Krema za sončenje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Jun. 2010 11:43

Žal ne. Maš sestavine?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 10. Jun. 2010 13:30

^^Ne nimam. Samo samo tako vprašala, če je katera probala, ker sm vidla kreme v Mueller reklami :P
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 11. Jun. 2010 8:56

Mene pa zanima katere kreme so fajn mazljive (faktor 20 - za telo), so tudi sestavinsko ok in ne povzročajo mozoljev? Zanima me za drogerije oz. lekarne, ker preko spleta ne naročam. :wink:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Jun. 2010 10:59

Fajn mazljive in lepo vpijajoče so ponavadi zgolj kreme s kemičnimi filtri. Tiste z mineralnimi (Tit, zink dioxid) niso, ker fora mineralnega filtra je, da ostane na koži, kemičnega pa, da se vanjo vpije.

Za mozolje pa glej komedogene sestavine. Priporočam tole razpredelnico KLIK ali tole KLIK.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Jun. 2010 15:59

A katera ve, kdo dela sončne kreme za Hofer?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 24. Jun. 2010 13:35

Kopiram vprašanje in odgovore nanj. Pogovor se nadaljuje tukaj:

s.m. napisal/-a:No to temo pišem, ker sem malo v zagati..čez manj kot en teden grem na morje in se mi mudi z nakupom sončne kreme..sem že gledala prejšnje teme vendar mi nič ne pomagajo, ker so večinoma lanska vprašanja, poleg tega pa niso omenjeni tipi kože. Pri meni je največji problem v tem, da imam naravno belo, normalno, nemastno kožo in karkoli naredim porjavela ne bom nikoli. Ravno zaradi tega pa se hitro opečem. Lani sem uporabljala kremo od Hawaian Tropic Maximum sensitive s SPF 30 in mi je do določene mere pomagalo, le ko je je zmanjkalo, sem uporabila olje ki pa je povzročilo malo opekline ampak bolj temnejšo polt. Letos pa grem na morjev bolj eksotične kraje, kjer je že zjutraj temparatura visoka, vreme vroče in soparno, oblakov pa ni, zaradi česar se bojim da bom prišla domov dobesedno ožgana. Upam da mi lahko katera pomaga in pove katera krema je najboljša (olja nerada uporabljam), kakšne sestavine bi morala imeti in ali je za take razmere potreben sončni faktor več kot 30? Se priporočam za čimprejšnje odgovore. :) :roll: :D


ODGOVORI:

LeillaLee napisal/-a:Pozdravljena,
jaz sicer nimam takih problemov ampak imam bratranca, ki ima iste težave vsako poletje. Jaz ti nekaj svetujem, ne uporabljaj krem z zaščitnim faktorjem nad 25, ker več kot ima faktorja več je strupov v kremi. Boljše da se mažeš s 25ko vsako uro in te ne opeče kakor pa s 30 ali 50 vsake tri ure.
Bratranec je letos šel v Avstralijo pred enim mesecem in je probal kremo od Avona in sicer AVON Sun + spf 25 in ga ni nič opeklo.
Drugače pa je najboljša zaščita tistih krem ki so spf 15, ki zaščitijo 90% pred nevarnimi sončnimi žarki, spf 25 pa samo 4% več. Pomembno je to, da se mažeš vekrat in ne smao enkrat na dan.


monique* napisal/-a:Mogoče bi poleg kreme poskusila še kakšne dodatke(tablete) ki kožo "pripravijo" na sonce. Jaz imam tudi zelo svetlo polt in alergijo na sonce pa sem že lani jemala tablete preden sem šla na morje in tisti čas ko se bil izpostavljena soncu, pa nisem bila opečena in ni bilo znakov alergije, le rahla srbečica, tako da priporočam.


s.m. napisal/-a:Živjo,
hvala ti za tako hiter odgovor :D . Glede sončnih krem se ne spoznam tako dobro na faktorje in vse možne emulgatorje, ki s v njih, zato sem res vesela za nasvet. Bi te pa vprašala, če mogoče veš kje lahko kupim to kremo oz. ali se jo da naročiti na internetu v tako kratkem času? S kremo sem se vajena mazati vsakič ko pridem iz vode, zato mi hitro poide. Lani mi je pošla še v 4 dneh. Veš mogoče v kakšnih količinah lahko dobiš te kreme?


s.m. napisal/-a:Hvala ti Monique* , vendar ne vem glede tablet sem malo skeptična. Glede na to da je še tako malo časa pa ne vem kje bi jih lahko dobila. Mogoče pa poskusim. Alergije hvalabogu nisem imela že več kot 5 let.


*zverinica* napisal/-a:v lekarni


*mala* napisal/-a:Glede na to, da greš čez 1 teden ne vem če se ti splača naročati.

Če v 4 dnevih porabiš, si pač kupi več krem.

Meni so precej všeč od Garner, npr. KLIK (dobijo se v vsaki večji trgovini, DM, Muller, Spar, Mercator, itd...), tudi Sundance so pohvaljene (le v DM), tudi Avene (v lekarni). Možnosti je neskončno. Tudi v Lidlu so po enem testu najboljše sončne kreme.
s.m.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 24. 6. 2010
Kraj: Ribnica

Neprebrana objavaNapisal/-a s.m. » 24. Jun. 2010 14:34

A je katera od vas že kdaj poskusila kreme znamke Bioderma. Sicer se jo najde v lekarnah, vendar sem dobila poskusne izdelke in ne vem, nisem še poskusila, zato me zanima če jo je katera od vas že in kakšne izkušnje ima s temi kremami. Je pa res da je to še relativno mlada znamka.
Life is simple but complicated in its own way.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 04. Jul. 2010 19:54

Je katera že sprobala nek nov losjon od Sun Mix? Piše, da se hitro vpije in me zanima, če je to res...
Kaj pa na splošno menite o kremah Sun Mix?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 04. Jul. 2010 20:49

jaz nameravam kupit kremo za sončenje faktor 20 oz kaj takega. In ker imam velike probleme z mozolji (obraz, dekolte in hrbet) me zanima kakšne kreme pridejo v poštev.
Sm sicer brala po forumu, da mora biti nekomedogena, ampak še vedno ne vem katere kreme (po možnosti preizkušene) pridejo v poštev.
Don't worry, be happy!!
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 05. Jul. 2010 8:40

ojla

mene pa zanima, katere naravne kreme za sončenje kej uporabljate? za obraz, telo pa po sončenju?
Uporabniški avatar
urska.pavlic
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 3. 6. 2010
Kraj: domzale

Neprebrana objavaNapisal/-a urska.pavlic » 05. Jul. 2010 9:27

jaz sem bila ravno ta konec tedna na morju,blo je 36 stopinj.in uporabljala sem naravne kreme "uv bio" in sta kreme za sonce in krema za po sončenju in imela sem kremo z aloe vero za po sončenju.lepo kožo ti naredi in nisi opečen ampak lepo potemnjen. :razz:
zvezdica
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 05. Jul. 2010 9:58

OPOMBA MODERATORKE: ne citirajte, če odgovarjate uporabniku nad vami na njegovo sporočilo in če se navezuje nanj/o. :)

kje si pa kupila?
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 05. Jul. 2010 15:22

haley napisal/-a:Je katera že sprobala nek nov losjon od Sun Mix? Piše, da se hitro vpije in me zanima, če je to res...
Kaj pa na splošno menite o kremah Sun Mix?


Osebno jih ne uporabljam, sem pa lani večkrat zasledila (revije, tv,...) da so Sun mix kreme najslabše (poleg Nivee) Baje, da njihov zaščitni faktor ni relavanten in je v resnici veliko nižji kot piše na embalaži. V isti raziskavi so navedli še, da je zelo dobra Lidlova krema za sončenje. To seveda govorim o zaščitnem faktorju in zaščiti, ne pa o sestavinah. O tem bo verjetno UG vedala več povedati.
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 05. Jul. 2010 15:48

Mene pa zanima katera krema za obraz ne povzroča mozoljev? Namreč z mozolji nimam problemov že več let, nasplošno imam zelo čisto kožo, zadnjič pa sem se namazala s kremo od Hawaiian Tropic (ZF 30) za občutljivo kožo in sem dobila dva mozolja. Sicer sta bolj neopazna (:D) in verjetno delam iz muhe slona, a me vseeno zanima če je ta krema sestavinsko ok in kako vam odgovarja (tistim, ki jo uporabljate)? :wink: Kupila sem jo tako na hitro, ker se brez ZF ne izpostavljam soncu (tista od zime mi je pa že zmanjkala, a sem imela neko drugo znamko), nisem pa se prej pozanimala če je ok.
Tukaj so sestavine (UG ali če se še katera dobro spozna na sestavine - let us know): :)

Aqua, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Benzophenone-3, Styrene/Acrylates Copolymer, PEG 8, Dicaprylyl Ether, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Silica, Octocrylene, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Phenoxyethanol, Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Methylparaben, Polysorbate 20, Triethanolamine, Chlorphensin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Mangifera indica, Psidium guajava, Carica papaya, Passiflora incarnata, Plumeria acutifolia, Colocasia antiquorum, Propylparaben, Benzoic Acid, Disodium EDTA PEG-8 Dimethicone, Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Aloe barbadensis, Parfum.
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 06. Jul. 2010 0:59

Veliko dobrega sem prebrala o Garnier Ambre Solaire in letos sem jo kupila (ZF 15) in je res fajn. Ker se hitro razmaže in je lahka. In to mi je najpomembneje.

Imam pa še sprej (nujno sprej, ker kreme sem že imela pa so preveč goste) od Sundance ZF 15, ki je tudi dober in hitro se razmaže. :wink:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov