Kodri

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 01. Jun. 2011 17:53

kikyca napisal/-a:Mene sam zanima kak si si zvila to, da se ti ni samo od sebe odmotalo, če veš kaj mislim? Ker men se ponavadi kr takoj nazaj zasukajo in mi vse razpade.

purple_rain napisal/-a:Lase razdelila na pol, vsak del zavila (v eno smer; je zgledalo kot kakšna vrv), konca združila z elastiko, pustila čez noč in.

Bralni fail much?
Because I can.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Jun. 2011 9:56

^^ :P

Huh, "utrjevanje"? Kaj to je? :D Ne, nč ne dajem na lase (razen šampona & balzama ob pranju; ter občasno glavnik približam). Zdrži mi tkole kakšne 3, 4 dni, ampak precej "dol padejo" kodri proti koncu; aja, pa vmes ponoči lase v kito spnem, mogoče to mal "podaljša" obstojnost.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 02. Jun. 2011 17:55

Haha, hja z "utrjevanjem" sem misla če si pošpricaš kak lak za lase al pa kaj drugega, da bi ti bolj dolgo držalo :D Ma sem tak hitro brala in pisala ker sem še enih pet drugih zadev zraven delala, tak da se opravičujem če sem mal čudno vse skup napisala. Pa mogoč je res bil mal bralni fail... mah nevem v tistem trenutku sem si predstavljala, da si vsak konec posebej z gumico zavezala in da je pol zgledalo kot da maš dva čopka in mi ni blo jasno kak se ti ni razpadlo. No saj zdaj vem, da si ju skupaj združla z gumico :D Moram probat pa pol poročam, če mi je uspelo.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
tigra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 29. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a tigra » 04. Jun. 2011 21:51

jaz pa si jih ponavadi kar zmeckam v figo z elastiko, pa ce ne drugega, imam fajn volumen se vsaj 2dni... brez utrjevalcev:))
living a life routinely can kill you at a very young age, a little bohemianism is good.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Jun. 2011 23:25

^^ja sej, pač vlažne jih nekak "zmečkat" (dat v figo, narest kito/več le-teh), pa je.


bubi, naaajs je tole! :wtg:
(pa ful mi je všeč tvoja barva las)
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 07. Jun. 2011 11:26

No, to sicer niso tapravi kodri, sem pa zasledila pri eni punci tole frizuro in mi je ful všeč, pa ne vem kako bi si to lahko naredila. Se da tudi z likalnikom?

Slika
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 07. Jun. 2011 14:33

Tole bolj zgledajo kot valovi
Originalno se jih dela s posebnim glavnikom in sponkami je pa potrebne nekaj prakse da nastanejo lepi...http://www.youtube.com/watch?v=P1WBf8ABgiw&feature=related aja pri dolgih konice lepo zavije in nastanejo kodrčki :)
tole je pa neka verzija z likalnikom http://www.youtube.com/watch?v=olPR07r2ZTs&feature=related
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 07. Jun. 2011 16:53

Tole z likalnikom ful lepo pride tut na krajše lase (do ušesne mečice). Pa dost lahko je, ampak rabiš kar nekaj časa, da vsak pramen posebej zviješ. In lase uničuje.
Because I can.
Uporabniški avatar
she-devil
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a she-devil » 07. Jun. 2011 21:05

Jaz imam tudi malenkost valovite lase, ampak če ne bi nič dodatnega z njimi naredila ne bi lepo zgledalo. Zato si na mokre lase vedno spnem dva 'pol-čopa' (ne vem kak se naj drugače izrazim, je čop vendar niso lasje do konca povlečeni iz elastike). No in imam enega odzgoraj, s katerim poberem krajše lase, spodnji pa pobere daljše. In evo zjutraj sem kot levček :P
Breakfast is my religion! (The Mask)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 08. Jun. 2011 7:53

purple_rain napisal/-a:bubi, naaajs je tole! :wtg:
(pa ful mi je všeč tvoja barva las)


se strinjam.Ful lepa barva in frizurca. Pa všečmi je ker imašlep lesk in so9 lasje videti res zdravi.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 14. Jun. 2011 23:29

Jaz sm sprobala, ločla lase na dve strani, vsako zavila da je zgledalo kot vrv, konca združla in pripela lase gor. Drug dan so bli full rahli in bolj bogi kodri, skoraj nič, tak da sem pol lase še v kito zamotala da so bli kasnej malo bolj skodrani, sem pa mela sam kaki dve uri kodraste pol so bli pa že skoraj ravni. Je pa res, da nisem mela čist mokre lase ampak sem si jih na pol posušila preden sem jih zavila + mam zlo močne, težke in goste lase tak da se mi nasploh zlo hitro zravnajo, bi mogla verjetno dat kak utrjevalec gor.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 16. Jun. 2011 14:36

Torej kako si sama kodre naredim. Umijem lase, posušim in zvečer preden grem spat si ločim lase na 3 debele pramene. Primem pramen, narahlo zmočim z vodo (čisto malo) in močno zvijem v figo in jo pritrdim z gumico tik ob glavi. Zjutri, ko si odvijem pramene, imam lepo skodrane lase in mi drži cel dan, kljub temu, da se mi hitro ravnajo.
Dolžina las: do sredine prsi :D
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 16. Jun. 2011 14:51

^^zakaj pa to vmesno sušenje las?
OK, jz si jih itak praktnično ne sušim več s fenom (tudi pozimi zelo redko), in potem, ko mam feeling, da so že dovolj osušeni, še vedno pa dovolj mokri, jih začnem zvijat/spletat/whatever, pustim čez noč in mi potem zdržijo po več dni (vmes jih ponoči spet spletam v kito); res je tudi, da so mi dejansko še bolj všeč, ko že mal "dol padejo". :)
..a bom zdej zvedla, da glede na to, kako se obnašajo moji lasje, so pravzaprav precej švoh oz. niso močni, kot sem sicer bla prepričana, da so? :D

P.S.: Ajča (:D), a te ne moti potem s temi "bunkami" spat?
Zadnjič spremenil purple_rain, dne 17. Jun. 2011 13:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 16. Jun. 2011 14:56

Hja jaz si jih občasno mal posušim ker zjutraj ko se zbudim so še zmeraj vlažni, če spim s spetimi lasmi in se mi ne posušijo do konca pa še moti me spat z vlažnimi... sama si sicer zlo redko kodram lase ker preprosto ne morem spat s spetimi lasmi, še posebej če mam v bunke zvite pol sm pa čist neprespana in vse me žuli v glavo, haha... mam probleme sama s sabo :D
Yada, yada, yada...
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 16. Jun. 2011 16:07

Mene moti ko vidim na nekaterih puncah, ko so si nrdile kodre z kitkami ali bunkami, zadnjih nekaj cm las (tisto, kar je blo po elastiko) ravno. Pa lahko so gor tko lepi kodri, ko vidim to, me kar mine (al si jih drugače zvij al pa si pol s kodralnikom/likalnikom skodraj še zadnjih par cm!).

Sama mam naravne kodre in al si jih posušim naravno al pa z difuzorjem (če hočem, da dolgo držijo dodam peno za kodre).

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov