Kaj je lepše: suhost, debelost

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Najprej ima ženska 60 kg pri višini 165 cm. Kaj vam je v povprečju lepše:

lepše mi je, da shujša za 20 kg, kot pa da se za 20 kg zredi
60
54%
lepše mi je, da se zredi za 20 kg, kot pa da za 20 kg shujša
52
46%
Skupaj glasov : 112

Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 11. Sep. 2010 9:37

claire napisal/-a:^^ samo da te spomnim. sam si začel limat bolne ženske (sicer sem 90% da so vse fotomontaža).
tak da je tvoj zadnji post brez smisla.

večini so lepše suhe- tema nima smisla.


Še enkrat - govora je o tem, kdaj! "je suho suho". Koliko kg je zate suho? Koliko kg je zate normalno (lahko podaš lestvico od-do)? Za katero višino? Koliko kg je zate debelo? Želiš povedati, da je tebi vse, kar je pod normalno težo (po tvoji oceni) lepše od tistega, kar je nad normalno težo (po tvoji oceni)?

Tvoje razumevanje mojega prejšnjega posta je očitno različno od mojega.
Point je v tem, da slike žensk s prejšnje strani, za katere meniš, da gre verjetno za fotomontažo, po moji funkciji najverjetneje že spadajo v rdeče območje. Navkljub temu pa dobijo veliko manj negativnih točk za težo, kot za hišna vrata debele ženske, katere se z njimi primerja.

Mene zanima točno kje je meja pri ljudeh. Kdaj bodo suhi ženski še dali plus pike za težo in kdaj debeli. Z drugimi besedami:
1.) koliko najmanj kg mora ženska v splošnem imeti, da ti je lahko njena postava všeč?
2.) koliko največ kg lahko ženska ima, da ti je lahko njena postava všeč?

Ker je ta točnost odvisna od mnogih faktorjev, se lahko poda tudi višino, ali pa druge faktorje, če jih poznaš (volumen, težo kosti, razmerja).
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 11. Sep. 2010 11:48

Zame je približno normalna teža tko kot indeks telesne mase priporoča (19-25).

Če bi se mogla odločit a mam rajš pod 19 al nad 25, je pa odvisno od karakterja ženske, ne videza (oz. kako "nosi" to težo). Čeprav sm pa tut nagnjena bolj k 26 kokr 18, ker pr 18ki že riskiraš odpoved organov/smrt, pr 26 pa malo bolj zvišan holesterol ali/in cukr.

Če pa govorimo striktno samo o zunanjem videzu, pol mi je pa že bolj luštna Queen Latifah kokr Calista Flockhart.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 11. Sep. 2010 13:27

^^ debela tudi reskira smrt- ker jo zadene kap, če gre na šmarno goro. (splh pa vi ne ločite kaj je bolno debela ženska, medtem, ko bolno suhe pa takoj prepoznate. dvojna merila! queen latifah pač ni bolno debela, kot tudi ženksa s konfekcijsko 34, 32 še ni bolna! za suhe znate najt anoreksično, za debele pa eno, ki je le debela in potem to primerjate. latifah primerjaj z angelino jolie ali z megan fox madona!)

boris, tvoja vprašanja so res nepotrebna. ker je (1.) blazno veliko odvnisno od subjektivnega mnenja posameznika, (2.), ker NI konkretne cifre koliko cm-koliko kg- tega ni pa če se ti na glavo postaviš v kot hiše.

tvoje vprašanje je podobno takemu- do katere številke so joški še dobri, kje je meja kdaj so premali, kdaj preveliki? (subjektivno mnenje spet- enemu je A čist kul in ga rajcajo mali joški, drugemu je še C brezveze). in potem so še drugi dejavniki- a veš kakšna je razlika med npr. 70A in 95A? ali med 70A in 70F?
ista kot pri teži. ena je lahko debela, pa se ji spoh ne vidi, nima ne celulita, ne odvečnih obročev, ena je pa lahko vizualno videti bolj suha od prejšnje pa ji bo trebuh visel čez hlače in bo v isti liniji kot njene joške.
pač tu ni pravil.
tvoja tema je- še enkrat- popolnoma brezvezna in brez kakršnekoli poante.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 11. Sep. 2010 13:48

Ta tema je izšla iz teme o žaljivki(ko rečeš ta ženska je pa lepa glede na to da je debelajsa al kakorkoli že :P). Ker sem jaz trdila, da je veliko lažje sprejeti žaljivko "okostnjak" ali "prekla", kakor "debelajsa" ali "bajsa", ker je pač suha ženska bolj sprejeta v svetu. In zaradi tega je Boris odprl temo na tematiko, kaj je bolj sprejeto, pretirano suha ženska ali debela ženska. Ne morm lih rečt, da sm dokazala svoj point a vendarle..na takem majhnem vzorcu, sem ja, i rest my case. :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 11. Sep. 2010 14:52

claire napisal/-a:^^ debela tudi reskira smrt- ker jo zadene kap, če gre na šmarno goro. (splh pa vi ne ločite kaj je bolno debela ženska, medtem, ko bolno suhe pa takoj prepoznate. dvojna merila! queen latifah pač ni bolno debela, kot tudi ženksa s konfekcijsko 34, 32 še ni bolna!


Točno to je bil tut moj point. 40kg na 165cm je zame bolno suha, medtem ko 80kg na 165cm zame ni bolno debela. Zato bi jst izbrala (glede na anketo) 80ko.

Če pa vzameš te številke, ki jih je boris napisu stran, pa primerjaš le zelo suho in zelo debelo žensko (kjer še zmeraj niti ena niti druga ni bolno suha/debela), pa bi izbrala glede na obnašanje. Če bi pa le po videzu zbirala, bi verjetno šla na zelo suho.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 11. Sep. 2010 17:03

claire napisal/-a:
boris, tvoja vprašanja so res nepotrebna. ker je (1.) blazno veliko odvnisno od subjektivnega mnenja posameznika, (2.), ker NI konkretne cifre koliko cm-koliko kg- tega ni pa če se ti na glavo postaviš v kot hiše.

Tammy_De je zadela točni odgovor. Take odgovore bi pričakoval.

Glede 1.
moja vprašanja te naprošajo k temu, da izraziš subjektivno mnenje že od začetka teme

Glede 2.
Glede konkretne cifre sem sam enako povedal, če boš dosledno prebrala moje poste. Zato pa podaš od-do in ti je lažje.

Tudi doktrina ima lestvice oziroma tabele tega, kaj je normalno pri kateri višini in do kje točno so odstopanja, oziroma kakšna so. To ne pomeni, da ni izjem, ki jih tabele zaradi njihove posebne konstitucije ne uvrstijo na pravo mesto. Uvrstijo pa na pravo mesto večino ljudi.

Seveda pa take tabele ne govorijo o merah všečnosti. No, pa čeravno o tem ne govorijo, mene to zanima.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 11. Sep. 2010 18:47

..Evelyn.. napisal/-a:Ta tema je izšla iz teme o žaljivki(ko rečeš ta ženska je pa lepa glede na to da je debelajsa al kakorkoli že :P). Ker sem jaz trdila, da je veliko lažje sprejeti žaljivko "okostnjak" ali "prekla", kakor "debelajsa" ali "bajsa", ker je pač suha ženska bolj sprejeta v svetu. In zaradi tega je Boris odprl temo na tematiko, kaj je bolj sprejeto, pretirano suha ženska ali debela ženska.


Potrjujem.
Je pa Mahagonij povedal nekaj, kar bom navezal na tisto temo. Zna biti, da so (pa ne vem še, če so) ženske v splošnem bolj občutljive na oznako debelajsa, kot pa okostnjak zato, ker se večji odstotek žensk sreča z debelostjo, kot nasprotno. In ker se, si (ne da bi vedele) vnaprej pripravljajo teren (obrambni mehanizem). Torej, tudi če povprečna ženska s 60 kg sliši, da je nekdo nekomu rekel "debelajsa", jo bi znalo to bolj zmotiti, kot če bi nekdo nekomu rekel "okostnjakica".

..Evelyn.. napisal/-a:Ne morm lih rečt, da sm dokazala svoj point a vendarle..na takem majhnem vzorcu, sem ja, i rest my case. :D


Zavisi od tega, kaj si dokazovala. ;)
Na tejle strani sva povedala...

..Evelyn.. napisal/-a:In močnejše in suhe ženske ti bodo na to odgovorile, da je lepše slišat okostnjak wink ker so vseeno bolj suhe ženske, "lepše", bolj "zaželene", kot debele.

---

In seveda bi se ti počutil, kot da bi ti dal kompliment, ker je suhost zopet, veliko bolj sprejeta, kakor debelost. In vedno bo "bajsa" imelo bolj žaljiv efekt, kot prekla v zahodnem svetu, dokler imamo takšne vitke ideale. Sigurno ti ne bo kaka vitka ženska rekla, da raje sliši, da je debelajsa, kot da je prekla. tongue

No, tole glede tega, kaj v splošnem (ali pa recimo nad 90%) pusti bolj žaljiv efekt, nisi dokazala.

Boris napisal/-a:Glede suhosti in debelosti pa ne vem, kaj je ljudem splošno bolj všečno. Bom v nadaljevanju skušal dokazati, da verjetno tudi ti tega ne veš.


Tule priznam "poraz" ;) Na podlagi male ankete je dokazano, da imaš bolj prav. Trenutno jih je v anketi glasovalo 15 za to, da jim je bolj všeč, če se ženska iz 60 kg zredi za 20, kot pa da shujša za 20 kg. Ker jih je 25 glasovalo, da je bolje, da shujša za 20 kg, lahko rečemo, da jim je v splošnem bolj všečna bolj suha.

Boris napisal/-a:Na modnih pistah se sicer pojavljajo anoreksična dekleta, ki jih je sama kost in koža (45 kg in manj), ampak jaz še nisem slišal (kar še ne pomeni, da ne obstaja) žive duše, ki bi izjavila, da imajo taka dekleta lepo telo.

Tu priznam, izgleda da sem podal premajhno cifro. Moj point je bil, da tiste, ki se jim zares vidi kosti, ljudem (razen izjemam) ne bodo všečne po postavi.

Zanima me, kaj je potem ljudem lepše: da ima ženska malo več oblin, malo fraud, večje joške, kakih 20 kg zaloge špeha, ali da se ji kosti vidijo in nima skoraj nič več jošk in ima špičasto rito.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 12. Sep. 2010 11:04

Boris napisal/-a: moja vprašanja te naprošajo k temu, da izraziš subjektivno mnenje že od začetka teme


če je temu tako, pa ne vem kje je point, da si, ko ti je nekdo omenil, da je suha lepše, odreagiral s tremi slikami fotomontaže bolnih anoreksičnih deklet!
wtf???
Zadnjič spremenil claire, dne 13. Sep. 2010 23:41, skupaj popravljeno 1 krat.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 13. Sep. 2010 16:14

Boris napisal/-a:Zanima me, kaj je potem ljudem lepše: da ima ženska malo več oblin, malo fraud, večje joške, kakih 20 kg zaloge špeha, ali da se ji kosti vidijo in nima skoraj nič več jošk in ima špičasto rito.


Čisto odvisno od ženske. Nekatere so lepše bolj vitke, spet druge lepše izpadejo malo bolj zaobljene. Ti si sicer postavil neke ekstreme, kjer ti na splošno ne morem odgovorit. Žensko bi rabila videt v živo, če ne pa vsaj na sliki.

Na splošno so mi recimo všeč rahlo zaobljene ženske. Ampak ne 20 kg preveč v maščobi. Lepo mi je, če ima večjo zadnjico, malo močnejše noge, joški pa tudi pašejo zraven malo večji, kaj ne? :)

So mi pa tudi lepe zelo vitke ženske; pogoj pa je, da dobim vtis, da je punca zdrava; verjetno mora zato biti živahna, zdrave barve, brez prehudih podočnjakov ipd.

Tako kot je ena že povedala, pomembno se mi zdi tudi, kako ženska nosi kilograme (ali manjko kilogramov). Če jih zna lepo nosit, je tudi z 20 kg maščobe viška lahko lepa na pogled. In obratno.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 25. Sep. 2010 17:03

claire napisal/-a:
Boris napisal/-a: moja vprašanja te naprošajo k temu, da izraziš subjektivno mnenje že od začetka teme


če je temu tako, pa ne vem kje je point, da si, ko ti je nekdo omenil, da je suha lepše, odreagiral s tremi slikami fotomontaže bolnih anoreksičnih deklet!
wtf???


Da bi izvedel subjektivno mnenje. Manjkale so samo še slike zelo debelih, da se vidi nasprotje, ampak mi ni bilo treba limati slik, si me prehitela z naslednjim komentarjem :)

Mogoče te je anketno vprašanje zmedlo. Tema govori o zelo suhih in zelo debelih ženskah, ne zgolj o rahlih odstopanjih od povprečja.

Komentar podajaš torej na tale post.

Povedano je bilo...
Mahagonij napisal/-a:z identicnega razloga je ta tema neumna. Zenske sprasuje o tem katere zenske so lepse.
Valda da rece da so debele, ker ni ona tista k se bo z njimi seksala (tko kot Freddy ne), s tujim kurcem je pa lahko po koprivah udrihat. "


Črno na belem je jasno, da trditev ni pravilna, oz. gre za zajebancijo, šalo. Tema govori med drugim o zelo suhih ženskah, ki marsikomu niso všeč, vključno z ženskim spolom. Slike, ki so sledile temu komentarju, opominjajo (žali bog, pri tebi ni uspelo v prvo :) ) bralce naj malo premislijo o njegovi trditvi.
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 28. Sep. 2010 16:22

Ženska mora imeti normalno žensko postavo brez špeha, ali pa čist malo špeha.Torej široki boki, ritka, normalni joški.

Vprašanjeje neumno, kako naj se odločam med dvema bolanima variantama?

Normalna teža 165 cm visoke ženske je 50-60 kil od oka, odvisno od tega, kolk ma kaj mišic itd..
Uporabniški avatar
Tara_108
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tara_108 » 29. Sep. 2010 9:42

Če bi se res morala odločati med dvema skrajnostima ( polno špeha na eni strani in tako suho telo, da se vidijo vse kosti in čisto ''shirano''), bi se verjetno odločila za tisto s preveč kilogrami. U bistvu ne vem zakaj, ker drugače so mi definitivno pa bolj všeč tiste, ki imajo nekaj kg premalo, kot preveč. Sama mam dokaj normalno postavo, včasih mi kdo reče, da sm presuha (to so ponavad tisti, ki majo radi bolj konkretne obline), pa zarad tega nism užaljena. Če bi se pa zredila in bi mi pa kdo reku, da sm predebela, bi se pa zasekirala. Verjetn zato, ker je večini žensk res treba neki delat zato, da majo ok postavo. Sama prevelikih problemov s tem nimam, ampak ne jem vedno vsega kar hočem in kuk hočem, tud športat se mi kdaj ne da, pa grem. Zato se mi zdi, da ljudje gledamo na vitkost (poleg tega, da je bolj zdrava) tud kot pač še eno stvar u življenju, za katero se je treba trudit. In je zato bolj cenjena.
Uporabniški avatar
Larchiiie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 27. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Larchiiie » 29. Sep. 2010 14:14

Jst bi rekla da neki umest... presuho ni ne lepo niti dobro za zdravje te osebe predebelo pa sploh ni dobr za tisto osebo ves kolesterol itd. Tko, da bi rekla če ma ženska mal več ritke pa mal špehka na trebuhu to men ni grdo ampak je čist normaln... to ma itak skor usaka mal tko da jst bi rekla da raj vidm da se ena zredi za 20KG pa jih ma normaln kt pa da ena ma 50kg pa zgubi 20 pa je čist anoreksična pr 30kg. Mene je prou strah objet kero k je anoreksična skor k me je kr strah d se bo zlomla lol tko da ja.. v nobeni skrajnosti ni vredu neka zlata sredina kkr jih je najbrž velik je pa čist kul tko da ni niti razloga da bi se katera sramovala kej preveč na plaži tud če mate trebum mal al pa celulita to je ist kt da ma nekdo mal bol suhe lase pa bi se zard tega sramovau sam velikrat mi tko ne razmišlamo. Tud če ma katera 80-85 kg to še ni debelost, je če maš 145m če si pa 185m al pa več je pa to čist ok.. telovadte najprej zard zdravja pol pa zato da bi ful hujšal;)
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 07. Okt. 2010 17:40

minus 20 sploh ne..to mi je čist grdo.
če se pa zredi pa tko no...20 je kr mal velik ampak usen rajš to kt pa da je tok suha!
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 10. Okt. 2010 12:50

Boris napisal/-a: Tema govori o zelo suhih in zelo debelih ženskah, ne zgolj o rahlih odstopanjih od povprečja.


ne pa ne govori. anketa teme je postavljena popolnoma nelogično. ker na tako višino, je teža 40 kg že res na meji z boleznijo, 80 pa morda res še ne na meji z boleznijo. zato večina folka odgovarja (logično) da je lepše debela, ker taka debela, še ni bolezensko debela, je le debela.
zato prosim nehaj razlagati kaj in kako si mislil, ker je vse skupaj sfaljeno.
primerjaj malo debelešjo babo in malo bolj suho babo (ala megan fox) in ni vrag, da bo foxova zmagala, ker je lepo suha, četudi kakšen kg pod "zaželjenim indeksom".
ne vem zakaj imam občutek, da hočeš na vsak način ljudstvo prepričati, kako je suhost "ne ne ne!", debelost pa "o jea, zakon!".

če so ti všeč debeluške, še ne pomeni, da morajo biti tudi vsem ostalim.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov