Kemični piling

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 03. Sep. 2010 13:50

živjo,

na brazilsko depilacijo hodim že dve leti, dlake so se mi sicer močno razredčile in zmehčale vendar so se mi začele dlake močno vraščat in ostale so mi temne lise in brazgotine, kar izgleda zelo grdo :/ delam si pilinge, mažem vsak dan po 4x z bepantenom plus, pa nič ne pomaga, še vedno so tam :( zdaj pa me zanima, če katera mogoče ve, ali se to da odpraviti s kemičnim pilingom in kje se to izvaja?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 03. Sep. 2010 13:59

Hm a ne bi bilo najbolje, da vprašaš v kozmetičnem salonu tam kjer hodiš na brazilsko? Pomoje bi mogl oni najbolj vedt kako odpravit te temne lise in brazgotine...
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 03. Sep. 2010 14:00

sm vprašala že v dveh salonih kaj naj naredim, pa so v obeh rekli piling in mazat z bepantenom... tko da... :/ bom naslednjic prasala se glede tega...
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 04. Sep. 2010 21:02

*kayka* napisal/-a:

na brazilko hodim že dve leti, dlake so se mi sicer močno razredčile in zmehčale vendar so se mi začele dlake močno vraščat in ostale so mi temne lise in brazgotine, kar izgleda zelo grdo :/ delam si pilinge, mažem vsak dan po 4x z bepantenom plus, pa nič ne pomaga, še vedno so tam :( zdaj pa me zanima, če katera mogoče ve, ali se to da odpraviti s kemičnim pilingom in kje se to izvaja?


Ne vem, če je tole mazanje pametno. To je zdravilno mazilo in ni za dolgotrajno uporabo. Glede mazila rajši vprašaj v lekarni.
Nivea
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 09. Sep. 2010 11:22

js sm kozmeticarki povedala da se s tem mazem, pa tud v lekarni sem rekla da rabim za brezgotinice pa mi nc ni rekla da ne bi smela...
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 09. Sep. 2010 11:56

Samo dvomim, da je ona razumela, da imaš ti to za stalno uporabo. Saj tvoja stvar, ampak jaz ne bi.
Nivea
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 09. Sep. 2010 18:34

sj recem...VSAKIČ, pa nvm a so vse kozmeticarke amaterke al kaj, ampak nbena ne ve vec pol kaj nj... :(
pikapoka_007
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 4. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a pikapoka_007 » 04. Avg. 2011 21:44

Pozdravljene.

Zanima me če ima katera izkušnje s kemičnim pilingom, povrhnjim ali globokim. Kako to zgleda, kakšni so trenutni stranski učinki (barva kože po pilingu), količina bolečine itd. Drugače sm 18letna punca, ki ima že več kot 5 let velike težave s kožo obraza, hrbta in dekolteja. Poskušala sm 100 in 1 stvar da sm se končno rešila aken, ampak so mi ostale zelo vidne sledi na koži (temni madeži). V medicinsko-kozmetičnem salonu so mi predlagali 2 različni kremi za zmanjševanje pigmetnacije, ampak nobena ni imela učinka. Potem pa mi je moja kozmetičarka predlagala naj se pozanimam o teh pilingih. Prebrala sem kar veliko inf. na internetu, zdaj pa me zanima še kakšna osebna izkušnja. Nekako razmišljam, da bi probala ker mi vse skupaj že kar fajn načenja samozavest. Se splača ali ne? :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 05. Avg. 2011 11:11

Je tam KLIK, samo ni nič pametnega v njej, pa tudi obstala je.
vyla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 17. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a vyla » 05. Avg. 2011 14:03

hej jaz sem v bistvu bila na kemičnem peelingu obraza zarad madežev, ki so mi ostali od mozoljev in se je koža res izboljšala. Vendar pa takoj po peelingu koža ZELO peče (ampak res zelo...jaz sem mislila da bom jokala)...vsako uro (oz. ko te začne peči) moraš dati gor kremo. Drugi dan pa je potem veliko boljše, čeprav se seveda še vedno lupiš. Pri meni je delovalo in je opazno lepša koža.
pikapoka_007
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 4. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a pikapoka_007 » 17. Feb. 2012 11:05

Evo pa sm dala skozi ta piling. Meni osebno sam piling niti ni bil tko hudo boleč, je pa okrevanje dobesedno ogabno in dokaj boleče. Drugače sm pa bila na pilingu s 25% TCA kislino. In ravno danes je 3 dan okrevanja...
Če pa katero zanima kakšna podrobnost pa lahko kar na zs. :wink:
NELLY MADON
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 23. 11. 2012
Kraj: KRANJ

Neprebrana objavaNapisal/-a NELLY MADON » 23. Nov. 2012 19:47

pikapoka_007 napisal/-a:Evo pa sm dala skozi ta piling. Meni osebno sam piling niti ni bil tko hudo boleč, je pa okrevanje dobesedno ogabno in dokaj boleče. Drugače sm pa bila na pilingu s 25% TCA kislino. In ravno danes je 3 dan okrevanja...
Če pa katero zanima kakšna podrobnost pa lahko kar na zs. :wink:


Joj, jaz sem imela sinoči ta piling, tudi s 25% TCA;
meni je bil sam postopek zelo pekoč, strašno me je bolelo, potem ko
so me hladili z ventilarorjem in me namazali s kremo se je vse skupaj pomirilo.
Ponoči in danes cel dan je čisto OK, trikrat sem se umila in namazala s bepanten kremo. Zgedam grozno, sem vsa črna oz. imam kožo obraza rjavo. Boli oz. peče me skoraj nič. Baje se bom jutri oz. naslednje dni
lupila oz. razpadala.
Mi lahko katera pove kdaj bom za med ljudi, najhuje mi je ker sem zaprta v stanovanju in ljudem lažem, da sem odpotovala. NELLY


:razz:
NELLY MADON
pikapoka_007
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 4. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a pikapoka_007 » 23. Nov. 2012 21:53

amm meni mislim da se je u dobrem tednu oluplo use (rjava-skurjena koža) oz. sm usakič ko sm z brisačo obraz brisala pustila kose kože gor, s tem da pol sm bla še kašn tedn živo rdeča. zdej pa odvisno kolk ti je to pomembno. jst sm že drugi dan po pilingu u jaunosti bla :P in grem u kratkem še na enga ker je sicer bistveno bolše ampak mam tolko globoko te madeže od mozoljev in povečane pore da ni še prou prfekt :) mam pa na srečo tako kožo k se use to super prenesla in mi je lepotni kirurg sam reku da grem lahko še enkrat če se mi zdi da je premalo učinka :) se splača potrpet ;)
NELLY MADON
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 23. 11. 2012
Kraj: KRANJ

Neprebrana objavaNapisal/-a NELLY MADON » 24. Nov. 2012 9:27

pikapoka_007 napisal/-a:amm meni mislim da se je u dobrem tednu oluplo use (rjava-skurjena koža) oz. sm usakič ko sm z brisačo obraz brisala pustila kose kože gor, s tem da pol sm bla še kašn tedn živo rdeča. zdej pa odvisno kolk ti je to pomembno. jst sm že drugi dan po pilingu u jaunosti bla :P in grem u kratkem še na enga ker je sicer bistveno bolše ampak mam tolko globoko te madeže od mozoljev in povečane pore da ni še prou prfekt :) mam pa na srečo tako kožo k se use to super prenesla in mi je lepotni kirurg sam reku da grem lahko še enkrat če se mi zdi da je premalo učinka :) se splača potrpet ;)


oj
Jaz imam že tako zelo debelo kož in mastno , kirurg mi je rekel, da je to idealno za piling. Lupim se še nič, sem pa vsa skurjena. Mažem se z bepantenom, da se vsa svetim.
kako si šla že drug dan ven, jaz sem danes tretji dan , vsa rjava, a si dala puder gor in šla ven;
Meni je včeraj lekarnarca rekla, po telefonu, da je tako konfuzna svetloba zunaj, da naj ne hodim niti na balkon. Zvečer ob osmih sem šla na en dolg sprehod.
Mislim, da bi rabila muslimansko feredžo vsaj za en teden.
NELLY MADON
pikapoka_007
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 4. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a pikapoka_007 » 24. Nov. 2012 13:06

pudra sploh nikoli nisem uporabljala ;) pač useeno mi je kaj si ljudje mislijo... vn pa lahko greš. samo mazat se moreš s kremo s čim višjim faktorjem in se izogibat močnemu soncu dokler se koža popolnoma ne zaceli! tko je meni zdravnik reku :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]