Kodri

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 25. Jan. 2013 15:51

Definitivno je smotano bit član... Jaz sem bila za maturanca ure pod havbo z navijalkami, da mi je držalo cel večer malo dlje...
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 25. Jan. 2013 20:05

meni je še najbolj delovalo, če sem si na sveže umite lase (čisto malo vlažni) dala čisto malo pene in si v lase navila nogavice ( :lol: ). pa še precej mehko je za spat.
Zjutraj samo nogavice dol poberem in mi drži cel dan :D
Don't worry, be happy!!
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 27. Jan. 2013 18:13

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s trajnim kodranjem las? Zanima me v zadnjem času, če je prišlo do kakega napredka ali smo ostali na istem nivoju kot pred 20 leti. Sama razmišljam o tem in sem v enem salonu preko fbja dobila informacijo, da so se zadeve spremenile. Prilagam tudi slike kodrov, ki jih lahko naredijo in so mi všeč, mi zgleda lepo, vendar nisem prepričana da je to res v relanosti izvedljivo. Prilagam linke, katere je na fbju prilepil ta salon.

http://www.hairstyleaa.com/wp-content/u ... le-475.jpg
http://cdn.streetdeal.sg/images/deals/3 ... 983955.jpg
http://static.becomegorgeous.com/img/ar ... _thumb.jpg
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 29. Jan. 2013 14:51

Pravijo že to, ampak meni še vedno vsi odsvetujejo.
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 29. Jan. 2013 16:07

Ja, take kodre se zares da narediti s trajnim kodranjem las. :)

Vseeno pa to lase uniči, ker se za to uporabljajo precej agresivni preparati. Tako, da jaz bi ti vseeno bolj svetovala, da si lase raje skodraš s kodralnikom/ ravnalcem/navijalkami. Edino, če bi to delala vsak dan. Potem je pa že boljše, da si jih greš trajno skodrat. :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Jan. 2013 14:33

Summer055 napisal/-a:meni je še najbolj delovalo, če sem si na sveže umite lase (čisto malo vlažni) dala čisto malo pene in si v lase navila nogavice ( :lol: ). pa še precej mehko je za spat.
Zjutraj samo nogavice dol poberem in mi drži cel dan :D
Ha, ja, tale fora z nogavico je tudi zabavna :D In res lepo izpade frizura.
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 30. Jan. 2013 15:48

Kako pa si naviješ nogavice na lase? :gruebel: Moram sprobat. :D
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 30. Jan. 2013 16:41

Summer055 napisal/-a:meni je še najbolj delovalo, če sem si na sveže umite lase (čisto malo vlažni) dala čisto malo pene in si v lase navila nogavice ( :lol: ). pa še precej mehko je za spat.
Zjutraj samo nogavice dol poberem in mi drži cel dan :D


Dobra fora tole in kodri zgledajo super!

Video za demonstracijo
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 30. Jan. 2013 17:44

Hvala za ta video, bom probala v kratkem. :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 30. Jan. 2013 22:49

g.AI.a napisal/-a:Do takega volumna boš prišla s feniranjem z okroglo krtačo.


Hvala za nasvet, ampak tistle moj prispevek je že star in sem vmes drastično spremenila frizruo (beri: frizerka je odrezala stran konkretno količino in dolžino las) in zdaj ko imam krajše lase imam natur tak volumen. Kar mi je nekak logično, ker las ni več tako dolg in ne otežuje sam sebe dol (ne vem kak drugač povedat). Prej ko sm mela pa dolge pa enakomerne dolžine pa nisem mogla tega nardit. Če bo pa kdaj spet potreba bom pa upoštevala tvoj nasvet ;)

Recimo z mojimi lasmi če sem probala finto ki jo je omenila purple_rain (vlažne lase spete v figo) sem se zbudila samo z mokrimi lasmi, brez volumna in kodrov :D Edino lepo so mi ratali s kodralnikom, pa še to, če mi je kodral kdo drug (sama nisem imela nikol potrpljenja) pa s fuuuul pene in laka za lase, sam pol men to vse tak limast pa grdo zgleda. Mam rada da je las tak lep natur, čist pa svilen, ne maram unga filinga od laka. :?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Jan. 2013 9:36

Včeraj zvečer sem sprobala tole "nogavično" metodo - ko sem danes zjutraj razvila vse skupaj sem bila ko ovca! Res, bujni, pravilni kodri, ampak preveč intenzivni. Malo sem počakala in nežno razčesala s prsti, stanje se je izboljšalo, verjetno si bom popoldne še malo razčesala in polakirala, da bodo držali :).
Drugič pa definitivno ne bom puščala čez noč (tudi spanje ni super udobno s tem na glavi) ampak samo par uric.
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 31. Jan. 2013 10:22

Tearjerker napisal/-a:Hvala za nasvet, ampak tistle moj prispevek je že star in sem vmes drastično spremenila frizruo


Ja, sem šele potem, ko sem že vse napisala videla, da je tvoj post že star. :D Pa sem ga potem kar vseeno pustila, mogoče bo pa še kateri prišel prav.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 31. Jan. 2013 18:56

Jap, maš prav :) V bistvu tak ko poštudiram je res simple fora, sicer sama ne bi nikol poštekala ker sm za te lepotilne zadeve ful leva. Ampak ko sm googlala pa tedi tud nsin dobla kakih konkretnih nasvetov.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Feb. 2013 20:36

Tearjerker napisal/-a:Recimo z mojimi lasmi če sem probala finto ki jo je omenila purple_rain (vlažne lase spete v figo) sem se zbudila samo z mokrimi lasmi, brez volumna in kodrov :D
trial & error :D
Sem se parkrat zbudila s kepo mokrih las, preden sem ugotovila, da tolk zelo mokri pa tudi ne smejo bit.

Recimo, da je povezano s temo:
a katera uporablja kot alternativo lakom/gelom/penam, ki znajo biti precej "pocaste" (vsaj meni, no, ker res nisem vajena uporabljat teh reči), tiste "vodice za oblikovanje" kot je npr. tale od Balee? Jz sem pred časom to pri mami najdla in uporabila nekajkrat, pa mi je še kar všeč - "obdrži" frizuro, mogoče res ne primerljivo dolgo kot lak/gel, ampak ni pa tistega občutka "nečistoče" na laseh.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Feb. 2013 22:15

Jaz to stvar mislim ko rečem ''lak za lase'', ker uporabljam v tej obliki (brez potisnega plina) Mi je ljubše, ker si našpricam v roko pa narahlo oblikujem pričesko. Pa ni tak limasto ko lak pa pocasto ko gel, zato mi je bolše.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov