Krema za sončenje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 14. Jul. 2010 14:30

Jaz sem si nazadnje sposodila Nivea kremo za sončenje, v svetlo modri embalaži (ne vem kako točno se ji reče). Nehvaležno se je olupila z mene, že ob nanosu so se delale neke grudice... pa da ne bo pomote, nanašala sem na svežo in čisto kožo, brez kake podlage (kreme, mleka za telo, itd).
Za mene absolutno črtana z uporabe.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 14. Jul. 2010 21:40

Nivejine kreme so najslabše, sem ugotovila že nekaj let nazaj. Od takrat uporabljam Copperrtone. Meni odgovarja
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 14. Jul. 2010 22:05

Očitno bo držalo. Sicer je sama ne bi kupila niti pred to slabo izkušnjo, pri vsem kar mažem na kožo poskusim najti kaj bolj kvalitetnega. Ampak tako je, ko prevaraš kvaliteto za hrbtom, že takšen "one night stand" s poceni kremo se lahko maščuje :)
Moyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 10. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Moyka » 10. Mar. 2011 22:35

No jaz pa uporabljam kremo za Aloe Sunscreem. Namažem se enkrat zjutraj in enkrat popoldan in je to to.. lepo barvo dobim, opeče pa me ne..
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Mar. 2011 7:40

Tole so sestavine te tvoje kreme: Če je pa to naravno...:roll: :roll: :roll:

Homosalate, Octisalate, Avobenzone, Ensulizole, Octocrylene
Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stabilized* Aloe Vera Gel), Water (Aqua), Dimethicone, Polysorbate 80, C12-15 Alkyl Benzoate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Polysorbate 60, VP/Eicosene Copolymer, PEG-100 Stearate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Xanthan Gum, Fragrance (Parfum), Tocopheryl Acetate.

Pa sem označila sem tiste, ki bi absolutno morale ven letet če govorimo o naravni kozmetiki. Sej vsakemu svoje, ampak tole je lih tok naravno ko Oriflame. Edina pozitivna stvar te kreme je aloe vera.
Tjasa77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tjasa77 » 16. Jun. 2011 10:47

Pri kremah za sončenje je treba biti kar pazljiv, pri sončenju pa še bolj. Mogoče bo katero zanimalo brezplačno predavanje neprofitnega projekta Lifestyle natural o zaščiti pred soncem (o kožnem raku in drugih boleznih, pravilni izbiri krem, pravilnem sončenju, zdravljenju opeklin, prehrani in pijači v vročih dneh ...) v BTCju naslednji teden ...
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 20. Jun. 2011 22:52

kupla Hawaian tropic olje par dni nazaj za 10 eur v dm. za en k***c je. ni mi všeč. mi je boljše olje od Nivee za 6 eur.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 21. Jun. 2011 10:17

Kupila od sun mix za 9 eur in mi božansko diši pa dobro učinkuje
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 26. Jun. 2011 16:59

Jaz že kar nekaj let uporabljam Hawaiian Tropic kreme in olja. Lansko leto sem pa uporabljala kokosov balzam od te znamke in je res super, ker naredi porjavelo kožo še bolj čokoladno, pa še omamno diši. :) Je pa res, da sem postopoma začela s sončenjem, ker se nikoli ne sončim v enem šusu čim dlje. Če si rdeč ko rak, ti to nič ne pomaga. :D
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
tadejav
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a tadejav » 29. Jun. 2011 13:48

priporočam Eucerinovo (dobiš v lekarni) - res fulll fajn, mam alergijo na sonce in zdej mam že dve leti to kremo in alergija je res minimalna, seveda če pretiravam s sončenjem, natane kakšnem mehurček...
MarceLiica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 20. 7. 2010
Kraj: DreamLand

Neprebrana objavaNapisal/-a MarceLiica » 29. Jun. 2011 22:32

spice girl napisal/-a:Nivejine kreme so najslabše, sem ugotovila že nekaj let nazaj. Od takrat uporabljam Copperrtone. Meni odgovarja


Jaz občasno uporabljam Niveino kremo v spreju, ki je super, morda poskusite in bo drugače :) ne vem, če ste že .. Drugače pa Coppertone olje kokos je zakon :D
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 15. Jul. 2011 12:46

Jaz upotrabljam to od dm lastne znamke in je super :) Poceni in kvalitetna!
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 29. Avg. 2012 9:31

Letos sem uporabljala kreme od Avona faktor 30 in faktor 50.
Pri kremi faktor 30 mi ni bilo všeč to, da je drugačne barve, namreč vleče na zelenkasto in odtenek ostane na dlaneh ko se namažeš po telesu - na telesu ne ostane barva. Se pa odstrani z vodo in milom.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 12. Jun. 2013 8:55

Ker baje prihaja prvi letošnji vročinski val, malo obujam temo :) Zanima me, če katera pozna kakšno kremo, ki bi bila popolnoma brez vonja in seveda kvalitetna? Moti me namreč, da imajo skoraj vse sončne kreme precej izrazit vonj in kadar kremo uporabljam za vsak dan, posebno vrat in dekolte, se potem njen vonj meša s parfumom.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 12. Jun. 2013 11:46

Jaz imam od nedavnega Garnier Ambre Solaire SPF 50+ kremo za občutljivo otroško kožo, ki mi za zdaj deluje dosti dobra. Je brez vonja oziroma je tako deklarirana in je tudi dejansko brez vonja, ko si jo enkrat namažeš, deluje pa kot, da ima zelo nežen vonj, ko je še v embalaži. :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov