Krema za sončenje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 20. Maj. 2009 9:25

za letos bom imela Eucerin s faktorjem 20,ki sem ga v eni nujini situaciji kupla lani jeseni in mam praktično še celega, mam pa tud za obraz od Vichiyja s faktorjem 20. Drugače se pa včasih tudi po obrazu namažem kar s tisto kremo,ki jo mam za telo
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 21. Maj. 2009 10:48

Mamo kake izkušnje s kremami za sončenje Australian Gold? :)


P.S. Mislim, da mamo že nekje eno precej popisano temo o kremah za sončenje. (?)
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 21. Maj. 2009 11:32

Mami ima pomanjkanje pigmenta, zato ni dobro da se izpostavlja soncu. Ker pa gremo na morje za 10 dni je nemogoče, da b ise mu v celoti izognila. Zanima me, če katera ve katera krema je najbolša in da ima visok faktor zaščite, ter kje bi se jo dalo dobiti?
Hvala :wink:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Maj. 2009 12:36

Jaz bi ti priporočala da proba kremo Avene SPF 50+.
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 22. Maj. 2009 9:14

Katera pa je kvalitetna krema proti UV žarkom za obraz? Nočem kakšne mastne kreme, ki bi mi uničila zdajšnjo stanje kože, ki sem si ga z redno in pravilno nego priborila nazaj po dolgem času. :D A je od Vichy krema ok, glede na to, da ima drugače Vichy bolj neprijazne kreme za obraz (z alkoholom pa to)? :?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Maj. 2009 9:16

Tudi za tvoje vprašanje imela isti odgovor kot prej. Edino zaščito si lahko zmanjšaš, če misliš, da je previsoka, čeprav za obraz ni.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 22. Maj. 2009 9:29

Tisti test sončnih krem od lanskega leta sm jst kr zares vzela, hehe in si lani kupla kremo Sundance od DM, s faktorjem 30 in prvič po več letih nisem bila opečena in sem res brezskrbno uživala dopust. :)
Letos bom nakup ponovila, mogoče vzamem tudi Hoferjevo kremo letos, ker lani pri nas te trgovine še ni bilo.

Za obraz pa že zdaj uporabljam Amwayevo kremo za obraz z zaščitnim faktorjem; na morju pa uporabljam kar tisto kot za telo.
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 22. Maj. 2009 9:37

Mene je lani navdušila Vichyjeva krema Capital Soleil faktor 30.
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Maj. 2009 11:51

Mimi_M tudi meni je Sundance zelo dobra. :D Edino za obraz imam pa Avene, ker mi sundance mozolje povzroča :oops:
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 22. Maj. 2009 13:08

A kera ve za kakšno dobro kremo za po sončenju da preprečuje luščenje pa podaljšuje zagorelost al pa kej tazga?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 22. Maj. 2009 13:12

Jaz se po sončenju namažem kar z losjonom Bepanthol (iz lekarne) in mi je super. Luščiš se pa načeloma ne, če te sonce ne opeče
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 22. Maj. 2009 13:36

Pa a s to Sundance od DM sploh lahko zmerno porjaviš? Mislim glede na visok zaščitni faktor (30). Ker sem rada malo zagorela, seveda v mejah normale, a vseeno... :)
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 22. Maj. 2009 13:38

Jaz lani res nisem imela skoraj nič barve, ampak jaz že tako zelo zelo težko sploh porjavim, ker me vedno opeče, če se ne zaščitim dobro.
meni je glavno, da nisem opečena, če sem bela, mi je čisto OK :D
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 22. Maj. 2009 13:47

Js sem lani uporabljala kremo od Afrodite (faktor 10). Letos si bom verjetno kupila Hawaiian Tropic :D , za v Egipt pa verjetno od Nivee (otroško, faktor 30 :P ).
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Maj. 2009 21:48

Legally_blond napisal/-a:Pa a s to Sundance od DM sploh lahko zmerno porjaviš? Mislim glede na visok zaščitni faktor (30). Ker sem rada malo zagorela, seveda v mejah normale, a vseeno... :)


vedeti moraš eno zelo pomembno stvar pri kremah in potem boš razumela zakaj težimo k čedalje višji začiti:

sonce nam je, logično s svojim sevanjem, čedalje bolj nevarno (dolgoročno). In če na kremi piše, da je ZF 30 to velja, če se z njo zares na debelo namažeš. Tako kot se mažemo mi, t.j. da se lepo vpije, pa da seveda nismo čist beli, pomeni praktično razpolovitev faktorja, na 15, 17. Zdej si pa prestavljaj da imaš zmerno občutljivo al pa neporjavelo kožo, pa greš na sonce s ZF 10....

In da, seveda porjaviš, nisi pa nek aful rjav. Kar je tudi prav. To, da si ti rjav (če imaš smolo si prej še rdeča), je negativna posledica - obrambna reakcija tvoje kože na sonce. To ni dober znak, da ne boš mislila.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov