Konfekcijska številka

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Chaski
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 13. Avg. 2015 2:56

:)
Zadnjič spremenil Chaski, dne 02. Apr. 2021 22:36, skupaj popravljeno 1 krat.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 13. Avg. 2015 9:15

Capo di banda: Konkretno: Bluza v Orsayu mi je prav 32, v Bershki pa kakšen kos res 40. (Čeprav je to res redko ... ) Hotela sem prikazat najširši razpon cifer, ker je bizaren, res. Hlače so mi recimo prav med 34 in 38 navadno, zgornjih delov pa npr. v Promodu ne morem kupit, ker imam res ozek pas in nič ne stoji kot bi moralo. (Št. so pa od 36 dalje ... )

Chaski: Ofak. Všeč so ti torej zahirane ženske ... Tista prva je ogrožujoče, bolno suha. Ko ima pa ženska zgornjo mejo normalne teže je pa zate že za odpis ...
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Avg. 2015 9:22

Meni je tale ta desna ravno prava postava. Suhe ženske mi niso privlačne, tudi preveč natrenirane ne...za tistih par kilc se nikoli ne sekiram, važno da ni lena in da je sexy.

Obline so zakon.

Sicer pa capo, kolikor vem, različne trgovine prihajajo iz različnih držav. In ženske iz teh držav imajo drugačno višino in postavo. HM ker prihaja iz Skandinavije, in so ženske tam 175 plus, so cifre drugačne. Medtem ko Mango, Stradivarius ki prihajajo iz Španije,, kjer so ženske povprečne višine 165 pomoje, je spet razlika v velikostih. In kar je 32 je nekje lahko 40.

Ker če pomisliš, za trgovca je pomembno da se povprečna ženska počuti sexy. In če bi Skandinavke nosile samo oblačila z številkami čez 40, najbrž to ne bi bilo dobro :D.

Evo, nobena ženska mi ne more metati pred obraz da ne poslušam če greva v trgovino :D.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 13. Avg. 2015 9:51

To pa dvomim da bo držalo ker so prevelike trgovine da bi bilo to in sploh tako odstopanje. To je tako kot so vsi avti narejeni na višino okoli 177cm a sedaj če bom kupil pa Kio bo pa nastavljen na 160cm ? Ali če bom kupil čevlje ki so izdelani na japonskem bo evropska cifra 44 toliko kot tisti čevlji pri 49 ? Velike firme imajo nastavljeno na nekje približno iste mere, če boš šel pa h čevljarju na japonskem pa možno da ne bo imel na zalogi nobenih tako velikih čevljev. To je možno pri zasebnih manjših trgovinah da so malo prilagojeni na tisto državo. Res se pa o tem nič ne spoznam samo če nekako logično razmišljam mi ne gre v promet. Ker tudi ko kupuješ ti piše EUR se pravi neko standardno merilo za celo Evropo imaš pa potem še napisano US,CN in tako naprej za tujce. Maš pa potem še različne kroje to pa itak v vseh trgovinah ker pač niso vse ženske v standardnih merah zato so nekatere majice ozke pa dolge ali pa ozke in široke itd.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 13. Avg. 2015 10:09

capo di banda napisal/-a:Res se pa o tem nič ne spoznam samo če nekako logično razmišljam mi ne gre v promet.


Ne spoznaš se, ne. Tako je, kot sva napisala z LZ. Lahko pa greš sam enkrat s kako punco po nakupih za kake tri ure, pa boš videl ali se ona ''levi'' ali pa so cifre res tako različne. :rolleyes:
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 13. Avg. 2015 10:28

Ja že nekako če po sebi gledam mi ni logično jaz imam L pa če vzamem majico M me veže kot da sem tarzan da sem ravno iz vode prišel z oprijeto majico če dam pa XL je pa ohlapna. Tako, da mi nijasno kako lahko tebi za 4 cifre razlika od XS do L to je meni nemogoče razumeti. Da dejansko iz extra small prideš na large ? To je tako kot bi imela čevlje en dan številko 40 en dan pa 45 in jaz se ne spoznam tako pač je noga se mi iz uro v uro spreminja ? Jebiga pač ženska kaj naj rečem če imate tako neumne spekter pri nakupih potem pa ni čudno da se toliko zavleče, očitno treba sprobati vse tudi če ni moje cifre.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 13. Avg. 2015 10:35

^^ Pa česa ne razumeš? Od trgovine do trgovine je različno. Jaz imam v povprečju št. 36, ampak pogosto se dogaja, da imam kje manjšo ali večjo št. Pa navadiš se trgovin in njihovih številk in veš kaj poskusit ... Za moške so razlike dejansko manjše in imaš potem vedno isto, ja. :wink:
Chaski
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 13. Avg. 2015 11:19

:)
Zadnjič spremenil Chaski, dne 02. Apr. 2021 22:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 13. Avg. 2015 12:25

kaaaj, tista na levi je čist povprečna punca, ne vidim nič shiranega:D
drugače pa Kendall & Kylie Jenner :ja:
različni postavi, verjetno tud različni konfekciji, čeprav je Kendall kar visoka, mogoče pa sta le isti številki :D
http://images.enstarz.com/data/images/f ... .jpg?w=580


levo pa desno :D
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 13. Avg. 2015 12:33

^^ Shirana je, ja. Vse kosti ji štrlijo, roke ima dobesedno koščene, v zapestju ji prav obupno izstopa ... isto v gležnjih. Drugega se ne vidi ... razen še ličnic; cel udrt obraz ima. Ne rabi bit ženska mrtva od anoreksije, da je shirana. :wink:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7499
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Avg. 2015 12:36

Jaz tudi ne razumem kako maš lahko takšno razliko v cifrah. Js mam večinoma vedno isto. Edino če kupiš obleke, ki so mišljene,da imajo ohlapen videz in jih potem ti nosiš kot oprijete in obratno.

Meni je Chaski čisto ok razložil in ponazoril s slikami in se mi zdi tista tasuha normalna in še vedno zdrav videz tako kot je tudi bol močna ok.

Glede številk bi jaz talevo ocenla za 36, desno pa 40,mogoče 42.

Se mi pa zdi,da kljub temu da skoraj v večini člankov na to temo v raznih revijah, piše da so tipom bol všeč takšne z oblinami oz. ne čisto suhe je v realnosti obratno in povečini najbolj padajo na suhice..

Meni se je drugače povprečna teža v zadnjih dveh letih/letu in pol povečala za okrog 10 kg,lahko še kaj več več (kar je pri meni približno 1 konfekcijska več) in mi še posebej mama skoz sitnari,da bi mogla shujšat. Glede številk pa sem recimo prej nosila majico 36 in krilo 38, oboje h&m..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7499
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Avg. 2015 12:43

Ma Kendell in Kyle za moje pojme nista čisto isti v postavo, pomoje Kendell ma nekje 32/34, Kyle pa 36. Kendell se mi zdi bol suha od tiste zgori. Sploh pa bi rekla, da ima vsaj polovica mlajših punc v Lj takšno postavo kot taleva, je čisto normalna postava in MariaNana ful pretirava.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 13. Avg. 2015 13:03

al pa kaj takega
https://40.media.tumblr.com/60889fd5ed1 ... o1_540.jpg

http://41.media.tumblr.com/3d571308a95e ... 1_1280.jpg

drobno, nič shiranega, pa verjetno kakšna 32 :D
(ta druga slika mi je drugač toooop, pa se mi zdi da kakim 155cm/43kg vse paše, čeprav ta na sliki zgleda višja)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7499
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Avg. 2015 13:16

Ofak meni pa to totalno ni všeč, prva je čisto anoreksična, ima pa lep obraz. Druga mi je tudi presuha,obleka prekratka, cela izgleda preveč umetno.. Pa po mojem okusu so mi skor bol všeč višje ali srednje kot nižje..
Kaj bo MarijaNana šele na to rekla, če je že tisto prvo skritizitala :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 13. Avg. 2015 15:02

Da vskočim še od prej- čisto možno je, da tako odstopa. Medtem ko imam v kakšni trgovini m, pa v kateri drugi skupaj ne spravim xl srajce-zaradi obsega prsi. Odvisno od trgovine.
The world is as you are.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov