Kaj je lepše: suhost, debelost

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Najprej ima ženska 60 kg pri višini 165 cm. Kaj vam je v povprečju lepše:

lepše mi je, da shujša za 20 kg, kot pa da se za 20 kg zredi
60
54%
lepše mi je, da se zredi za 20 kg, kot pa da za 20 kg shujša
52
46%
Skupaj glasov : 112

Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 10. Okt. 2010 15:11

najboljša je normalna (povprečna) telesna teža. torej, da ta ženska ohrani svojo trenutno telesno težo. :wink:
če pogooglate na indeks telesne mase boste videli, da je oboje (20 kg več ali 20 kg manj) ekstrem, ki pomeni bolezensko stanje. 40 kg je za tako višino podhranjenost, 80 kg pa za tako višino debelost 2. stopnje. nobeno ni priporočljivo že iz zdravstvenih razlogov. ok, tiste, ki imajo eno ali drugo konstitucijo že po naravi, je zanje očitno tako normalno in so lahko povsem zdrave. ampak takih pomoje ni ravno veliko.
ne moti me nobeno, ne kak kg preveč, ne kak kg premalo, dokler je v mejah normale. večini ljudi so verjetno lepše suhe ženske (je pa to drugače čisto stvar osebnega okusa) in tudi sama osebno bi raje imela kak kg manj kot pa več, niso pa lepe presuhe ženske (ali pretirano debele).
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 10. Okt. 2010 16:55

Oboje je pretiravanje. Kakšna pa bo ženska s 40 kg pri 165 cm? S 80 je pa tud predebela. Samo še vedno bi lažje gledala 15 kg preveč kot okostnjaka.
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 23. Okt. 2010 17:03

..Evelyn.. napisal/-a:Ta tema je izšla iz teme o žaljivki(ko rečeš ta ženska je pa lepa glede na to da je debelajsa al kakorkoli že :P). Ker sem jaz trdila, da je veliko lažje sprejeti žaljivko "okostnjak" ali "prekla", kakor "debelajsa" ali "bajsa", ker je pač suha ženska bolj sprejeta v svetu. In zaradi tega je Boris odprl temo na tematiko, kaj je bolj sprejeto, pretirano suha ženska ali debela ženska. Ne morm lih rečt, da sm dokazala svoj point a vendarle..na takem majhnem vzorcu, sem ja, i rest my case. :D


Glede cele teme ne bom niti komentirala, ker mi že višina dotične ženske ni všeč :lol:

Bi pa komentirala to o žaljivkah.
Sama sem bila že oboje. Ko sem bila mlajša sem bila okostnjaček, ko sm bila okoli 1 letnika srednje šole, sicer nisem bila bajsa, ampak sem slišala kako na račun "ne veš kaj ma večje, trebuh al joške" (pa sem imela 4ko in nisem bila niti prebližno debela,ampak normalna!).

Ni res, da te okostnjak manj prizadane-to lahko trdi samo nekdo, ki še ni bil v tej situaciji. Jaz se nisem mogla zredit in vsakodnevno poslušanje o moji teži in o tem, da sem presuha.. lahko rečem, da so bili tisti 2 leti res grozni. Predvsem zato, ker nad suho punco se vsak lahko zgraža (ravno zato, ker mislijo, da to ni problematično-ker je suha) in govori o njeni postavi-pri debelih je pa to tabu. Bog ne daj, da boš debeli ženski reku, da je "bajsa".
Kaj je v družbi bolj sprejeto? Hm.. lahko, da so suhice, ampak so ravno zato toliko bolj po zobeh, ker ljudje ne razmišljajo, da tudi te opazke niso "cool".
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 25. Avg. 2011 9:39

Odgovor podajam skoraj po 1 letu, pa vendar...
claire napisal/-a:
Boris napisal/-a: Tema govori o zelo suhih in zelo debelih ženskah, ne zgolj o rahlih odstopanjih od povprečja.


ne pa ne govori. anketa teme je postavljena popolnoma nelogično. ker na tako višino, je teža 40 kg že res na meji z boleznijo, 80 pa morda res še ne na meji z boleznijo. zato večina folka odgovarja (logično) da je lepše debela, ker taka debela, še ni bolezensko debela, je le debela.

1.) Kdo bi vedel, kaj si hotela povedati s tem, da anketa ni logično zastavljena. Tvoj argument, da ni logično zastavljena, ni niti dokazoval njene nelogičnosti. Še več, glede na to, da si našla zate logičen odgovor, ki je v njej podan kot opcija, ravno potrjuješ, da je logična. Morda v pomoč.
Je pa to, kar si naprej povedala o mejah, vredno razmisleka samo zase. Ampak se bodo tudi tu mnenja razhajala.
2.)
Praviš, da večina folka odgovarja, da je lepša debela.
Narobe. Trenutni rezultati ankete kažejo, da je splošno mnenje pribl. enakovredno porazdeljeno med dvema odgovoroma. 38 proti 41.

claire napisal/-a:ne vem zakaj imam občutek, da hočeš na vsak način ljudstvo prepričati, kako je suhost "ne ne ne!", debelost pa "o jea, zakon!".

če so ti všeč debeluške, še ne pomeni, da morajo biti tudi vsem ostalim.

Zmotno. Moj namen ni bil prepričevati nikogar o tem, kaj je lepše, pač pa ugotoviti, kako ljudje o tem razmišljajo.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 25. Avg. 2011 10:34

Dopolnilo...
Claire, meni sta pojma "zelo debela" in "bolezensko debela" dva zelo različna pojma.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 25. Avg. 2011 11:09

^^ seveda sta zelo različna. saj zato. kaj ti ni jasno? vsekakor je več bolezensko debelih kot suhih. kljub vsem anoreksijam itd.

glej meni anketa ni logična, sem že povedala zakaj. ker pri nizki teži meji na bolezensko stanje, pri višji pa ne. koja logika? bolezen vs. debelost?

to, da večina "klikne" debela sem sklepala po debati ki teče, ne po rezultatu (madona celo spomnim se še!)

in ponavadi se za primer suhosti vzame calisto (flockhart) namesto megan (fox). in potem gremo kričat da je suho grdo. tako razmišlja večina ljudi. ne rabiš raziskav. tako razmišljajo le z enim razlogom. da najdejo zase opravičilo.

(joj boris od kje si to zdaj potegnil?)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 26. Avg. 2011 9:57

^ Pripis bolezni osebi iz opcije a v anketi ne bi smela vplivati na izid rezultata. Zakaj? Npr. da imaš pred seboj najlepšo suhico na tem svetu s 40kg in pa najlepšo debeluško na tem svetu z 80kg. Recimo, da kolebaš med tem, katera ti je lepša in se težko odločiš. Recimo, da ti povem, da ima suhica raka na ledvicah. Se boš zato, ker je bolna, odločila, da je manj lepa? Kaj pa če ti kasneje povem, da ima debeluška krvožilne bolezni?

Ampak recimo, da pripis bolezni osebi iz opcije a v anketi pri nekaterih vpliva na to, kako bodo odgovorili, ker so pristranski. Bi to zmanjšalo logičnost ankete? Ne. Zakaj ne? Ker anketa ne raziskuje, ali imajo anketiranci raje zdrave, kot bolne.

To, kakšno bolezen ti pripišeš osebi iz opcije a ali b, nima veze s tem, ali je dana anketa logično zastavljena ali ne. Ima pa veliko vezo s tem, kaj ti želiš od ankete izvedeti.

claire napisal/-a:glej meni anketa ni logična, sem že povedala zakaj. ker pri nizki teži meji na bolezensko stanje, pri višji pa ne. koja logika? bolezen vs. debelost?


Recimo, da se vživim v miselnost, da anketa pri nizki teži meji na bolezensko stanje, pri višji pa ne. Zakaj bi mi bila anketa še vedno logično zastavljena?
Ker:
1.) je vprašanje jasno zastavljeno in ni dvoumno
2.) so opcijski odgovori razumljivi, nedvoumni in vezani konkretno na vprašanje
3.) rezultat ankete je št. anketirancev, katerim je v povprečju lepša oseba iz opcije a in št. anketirancev, katerim je v povprečju lepša oseba iz opcije b

Rezultat: anketa je logično zastavljena

Moja domneva:
V rezultatih ankete iščeš nekaj, kar anketa ne raziskuje.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 26. Avg. 2011 11:04

claire napisal/-a:večini so lepše suhe - tema nima smisla.

claire napisal/-a:in ponavadi se za primer suhosti vzame calisto (flockhart) namesto megan (fox). in potem gremo kričat da je suho grdo. tako razmišlja večina ljudi. ne rabiš raziskav. tako razmišljajo le z enim razlogom. da najdejo zase opravičilo.


Je to logično?

Hkrati torej velja, da so večini lepše suhe in da večina razmišlja, da je suho grdo?
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 27. Avg. 2011 11:40

^^ fuck you.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 27. Avg. 2011 11:46

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 14:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 27. Avg. 2011 13:07

po anketi sodeč, so mnenja deljena. meni osebno so lepše malo porejene kot pa tiste, katerim se vidijo kosti.
Uporabniški avatar
Nincha II
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 16. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nincha II » 27. Avg. 2011 13:31

Lepše je biti malo bolj debel.

Tudi obleke lepše stojijo, če je oseba malo bolj oblinasta, kot pa če vse leze dol z nje.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 27. Avg. 2011 18:33

^^ Jaz pa mislim ravno obratno (glede obeh povedi) :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 27. Avg. 2011 19:12

^^ Še ena :)

Skinny all the way :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 29. Avg. 2011 10:44

^^ Posploševanje. Če se ustavim samo pri oblekcah, so določeni kroji, ki zahtevajo obline in jih bejbe z le-temi velik bolj nosjo od suhcanih bejb brez jošk in bokov. In seveda obratno.
Sicer pa sama najbolj občudujem ženske, ki se znajo svoji postavi primerno oblečt, tko da poudarjo kar majo za poudart, in skrijejo, kar je za skrit. In pa en zdrav odnos do telesa. Fazo "skinny all the way" sem že zdavnej prerasla.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov