Izpadanje las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 07. Avg. 2006 18:37

Hehe a taki optimisti so. Nisem ovca potrošništva, me bojo težko prepričal, brez skrbi.
norolescentka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 504
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a norolescentka » 09. Avg. 2006 20:41

honeydew napisal/-a:Hehe a taki optimisti so. Nisem ovca potrošništva, me bojo težko prepričal, brez skrbi.


če boš pa slučajn šla pa javi....js sm mela namen it dokler mi ni ena prjatlca poročala da so jo dobesedno posiljeval pol z oh in sploh proizvodi.
življenje je treba uživat! ne veš, kaj te čaka za naslednjim vogalom...
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 10. Avg. 2006 10:27

Men so tud laski nekaj časa ful izpadali, pa so mi v lekarni brezov losjon, oz. brezovo vodo predlagali. Sam meni ni glih pomagalo, enim pa. No, mogoče bo tud kateri od vam.
sascha80
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 24. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sascha80 » 10. Avg. 2006 11:46

izpadanje las je odvsino od:
- genov (+ preveč testosterona...)
- obdobja (ja, jeseni se pač tud ljudje bolj 'golimo')
- stresa
- prehrane (pomanjkanje vitaminov, predvsem skupine B)
- hujšanja !!! - resnično, vendar prehitra izguba teže v prekratkem obdobju je šok za telo in spremembe se potem izrazijo tud v izpadanju las.

kar se pa pregledov v lekarni tiče. ja, jst sm bla lani 3 krat na takem pregledu z mikrokamero. imela sm uničene lase, ki so mi grozno izpadali. potem pa sm se vseeno odločla in šla.
ful sm bla skeptična in nasploh nisem na začetku verjela vsemu 'nakladanju' tistega 'lekarnarja'... in ja... tisti dan nisem ničesar kupila. potem pa zarad situacije (verjemte, res so mi ful izpadali) sm pač rekla... 'pa, ja, pa poskusim'. in potem sm šla drugič v lekarno in kupla šampon za umivanje ter 3 losjone za pospeševanje rasti las na novo in utrjevanje starih, tko kot mi je svetoval uni na pregledu. sicer stvarca ni lih poceni... aja - vse to je znamke Rougj, in sicer šampon je 'Rougj active hair, schiuma lavante', losjoni pa 'Rougj active hair caduta + sebo' (tj. proti izpadanju las, ki so mastni).

rezultat: že po 1. mescu uporabe sm bla nemalo presenečena nad učinkom, po 2. mescih pa sm po glavi imela polno majhnih, mladkanih las (sej veste.. tiste k skoz štrlijo...). stari lasje so se mi okrepili, lasje pa so se mi ponovno zgostili.
in ja... vseeno sm tud jedla malček več hrane z B vitamini ...

lp,

p.s.. : se opravičujem za reklamo, k sm jo delala, sam drgač ne bi mogla povedat... :wink:
rastalove
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 11. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a rastalove » 25. Avg. 2006 10:33

Meni tut lasje full izpadajo. Vem, da je normalno, da jih na dan zgubiš nekje od 50 do 100, ampak men jih sigurno izpade vsaj 300. Nenormalno! Vem tut, da sem si z dredi totalno uničla lasišče, in si zdej že dobr let prizadevam pozdravit moje korenine. Mam šampon od Vishya, jem razne tablete (vitamine), dons sem si pa u lekarni nabavla tut od Fitoval Plus šampon, losjon in kapsule. upam, da bo tut ta kura kej pomagala, drugač bom šla pa h zdravniku, naj me pošlje k dermatologu in naj mi pregleda kri (sem vegetarijanka), da vidim, če mi kaj fali al kaj bi bil lahk vzrok..
Upam, da bo res kej pomagalo, ker mam res poun kufer teh izpadlih las.

:cry:
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 25. Avg. 2006 13:13

...
Zadnjič spremenil sončk, dne 03. Avg. 2009 17:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 25. Avg. 2006 13:38

sončk napisal/-a:Tko da zdej pred šolo se nameravam spet pobarvat na črno al pa črno-rjavo, sam se fuuuuuul bojim, da se bo to ponovil!


Jst te pa ne zastopm...če si že vidla, da ti zarad barvanja izpadajo lasje...zakaj hudiča se še pol barvaš :eek:
Jst sem mela pred barvanjem tut ful goste pa lepe lase...pol k sem si jih ene par let barvala (iz rjave na temno rjavo) pa so se mi lasi ful poslabšal.
Tko, da zdej se že kak let ne barvam in so moji laski spet dost močni, čeprov še vedno ne tako kot so bili pred barvanjem :?

Mene tut učas še prime tko na rahl, da bi si kako barvo gor dala, sam pol se pa spomnem kakšne tanke pa boge laske sem mela...me po hitrem postopki mine!
Če ti res zarad barvanja izpadajo lasje...ne vem no a se splača sam zato, da boš mela mal drugačno barvo...čist uničt tvoje lase :?:
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 25. Avg. 2006 13:51

...
Zadnjič spremenil sončk, dne 03. Avg. 2009 17:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 27. Avg. 2006 20:02

Po moje pa ti niso izpadali lasje od barve...meni so tudi enkrat ko sem se pobarvala na črno ful izpadali, potem pa se ful dolgo nisem upala pobarvat, zdaj pa se spet barvam, najprej sem se doma, pa mi niso nekaj ekstra izpadali, samo prvič, zdaj pa se pri frizerju z isto barvo kot sem se prvič na čno, samo drug odtenek, pa je blo do zdaj vse ok, samo me je vedno ful strah. Jutri grem spet, upam da bo vse ok.
Prej bi rekla da je bil kak drug razlog, mogoče stresno obdobje ali kaj, pa je barva še samo malo pospešila izpadanje.
Drugače pa meni tudi moja barva ni všeč, taka sivkasta je, brez leska, pa pobarvani lasje so čisto drugi, dosti lepši se mi zdijo.
cokolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolina » 31. Jan. 2007 11:32

RAZLOGI

1. VNETJA kjerkoli (potrebno je obiskati zdravnika, ki opravi krvno sliko in pregled ščitnice)
Velikokrat je izpadanje las opozorilni znak da nekje nekaj ni prav in potrebno je najprje do splošnega zdravnik

2. ZOBJE Meni so dolge mesece izpadali lasje preden sem ugotovila da je to razlog. Seveda mi je to potrdila tudi splošna zdravnica. Vas boli zob?Vam rastejo modrostni zobje in zavlačujete z odstranitvijo zaradi bolečin?

3 STRES
Trditev da se stresa ne da odpravit je samo en velik izgovor. Obstajajo naravna zelišča ki omilijo stres, obstaja joga in pilates, sprostitvene tehnike, telovadba, sprehodi, savne in masaže. In vse to ni drago. Samo malo je treba poskrbet zase. Če ne drugo si lahko same kuhate kamilico, kupite persen in vsak dan malo meditirate al se sproščate.

4. JESEN, POMLAD
5. HORMONI To se da uravnat. Največkrat z navadnimi kontracepcijskimi tabletami ali diane35 po rpedpisi zdravnice

REŠITVE

-lase peremo z šamponom FITOVAL (lahko izmenično, enkrat z navadnim fitovalom enkrat z fitovalom plus) Upoštevamo navodila in šampon pustimo učinkovat na lasišču najmanj 10minut.
-pijemo PIVSKI ali PEKOVSKI kvas. Pekovski kvas se pije samo na prazen želodec in po njemu eno uro ne jemo. POje se ga pa eno kocko. Pivski kvas pijemo kadarkoli med obroki, obstaja tudi v kapsulah za tiste ki okusa ne prenesejo
-Vsak dan med zajterkom spijemo eno tableto FIdivala !
-nabavimo tudi ostale vitamine in vsak dan spijemo vsaj eno vitaminsko-mineralno tableto
-pijemo najmanj 2 litra vode na dan
-v lasišče vtiramo REGAINE 2% raztopino 2 meseca in potem dovolj.


V manj kot dveh mesecih so opazni številni novi lasje, izpadanje las je ustavljeno.
bimba
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bimba » 31. Jan. 2007 12:18

cokolina meni tudi izpadajo lasje in sem sicer ugotovial da je res zob razlog za to :wink:

jaz si na lase dam ampule ki fulll dobro delujejo in zaščitijo lase s silikonom, to delam čez celo leto nasploh pa pomladi in poleti ko full izpadajo :wink: ter mi je zelo pomogel pilates saj sem fullll nagnjena h stresu :wink:

ne da se preperčiti da ti ne izpadejo ker tisto kar bo imelo za pasti bo padlo, meni so zrastli, padli, zrastli in spet padli :wink: pa mi fitoval ni čisto nič pomagal, treba je iti h dermatologu da predpiše losijon ponavadi BELOSALIC. ni mi pomagal ne kvas, ipd...niti nobena tableta edina STVAR ki temeljito pomaga JE PREHRANA in DIETA za lase, saj tableta vsebuje 5% stavri in vitaminov , in 1% tega pride v kri, 0,10% pa do las. Treba je jesti veliko špinače, prosa, stavri ki vsebujejo folno kislino ipd...
NI TABLETE ki pomaga proti ustaviti izpadanje las, lahko samo naredimo kurativo da nam manj las izpade, usatvi se pa samo kadar se ustavi :wink:
cokolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolina » 31. Jan. 2007 12:48

jaz sem govorila o Ustavitvi prekomernega izpadanja las. Na dan izpade 100 las in tega se res ne da ustavit. Sem se narobe izrazila :)


Glede na več prebranih forumov, revij, člankov in odgovorov dermatologov se pa prekomerno izpadanje las DA ustaviti. Predvsem pri ženkskah. Pri moških gre v največ primerih za dedno pogojeno izpadanje las na katerega se ne da vplivat. Da se ga le nekako omilit.


Vitamine in minerale vključimo v prehrano v obliki tablet (Unicap, Supradin in Abc plus od NW so najboljse) ,ki pokrijejo celone dnevne potrebe in seveda dodamo se dodatek B-kompleksa(kvas, FIdival)

torej imamo na dan 200% RDA B vitaminov(včasih več) in vsekakor jih pride do las dovolj, stranskih učinkov pa ni če pijemo vitamine kot priporočeno med obrokom. Stranski učinek B vitaminov je lahko izboljšanje videza koze obraza, predvsem manj mozoljev in bolj enakomerna polt.

Govorim iz svojih izkušenj. Prej navedene nasvete upoštevam zadnje tri tedne in moja glava je dobesedno POLNA majhnih laskov, moj glavnik in tus kabina pa končno prazna.


:wink:

Glede medicinskih preparatov je eden najboljsih Regaine 2% in se dobi po razumljivi ceni, ter seveda tudi študentovemu žepu dostopni (okoli 4 tisoč za mesečno kuro)

Odsvetujem pa Vichy
cokolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolina » 31. Jan. 2007 12:52

Glede fitovala se nekaj...


Poskusila sem (in dosti znancev) ogromno šamponov pa noben ni imel takšnega efekta kot Fitoval. To je prvi šampon po katerem mi ni treba uporabljat balzama. Uporabljam pa izmenično enkrat Plus in enkrat navadnega.


Seveda je najpomembnejše to da ga pustimo delovat čimveč časa. Jz grem vmes kr gledat malo tv. Je pa res super in tudi glede učinkov na izpadanje las ga vsi hvalijo... :wink:

Tako da ga res priporočam vsaj poskusni mesec :wink:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 31. Jan. 2007 15:13

cokolina napisal/-a:Odsvetujem pa Vichy


Zakaj? Meni je pomagal.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
cokolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolina » 31. Jan. 2007 15:24

res? no potem pa super..ker kjerkoli preberem preberem samo kritike o vichyjevih preparatih (glede las)

Večin ajih kupuje pa ni nič iz njega...mogoče pa učinkuje na daljši rok.

Kakšne izkusnje imas ti z njim? Koliko casa si uporabljala(decros predvidevam) ?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov