za zelo suho kožo?
emanuela in UG84, o kakšnem olivnem olju govorita? Najbrže ne o tistem za na solato :) . Drugače pa emanuela, jaz ti priporočam tudi suho olje od Nuxa, meni je zelo všeč, ima lep nežen vonj, ne porabi se ga veliko, lahko si ga daješ tudi na lase, če imaš izsušene...


Govora je bilo o takem olju: http://www.bbnatura.si/si/akamuti/hladn ... olja/1128/ Tega imam tudi jaz.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 01. Dec. 2010 20:47

Kaksno olje bi pa svetoval za suho pa obcutljivo kozo? Sej sm mal gledala na tele zgoraj prilimani spletni strani, ampak se na to sploh nc ne spoznam :( vem pa, da me je vsako zimo groza, ker se mi ne glede na to, kok se trudm, koza zacne lusct po obrazu, tok mam suho :(

Pa kako se ta olja sploh uporabljajo?
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Dec. 2010 7:43

Saj zraven vsakega olja piše za kakšno kožo je :D . Jaz imam kar suho in mi olivno zadošče še zdaj. Ko bo bolj pritisnil mraz bom pa kapljico arganovega dala zraven, pa bo.

Uporabljam ga pa s tonikom, da se olje lepše razporedi po koži, da ga lažje nanesem. Lahko pa tudi na od tonika navlaženo kožo, tudi gre lepo.
hannah1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 7. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hannah1 » 07. Dec. 2010 21:16

Pozdravljene :)

Prosila bi vas za en nasvet.
Kupujem kremo proti rdečici. Imam namreč rdeča lička in še predel pod njimi. Ta rdečica ni močna (kot npr. tisti ki imajo rozaceo) - me pa ZELO moti, ker jo ne morem vedno prekriti s pudrom...

Moja koža na obrazu je mešanega tipa. Zmerno občutljiva.
Nekaj časa nazaj sem imela kremo sensitive od Niveje in mi ni všeč. Sem pa pred meseci uporabljala kremo Vitaskin Pharma Reactive skin. S kremo sem bila zelo zadovoljna, vendar je polna parabenov.
http://www.krka-kozmetika.si/si/vitaski ... tive_skin/

Če ima katere kakšne pozitivne izkušnje s kremami proti rdečici, lepo prosim za nasvet, ker sem pred novim nakupom, pa ne bi rada vrgla denarja stran. (saj mi še vedno ostane ta vitaskin krema, vendar je preveč kemikalij in mi je to bolj izhod v sili.)


hvala :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Dec. 2010 22:00

Jaz bi namesto takšne kreme (vem kakšna je, dolgo nazaj sem tudi jaz probala to kremo) uporabila mineralno podlago proti rdečici pod pudrom. Podlaga je ravno tako zelenega odtenka (kot vse, kar želi uravnovesiti rdečico).
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 29. Jan. 2011 20:37

Živjo punce :)

Js bi mela pa ene par vprašanj, ker sm totalno nevedna o kremah in mi gre na živce da mi pol vsak lahko tm buče prodaja ko jo grem kupovat.
1. Torej, kožo mam suho (zdle pozimi se mi kr lušči stran, npr. ko se zbudim zgleda ko da mam prhlaj na obrazu, najbolj problematična glede tega so čelo, lička in okoli ust + dobim kr rdeče flekce občasno). Kakšen predlog za kremo (po možnosti ne predrago)? Aja, stara sem pa 19, torej gre za mlado kožo (nevem sicer kok je to važno).

2. Ko sem na hitro pregledala prejšne strani sem vidla da zelo priporočate jojobino olje, tule mal višje v postih pa olivno... Kero bi blo primerno za mojo kožo?

3. Mela bi še vprašanje glede kože za mojo mami... ma podoben problem kot jaz - suha koža. Je mela neko najljubšo kremo, ki ji je zelo ustrezala ampak so jo dali ven iz prodaje in zdaj išče nekaj primernega za njeno zrelo kožo, mogoče kaka ideja? (Trenutno je kot alternativo kupila Chanel Hydramax + active nutrition, ker ji je tko svetovala prodajalka pa mislm da ni najbolj zadovoljna) Gledala sem nekaj v tej smeri: http://kozmetometer.planet-lepote.com/c ... temid=7494


Hvala za vse odgovore! :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov