Krema za sončenje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bonnie taylor
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 25. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bonnie taylor » 19. Maj. 2009 15:04

hej! te teme še nisem odkrila, me pa zanima katere kreme za sončenje ve uporabljate oz boste letos?

še tole..lani sem si kupila kremo za obraz s faktorjem 30 in je nisem skoraj nič uporabljala..ali jo je dobro letos spet uporabiti? bila je pa skos v kopalnici na hladnem.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 19. Maj. 2009 17:37

Jaz bom verjetno kombinirala kreme od Oriflama in pa seveda Sundance. Oboje minimalno 30 faktor, za obraz višjo.

Preveri datum do kdaj je krema OK, sploh če je nisi nič odpirala, če si jo, to je pol drugo...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 19. Maj. 2009 18:11

Vedno imam Niveo, ker mi ful lepo diši.
Faktor 8, še raje 6. Sonce me itak nikoli ne opeče, ker hitro porjavim, poleg tega sem pa večino časa v senci, drugače fašem izpuščaje.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 19. Maj. 2009 18:16

Lani sem kombinirala Clinique in Garnier sončno kremo (eno faktor 25, eno 15). Na začetku 25, potem pa 15. Sicer pa vsak dan uporabljam kremo za obraz s SPF 25.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
liziika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 19. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a liziika » 19. Maj. 2009 18:17

uporabljam olje od Hawaiian Tropic ZF 15, :D drugac pa tut od Niveje za obraz mislem da je zaščitni faktor 20...
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 19. Maj. 2009 19:21

liziika napisal/-a:uporabljam olje od Hawaiian Tropic ZF 15

+1, luštno diši, pa po večini bivših kremic sem dobivala koprivnico, ta pa ne izzove nobene reakcije (aleluja) :)
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
Lainy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 30. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lainy » 19. Maj. 2009 19:25

Od letos dalje uporabljam bio kremo, vegansko z uva-b-c zaščito. Je pa faktor 45(mami je izredno občutljiva zaradi narave svojega dela). Uporabljam jo pa itak le ko sem zunaj u največji vročini. drugače pa je najboljše že od začetka pomladi počasi privajati kožo na sonce in podaljševati čas zadrževanja in stopnjo sevanja. Sonce ni tako škodljivo kot pravijo, škodljivo je nepremišljeno sončenje.
Uporabniški avatar
Lainy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 30. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lainy » 19. Maj. 2009 19:28

bonnie taylor napisal/-a:še tole..lani sem si kupila kremo za obraz s faktorjem 30 in je nisem skoraj nič uporabljala..ali jo je dobro letos spet uporabiti? bila je pa skos v kopalnici na hladnem.


Z njo ni nič narobe, le če ji ni potekel rok uporabe. Priporočljivo je sicer kremo porabiti v 6 mesecih od odprtja, a pri nas doma vedno ostane kaj kreme pa jo shranimo v temen, hladen prostor in naslednje poletje porabimo.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 19. Maj. 2009 20:53

Načeloma se zlo mal mažem (mnja, vem), zadnja leta pa obvezno obraz, za tega mam Sun Mix 12-ko, od taiste firme še 8-ko za situacije, ko preždim večji deu dneva direktno ob oz. na vodi in zarad vetra nimam feelinga, da sploh kej prpeka, par let sm kupovala Niveo z bleščicami, pa so mi jo ukinl, drgač pa mi je pa fajn tut Coppertone- ovo suho olje. Ne spomnem se, kdaj me je nazadnje ožal, trenutno sm že kr fino rjava.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 19. Maj. 2009 21:08

krema za sončenje z bleščicami?? a res? je še kšna druga z bleščicami, če Nivee ni več?

drugače pa jez uporabljam kreme oz. olja s precej nižjimi faktorji (pod 10). Hawaiian Tropic olje mi full lepo diši, sem ga mela lansko leto,
letos pa še ne vem kai bom mela...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 19. Maj. 2009 21:09

Katera sončna krema se dobr vpije v kožo, pa da nisi limast pol še par ur po nanosu?
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 19. Maj. 2009 21:21

Js ostajam zvesta Hawaiian Tropic-u. Olje, ponavad 6ka, 8ka, višje mogoče prvi, drugi dan....načeloma ne. Najbolj mi diši od vseh podobnih žavb, lepo kožo mi naredi, nobenih iritacij, sveti se lepo. Mleka pa še nisem poskusila, ker na plaži ne maram te teksture.

Ima pa tudi ta firma neki z bleščicami, k je eno zgoraj zanimalo :)
Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat!
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 19. Maj. 2009 21:35

Prve dni ponavadi uporabljam Coppertone faktor 20- ta mi je najboljša, kasneje pa nižji faktor, tudi Copertone-6. Za porjavitev pa uporabljam olvno olje, pivo in pa 100% kakavovo maslo
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 19. Maj. 2009 21:43

Slika

Rezultati lanskoletnih raziskav sončnih krem.
Moti me le, da nekaterih ni na njej (ker niso pri nas). A katera ve, če se kje najdejo kakšni rezultati z še več sončnimi kremami?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Kim77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Kim77 » 19. Maj. 2009 22:37

Lainy napisal/-a:Od letos dalje uporabljam bio kremo, vegansko z uva-b-c zaščito. Je pa faktor 45(mami je izredno občutljiva zaradi narave svojega dela).


Katera pa je to? Sliši se zanimivo. :) Morda le še to - ali veš tudi ali je testirana na živalih ali ne?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov