Krema za sončenje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 23. Maj. 2009 9:40

Jaz sem si že kupila od Hawaiian Tropic z zaščito 15, ampak mi je zdaj žal. Si moram obvezno kupiti neki višji faktor.

Me pa nekaj zanima ... A je kul če se mažem po obrazu s kremo, ki je za telo? Je takšna krema potem dobra podlaga za ličila? Ali naj raje za obraz uporabim posebno kremo? Je potem tista krema primerna podlaga za ličila? :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Maj. 2009 10:59

^^Mislim, da ni nič narobe če se s sončno kremo, ki je namenjena za telo namažeš tud po obrazu. Jaz sem se že dostkrat tko namazala, ker se mi je zdelo brezveze met dve sončne kreme zarad tega :)

Ne vem pa glede tega, če je primerna podlaga za ličila...bo mogla katera druga povedat :)
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 23. Maj. 2009 11:55

Kere kreme pa so še dobre za obraz?
Ker mene po obrazu res takoj in ful opeče...Če kera pozna kakšno kremo k bi to čimbolje preprečla?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Maj. 2009 12:38

Mimi_M napisal/-a:Tisti test sončnih krem od lanskega leta sm jst kr zares vzela, hehe in si lani kupla kremo Sundance od DM, s faktorjem 30 in prvič po več letih nisem bila opečena in sem res brezskrbno uživala dopust. :)
Letos bom nakup ponovila, mogoče vzamem tudi Hoferjevo kremo letos, ker lani pri nas te trgovine še ni bilo.

Za obraz pa že zdaj uporabljam Amwayevo kremo za obraz z zaščitnim faktorjem; na morju pa uporabljam kar tisto kot za telo.


Se da na netu kje vidt tale test? Vem, da sem ga že enkrat nekje gledala, ampak sem že pozabila kakšni so bili rezultati :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 23. Maj. 2009 12:40

^^ Lih js sm dala link na 1. stran te teme :D

EDIT: še z ZPS: KLIK
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Maj. 2009 12:48

^^Matr sm čorava :D

Hvala, ker si še enkrat prilimala! :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 23. Maj. 2009 17:51

g00fy_qa napisal/-a:Jaz sem si že kupila od Hawaiian Tropic z zaščito 15, ampak mi je zdaj žal. Si moram obvezno kupiti neki višji faktor.

Me pa nekaj zanima ... A je kul če se mažem po obrazu s kremo, ki je za telo? Je takšna krema potem dobra podlaga za ličila? Ali naj raje za obraz uporabim posebno kremo? Je potem tista krema primerna podlaga za ličila? :D


Krema je dobra za obraz v kolikor ti ne povzroča mozoljev ali maši pore. Lahko napišeš sestavine, pa poskusimo ugotovit, al pa sam povej za ktero se gre. Mora pa bit višja kot za telo. No, priporočljivo je.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 24. Maj. 2009 8:21

[Nimam še nobene kreme za obraz z zaščitnim faktorjem (samo Hawaiian Tropic za telo), ampak zdaj razmišljam, da bi jo bilo verjetno pametno kupiti (ali pa puder?). Mogoče bi se lahko po obrazu mazala tudi z navadno kremo za sončenje, ampak se mi zdi da za vsak dan to ni najbolj primerno. Mislim pa, da je pomembno, da bi imela vsak dan zaščito na obrazu. Kakšne ideja kaj narediti, izbrati kremo ali puder, in katero oz. katerega?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 24. Maj. 2009 9:10

Jaz imam puder z ZF, vendar je za zdaj že prenizek (10) in si bom kupila kremico z ZF. Za poleti imam Avene ZF 50+. Glede kremice se še odločam, za Juice Beauty z zelenim jabolkom SPF 15. Potem imam itak še zaščito s pudrom gor.

Ko sem pa dlje na soncu in ne sam tk za v službo, pa obvezno Avene emulzijo. Je lahka in neproblematična.
Uporabniški avatar
Keika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 31. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Keika » 25. Maj. 2009 21:11

Obstaja kakšna krema za obraz z visokim zaščitnim faktorjem ki je primerna za problematično kožo? :?:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Maj. 2009 7:52

Jaz imam problematično po čelu, pa mi je Avene SPF 50+ čist v redu.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 26. Maj. 2009 12:55

UG84 napisal/-a:Potem imam itak še zaščito s pudrom gor.


puder dejansko ščiti?
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Maj. 2009 12:58

^^ Če ima SPF, ja. Kar je pa UG84 napisala, da ga njen ima.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Maj. 2009 18:27

Ščiti, ščiti, saj vsebuje titanijev dioxid. Ja, no seveda NE VSAK, mora pisat to gor. Ampak je pa moj premalo za poletje. Mislim, itak ga uporabljam za v službo, samo ni pa dovolj, ker je le ZF10. Zato mam spodaj sedaj v teh dnevih še kremo z ZF.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 28. Maj. 2009 18:58

UG84 napisal/-a:Jaz imam puder z ZF, vendar je za zdaj že prenizek (10) in si bom kupila kremico z ZF. Za poleti imam Avene ZF 50+. Glede kremice se še odločam, za Juice Beauty z zelenim jabolkom SPF 15. Potem imam itak še zaščito s pudrom gor.

Ko sem pa dlje na soncu in ne sam tk za v službo, pa obvezno Avene emulzijo. Je lahka in neproblematična.


Mogoče veš, kakšna je razlika med emulzijo in kremo? Meni je danes uspelo kupiti kremo :evil: , kljub temu, da sem šla namensko prav po emulzijo :roll:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov