Grizenje nohtov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Si grizeš nohte?

Da
31
38%
Ne
51
62%
Skupaj glasov : 82

Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 04. Mar. 2009 21:57

Jaa, tale od Mavale je grozen. Česarkoli se boš dotaknila, bo imelo okus po tem laku.. tako da kar se tega tiče, ne kupuj tega laka. Še hrana bo imela okus po tem laku :x
Uporabniški avatar
xurshax
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 27. 12. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a xurshax » 05. Mar. 2009 15:44

Hvala obema :) Vrjetno bom probala ravno zaradi tega, ker me bo prisililo v to, da ne grizem nohtov, če nočem uporabljat laka. Če bi vedela kako se v to prislit na kakšen drug način bi se, ampak ne spomnem se boljše rešitve.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 05. Mar. 2009 21:43

Če tko razmišljam, čist iz moje stroke, zasvojenosti in to. Po mojem je grizenje nohtov kot neka zasvojenost in verjetno ni dost, da si neki lak namažemo in potem ne bomo več grizle. Kot ni dost da pijanc ne gre več v gostilno. Mislim, da bi bilo treba odkrit vzroke zakaj to sploh delamo. Sama razmišljam zakaj sem sploh začela, in ne vem točno, k sm bla stara 3 leta, res pa je da je moj fotr grizu nohte, pol moja teta. K tud če se prsilim ne grizt nohtov imam prste skoz nekje pr ustih, če se ne zaposlim kako drugač. In tud ponavad nism grizla nohtov sam kadr sm bla živčna, čeprav takrat so bili najbolj bogi, ampak tud od dolgcajta. Sploh so na udaru med predavanji, zdj se probam nekak kontrolirat, da čim manj žnaram po ustih. Sam more bit še nek način, da neham grizt za zmeri. Ok no, mau sm pofilozofirala, sam glede na izkušnje se mi zdi res potrebno, da se mal bolj poglobim v to.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 05. Mar. 2009 22:17

Hehe, upam, da bo pomagalo :)
Ker pri meni ta lak ni imel ravno velikega vpliva. Dva dni nisem grizla, a sem se kmalu navadla na okus in spet normalno grizla nohte.. s tem, da sem zraven še lak "pojedla". :D Sliši se oguljeno, ampak edino 100% učinkovito sredstvo je volja. Vsaj pri meni je po vseh mogočih preparatih le to pomagalo :)
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 06. Mar. 2009 8:50

Meni pa zdaj že kr nekaj časa pridno rastejo nohtki :) pomagala mi je pa volja, res močna volja in želja, seveda pa je svoje pripomogel tudi grenki lak, čeprav ne nevem koliko :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
xurshax
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 27. 12. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a xurshax » 06. Mar. 2009 14:52

candy. napisal/-a:Hehe, upam, da bo pomagalo :)
Ker pri meni ta lak ni imel ravno velikega vpliva. Dva dni nisem grizla, a sem se kmalu navadla na okus in spet normalno grizla nohte.. s tem, da sem zraven še lak "pojedla". :D Sliši se oguljeno, ampak edino 100% učinkovito sredstvo je volja. Vsaj pri meni je po vseh mogočih preparatih le to pomagalo :)


S tem stavkom si me pa res nasmejala :D Ja, volja pa je nujno potrebna ;) To sigurno

@amyZ: se strinjam, da je grizenje nohtov neka zasvojenost, ampak če si na to navajen že od malega ni ravno preprosto odkriti vzroka. Js sm ko sem bla mala imela še 2 zasvojenosti (to še preden sem šla v vretec, nisem pa 100% če nisem tudi še v vrtcu to počela)-cuzanje prsta in grizenje neke odejice (katero sem baje popolnoma zgrizla). Odkriti vzrok za vse to...Težka, verjetno bi lahko pomagal samo kakšen psiholog.
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 29. Mar. 2009 17:37

Jz si grizem pa sm že miljonkrat probala da nebi več ampk še kr.
Začela sm si jih grizt pred pribl. 3/4 leti in od takrat naprej skos...
Pa sm si kupla lakov že ful pa če je še tok grenak ne morm nehat grizt..
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 02. Jul. 2009 10:49

Moram se pohvalit, da že več kot en mesec nisem grizla nohtou. :P
Uporabniški avatar
°PeeKaBoo°
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 997
Na forumu od: 26. 4. 2008
Kraj: LJuBLjaNa

Neprebrana objavaNapisal/-a °PeeKaBoo° » 02. Jul. 2009 12:01

^^pridna :mrgreen:
....DeViLiSh LiTTLe AnGeL....
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 02. Jul. 2009 14:09

Js sm si včasih res fuuuul grizla nohte, zdele ko sm pa vidla tole temo sm se pa prov zamislna kdaj sm si jih nazadnje pa se prov ne moram spomnt. Bravo zame! :D :respekt:
Mala_Teych
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 11. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mala_Teych » 02. Jul. 2009 17:11

yoooooy, js se tudi ne morem odvadit, pa ko bi res rada mela lepe nohte .. sm mela že tisti nagravžn lak-na koncu sm grizla že z njim vred in vsa hrana je imela ogaben okus ki sem jo jedla zato ga potem sploh uporabljala več nisem, mela sm tud gelirane nohte katere sem opustila zaradi financ .. ma ni mi pomoči .. najhuše pa je v izpitnem obdobju ko sem živčna :(
Uporabniški avatar
chikita89
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 18. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a chikita89 » 19. Dec. 2010 22:34

Js si nohtov ne grizem že dva tedna :D (ja, ponosna sem nase..hehe) Drugače sem si jih grizla od vedno. Od živcev, dolgčasa...čim so mi zrastli, sem mela roke po ustih. Pa še kožico sem si zgrizla :/ Zgledalo je grozno, fuj! In sem si kupla tisti lak proti grizenju, pa mi ni pomagal-oduren okus, ampak vseeno sem nadaljevala. Potem pa kr naenkrat sem nehala. Ker itak zgleda ful grdo, pol pa sem pomislila na tiste lepe lake, kako bi jih imela... ampak na takih nohtih ni šans! No, zdej mi lepo rastejo, ampak so lomljivi, mehki in se mi listajo. Tako da sem kupila utrjevalec in upam da si jih bom utrdila in da bom tudi js imela lepe nalakirane nohtke :) Po moje rabi samo volja!
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Dec. 2010 8:20

Jaz sem imela do srednje šole popolnoma pogrizene nohte, potem pa sem si kupila Mavalo Stop in prvi teden skoraj znorela, ker ima res vse kar daš v usta tisti obupen okus :). Ampak potem sem se enostavno naučila jest tako da ne stavim nohtov v usta, kar je bistveno bolj kulturno... Potem pa sem našla drugi problem - moji nohti so bili tako mehki da so se odluščili že če sem se kopala, pomivala posodo, delala na vrtu... Kupovala sem lake utrjevalce ampak so se mi pa potem nohti začeli cepiti po dolžini :S. Zdaj mam tisti prosojen gel utrjevalec od Avona in je super, namažem ga parkrat na teden, nohti pa so močni in zdravi.
Eve
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 3. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Eve » 03. Feb. 2011 10:20

Jaz sem si jih grizla res dolgo, od kar sem bila majhna.. Zdaj pred novim letom sem si pa dala delat gelirane nohte.. in ko ti gredo dol imaš svoje že kar precej dolge. In ker se mi zdijo lepi nohti, ne vidim razloga zakaj bi si jih grizla, mi je kar škoda. :D
being a girl is an ice-cream sundae, being a bad girl is the cherry on the top!
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 03. Feb. 2011 15:48

Enako, ko sem mela na maturantskem plesu gelirane nohte. Ampak pol me je navdušenje po ene 3 mescih mal minil pa sm spet začela in zdej smo spet tam ko smo bli :D
Zdej že kak mesec spet poskušam se odvadt te grde razvade, pa kr uspeva zaenkrat, ampak tokrat brez lakov/umetnih nohtov, ampak samo s pomočjo moje volje.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov