Kozmetika 100% Pure

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 30. Jun. 2009 10:06

Ja, ker so šli MIMO Orce. Orca je ekskluzivni zastopnik za 100% pure za Slovenijo, oni so pa kar mimo njih šli to prodajat. Jaz ne maram pri BB naturi tega kupovat, sploh pa ne ker so v Orci ful znižali cene zaradi njih in kljub temu še vedno podpirajo s prodajo izdelkov zavetišče Horjul. :P
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 30. Jun. 2009 11:47

Podpis :)
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 01. Jul. 2009 8:20

sem bila vceraj v orci na licenju in kupila mineralni puder. ful je dober. me je najprej skor kap zadela ko sem videla kaksna majhna embalaza je samo se ga res malo porabi :)

pa se kar bi mi mogla vrnit sem dala raje v skatlco za horjul :razz:
linnka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 7. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linnka* » 01. Jul. 2009 10:46

Jaz imam že nekaj časa kremo z granatnim jabolkom in jo moram res pohvaliti. Je izredno lahka, kot nek losjonček, porabi se je malo, hitro se vpije in koža je super gladka. Meni ustreza, sploh zdaj za poletje, ker ima še ZF.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Jul. 2009 16:43

Jaz bom šla pa čez kak teden v Orco. Po puder pa čopič. Drugo verjetno še ne, že to bo 60 EUR. Ostalo pa postopoma.

Ful mi sicer paše na kožo tista krema s paradižnikom, sam kaj ko jaz ne prenašam paradižnika in mi potem posledično tudi krema tako smrdi, da je ne morem met na obrazu. Granatno jabolko mi je pa malenkost premalo, ampak mogoče bi jo kombinirala z jojobinim oljem.

Zaenkrat pri kremah ostajam pri Alverde, mi gre pa losjon za telo 100% pure proti koncu, bom kupila tistega z rdečo pomarančo :D Pa tonik vrtnica mam še na wish listi. No ja, še vsaj 30 EUR gotovo... ja, pa vseeno kakšno kremo :oops:
Zadnjič spremenil UG84, dne 01. Jul. 2009 20:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gejba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 701
Na forumu od: 18. 2. 2009
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a gejba » 01. Jul. 2009 16:51

UG84 napisal/-a:Ja, ker so šli MIMO Orce. Orca je ekskluzivni zastopnik za 100% pure za Slovenijo, oni so pa kar mimo njih šli to prodajat.


Samo, če so oni ekskluzivni zastopnik, potem bi lahko BB preprečili prodajo. Ali se motim?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Jul. 2009 20:08

Jaz ostanem zvesta Orci. Pa še za zavetišče dajejo, radodarni so z vzorčki in celo večnost lahko pri njih vohljaš pa te nihče ne gnjavi. Pa še ličenja majo zastonj. :D
Zadnjič spremenil UG84, dne 22. Apr. 2010 8:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gejba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 701
Na forumu od: 18. 2. 2009
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a gejba » 01. Jul. 2009 21:47

Če prav razumem, so oni distributer in ne ekskluzivni uvoznik? Potem res ne vidim, zakaj bi BB nehal prodajati 100% Pure izdelke.

Tako ali tako se pa vsak zase odloči kje bo nakupoval. Tisti, ki podpirajo OrCino politiko ji bodo ostali zvesti tudi v bodoče.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Jul. 2009 6:42

ne, so ekskluzivni uvoznik. To imajo napisano na spletni strani:

OrCa d.o.o. je ekskluzivni uvoznik za naslednje blagovne znamke:

* 100% Pure
* Alima Pure
* Purely Skincare
* Inlight
* PURbabies


Saj se je še matična firma 100%pure oglasila, da ne smejo it mimo Orce.
Uporabniški avatar
gejba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 701
Na forumu od: 18. 2. 2009
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a gejba » 02. Jul. 2009 10:48

A, ha - potem pa upam, da jim bo čim prej uspelo rešiti zadevo.

Zanimivo, da Alima Pure pošilja v Slovenijo, kljub temu, da je OrCa ekskluzivni zastopnik.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Jul. 2009 11:57

Ne, tu gre za verjetno samo za veleprodajo, ne za nakup parih izdelkov zase. Zato seveda lahko naročiš pri Alimi, pa ti iz tujine pošljejo.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Jul. 2009 8:45

Vendarle sem si tudi sama nakupila nekaj več izdelkov iz Orce, podajam oceno:
- 100% maskara (črni čaj): maskara zelo lepo loči in podaljša trepalnice. Pri meni je učinek velik, nimam dolgih trepalnic, tako da je razlika očitna. večkratni nanos mi jih le še dodatno podaljša. Grudic še nisem imela, se pa maskara, ko se začne sušiti, samo mičkeno razreči z brezalkoholnim tonikom in je spet OK. Maskarav Orci je odprta že več kot pol leta, pa je še vedno OK. Zaenkrat sem zelo zadovoljna, pa še diši lepo.
- Alima pure mineralni puder:Ker sem zelo svetla imam odtenek Beige 2. Popolnoma se zlije s poltjo. Za nanos uporabljam čopič od Alime. Puder pri nanašanju na pada na obleko, niti se ne praši. kar je super. Prekrivnost je srednja, se pa stopnjuje z več nanosi. Nima sicer posebnih problemov s kožo, zato mi je puder čisto dovolj. Je zelo lahek in mi ne maši por.
- Čopič Alima pure za nanos pudra: mehko, mehko in še enkrat mehko. nanos pudra brezhiben, občutek pa super pri nanašanju. Zaenkrat ni spustil še nobene dlake.
- Alima pure mineralna senčka: imam vijoličen odtenek. Za nanos uporabljam čopič Alima za veke. Z navadno gobico se senčka zelo težko nanaša, težko se zabriše. S čopičem je nanos preprost. Senčka je izredno pigmentirana, zato je poraba minimalna. Resnično. Intenzivnost barve stopnjujete po želji, možen tudi moker nanos. Je tudi zelo obstojna, po 8 urah v službi, kot zjutraj. Zelo priporočam.
- Alima pure mineralni blusher: kot puder je tudi tole zelo lahko in prijetno za nanos. Je pa zelo pigmentirano. Plus je to, da se zato izredno malo porabi, minus pa, da se je hitro nanese preveč, če ste nepazljive:) Obstojno.
- 100% pure krema paradižnik: grozen vonj za vse, ki ne marate paradižnika (npr. jaz), zato je nanašanje lahko zoprno. Siocer pa hranljiva krema. Za suho kožo dovolj za poletje, pozimi morda malo premalo. Ne maši por, po mesecu uporabe mi ni povzročila nobenih nečistoč.
- 100% čistilna pena iz kumaric: Pena, katere se ne porabi veliko zelo dobro očisti make up, ki NI vodoodporen. Za vodoodporen make up bo lahko premalo močna, saj je zelo blaga. prijeten svež vonj po kumaricah. Za močnejše zadeve jaz uporabljam raje Akamuti čistilno kremo.
- 100% losjon za telo ananas: krasno mazljiv, hranilen, idealen za poletne dni. Kožo lepo nahrani, po njem je mehka in res nič mastna. Priporočam.
- Purely Skincare losjon za moške: superza po britju, vonj močno spominja na poper, čeprav ga ne vsebuje. Nič ne peče, ne povzroča nečistoč (moj ga ima za po britju, uporablja za cel obraz, jaz ga ima za noge). Po britju imam manj rdečih pikic.

Imam namen kupit tudi Purbabies losjon z aloevero, kakšen lipglos od 100% pure, pa kak gel za tuširanje. Sporočim oceno tudi od teh stvari, ko jih bom zadosti sprobala.

Če ima še katera voljo napisat svoje izkušnje z izdelki iz Orce bi bilo super, da si malo izmenjamo izkušnje.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 31. Jul. 2009 11:13

Jaz imam trenutno:
- gel za tuširanje Purely Skincare Organic Grapefruit and Lemongrass: zame je super, po drugih gelih za tuširanje sem imela vedno zelo suho kožo, po tem pa se niti z losjonom ne rabim namazati po tuširanju.

- milo za obraz Purely Skincare Organic Grapefruit and Lemongrass: super super super, deluje tudi kot odstranjevalec ličil, koža je po umivanju mehka, na obrazu ni nobenega občutka zategovanja (imam zelo suho kožo).

- maskaro črni čaj: se pridružujem mnenju UG84.

- kremo za obraz 100% Pure z avokadom ter mandljevim in shea maslom: po tej kremi sem na obrazu dobila rdeče izpuščaje, ampak smo potem v OrCi ugotovile (po testiranju še nekaj proizvodov), da je sivka (ki jo krema tudi vsebuje) verjetno preagresivna za moj obraz. Zdaj jo uporabljam za roke (porabi se je zelo malo, se pa fino razmaže).
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Jul. 2009 13:28

U, tale gel za tuširanje Purely se fajn sliši. Kaj se ga malo/veliko porabi?
Frigga:
A mogoče 100% pure gele za tuširanje si že preizkusila? Jaz sem ga kolegici kupila za RD, sama ga pa še nisem probala. Moram mal vprašat kako se ji zdi. Sem ji še lufo kupila zraven, ker je zelo tekoč.

A ta 100% Pure Intenzivna organska negovalna krema, ki jo omenjaš (verjetno je ta, ane?) je fajn mastna?

Pa milo za obraz - a dobro spere make up?
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 31. Jul. 2009 20:12

Gela za tuširanje jaz porabim približno enako kot druge gele, 100% Pure gela za tuširanje pa še nisem sprobala.

Ja, ta krema je kar precej mastna, ampak se ful lepo razmaže in hitro vpije, tako da nimaš občutka, da so roke/obraz mastni.

Milo za obraz pa je zame največji blagoslov od te kozmetike, res. :D Ker imam probleme s suho kožo, so mi ostala mila ali odstranjevalci mejkapa, kožo ponavadi samo še bolj izsušili. Po tem milu, pa je koža res mehka in občutek je fajn. Meni se zdi, da dobro spere ličila, sicer je res, da se ne ličim full (samo osnovne stvari), ampak maskara/puder/senčilo gre meni npr. brez problema dol, pa tudi ne porabi se prav veliko tega mila.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov