Krema za sončenje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

_tejcha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 20. 9. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _tejcha » 02. Jun. 2009 17:46

Aloha napisal/-a:Jst bi si pa kej od Australian Gold omisnla, škoda sam, k se jih u LJ ne da dobit, da bi jst to mal pretipala in prešnofala :) .


Tud jz iščem kej od te firme. Tole sm zasledila na netu,mogoče se da naročit oz. dobit kje pri nas: http://www.lepotainstil.net/LepotainSti ... /index.htm
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 03. Jun. 2009 17:40

renatka_ napisal/-a:Mamo kake izkušnje s kremami za sončenje Australian Gold? :)




Ponavljam vprašanje... :)

Prijateljičin kolega dela za to firmo in ji je zadnjič prnesu ful teh krem, ampak takrat, ko jih bo ona začela uporabljat (prvič) jih bom jst že tut zdavnaj rabla... Tako, da prosim kak komentar.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 03. Jun. 2009 17:55

Jaz jih nisem še nikoli uporabljala. Glede na sestavine jih tudi nikoli ne bom. Če slučjao kaj daš na sestavine, ti bo tale link v pomoč. Vsebuje samo kemične filtre. Njihove kreme imajo zelo velik poudarek na hitrem pridobivanju barve. Kar ni nikoli dobra stvar.

Sicer pa, zakaj si jih ne naročiš, ali pa vzameš kak tester, ozirom si malo sposodiš od kolegice? Jaz sem na hitro našla eno spletno prodajalno, slovensko, si lahko vse od njih naročiš. NO, upam, da sem ti vsaj malo pomagala.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 03. Jun. 2009 19:38

kasne sestavine je sploh priporocljivo da jiih krema ima?!

js (verjetno iz navade) vedno uporabljam relativno visoke faktorje - od 20 naprej, ponavadi 30 za obraz 50, je pa res da imam ful svetlo polt in sem ze po dobri uri na soncu ce nism namazana v obraz cist roza :wink: :wink:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 03. Jun. 2009 20:54



Ponovno sem ti prilepila linke, ki sem jih že na prejšnji strani, mislim, da ti bo precej v pomoč. Če pa ti kaj ne bo jasno, pa kar vprašaj :)

To, da imaš visoke faktorje je pohvalno, samo ni vsaka krema dobra (glej zgornje linke). Več kot 50 pa potem ni več smiselno, ker gre za minimalne razlike v stopni zaščite.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 04. Jun. 2009 9:28

hehe glede visokih faktorjev...v prejšnji številki revije Ona je bil intervju z dr. Bartenjevim in je reku, da so govorice o zaščiti faktorjev okol 50 larifari, ker vse kreme prbližn isto držijo, najbolš nej bi ble pa tm do faktorja 15...on je zase reku, da uporabla mislm da faktor 6-10, za obraz pa 15...sva precej na istem, s tem da mam jz zadnjih par dni morja (ko mam že prbližn končno bravo) olje za sončenje s faktorjem 4, da dobim tako lepo bronz barvo :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 04. Jun. 2009 9:56

Jaz nobenemu ne vsiljujem tega kar vem. Mene ne prepriča, ker je to čisto neutemeljeno. Šele od 30 dalje so majhne razlike, od 50 pa zanemarljive. To o 15 faktorju je pa v nasprotju z vsem kar sem kdaj preštudirala, da o 6-10 sploh ne govorim.

Vsak ima pač svoj tip tena in kože. Samo problem je tudi v tem, da na primer (pa brez zamere) ti, pa ne sam ti, logično, govoriš o lepi rjavi barvi...to ni nič lepa rjava barva, to je obrambna reakcija tvojega telesa. Ti ne porjaviš zato, ker je sončno sevanje za kožo dobro, ampak zato, ker je slabo. Samo itak, ker se učinki zelo hitrega staranja tega kože ne vidijo takoj, temu pač veliko ljudi ne verjame.

Sicer pa, vsak naj skrbi za svojo kožo kakor mu paše, in kot sam ve. Na voljo je dovolj informacij in podatekov, tako da se vsak mora znat po svoje odločit.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 04. Jun. 2009 10:12

vsakemu svoje: men ljudje z zagorelo poltjo lepše izgledajo, tisti jogurtni so mi pa mrliško izgledajoči :wink: konckoncev pa nobena stvar ni 100% zdrava, pa ne sam kar se sončnih krem tiče...ti se poglabljaj v faktorje in sestavine, jz bom pa medtem na plaži opazovala surferje :cool:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 04. Jun. 2009 11:57

Pri meni je pa npr. čist isti drek, če se namažem s kremo faktorja 5, 15,30 ali pa se sploh ne namažem. Rdeča sem ko kuhan rak v vsakem primeru. Sicer se pa itak najraje zadržujem v senci, ker imam po daljši izpostavljenosti soncu hude glavobole in vrtoglavico. Sem bolj ''mrliško izgledajoča'' v tem primeru, ampak mi je moje počutje bolj pomembno od barve kože.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Jun. 2009 12:01

^^ Js isto. Pa raje zdaj zgledam bela kot smrt, kot pa da pri 30 letih zgledam stara 40 :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 04. Jun. 2009 12:39

Meni je tud lepo videt zagorelo telo, na prvi pogled tudi izgleda bolj zdravo, ampak ne mislim se pa hecat z zdravjem. In vem kakšna je potem koža - suha, izmučena in več nege ji je treba namenit. Tako, da imam raje faktor okoli 20 in sem malo na soncu, da se posušim ko pridem iz vode potem pa v senci.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 04. Jun. 2009 13:21

*mala* napisal/-a:^^ Js isto. Pa raje zdaj zgledam bela kot smrt, kot pa da pri 30 letih zgledam stara 40 :D


hehe, očitno nekj delam prou, glede na to, da me pr skoraj 30 letih včasih še vprašajo za osebno izkaznco ;)
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 04. Jun. 2009 17:27

^^ to ali pa dobri geni. :D
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 04. Jun. 2009 18:55

*zverinica* napisal/-a:vsakemu svoje: men ljudje z zagorelo poltjo lepše izgledajo, tisti jogurtni so mi pa mrliško izgledajoči :wink: konckoncev pa nobena stvar ni 100% zdrava, pa ne sam kar se sončnih krem tiče...ti se poglabljaj v faktorje in sestavine, jz bom pa medtem na plaži opazovala surferje :cool:


Tako, tako :wink: .

Pa tut jst sm brala tist intervju, kjer med drugim omen, da rjava barva pomen, da se je koža obranla (s pigmentom), medtem ko rdeča kaže na poškodovanost. Sicer ni dobra ne ena ne druga varianta, ampak usen je pr prvi mnj škode kt pr drugi.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 04. Jun. 2009 20:45

Lejte punce, nima smisla tukaj celo znanost iz tega ustvarjat, mamo pač drugačne poglede na to. Da res ne bomo šli preveč v OT. Zarad mene tud če greste brez vse zaščite na plažo, mi je čisto vseeno.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov