Domači recepti za nego kože

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Lejčiii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 4. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejčiii » 15. Jul. 2010 16:15

Mene zanimajo predvsem domači recepti,če jih katera dela pa to.Pa kateri pilingi za obraz so najbolj priporočljivi ..
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 15. Jul. 2010 16:17

js si zmešam sol (sladkor, gres...) z medom in limono :) amapk to ne za obraz ker je pregrob
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Feb. 2011 12:43

I needz halp again :)

Razmišljam o tem, da bi si naredila domači kumarični tonik; kumarice so super ker fajn vlažijo, majo dobro mineralno zgradbo, pomirjajo kožo - kar jaz trenutno rabim, ko mam neko sufzlano fazo, ko mi nič ne paše. Me pa zanima, če je katera si to že delala ali pa ima idejo, kako ga konzervirat? Receptov takih in ovakih je dovolj, v večini piše, da se toniku doda 1/3 merice 70% alkohola, kar je zame absolutno preveč. Po enem receptu naj bi se sok prevrel, do česar sem skeptična, ker pri vretju izhlapi voda, denaturirajo beljakovine in razpadejo vitamini, pa ne bi rada tonika uničla do čiste neuporabnosti. Razmišljala sem še o dodajanju limoninga soka, blaga kislina je konzervans, ampak sem spet skeptična do tega da mi ne bi kakega pajdra nardil po obrazu pa kako dolgo je obstojno? Kkašne dieje, predlogi, izkušnje?

Verjetno pa se bom itak primorana zatečit k opciji Ž, naredit čisto malo tonika in ga hranit v hladilniku.
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 06. Feb. 2011 0:16

jaz sem si zadnjič naredila piling po celem telesu samo s toplo vodo, v katero sem zmešala morsko sol, nobenih posebnih sestavin, ampak kožo sem mela res neverjetno gladko.
Uporabniški avatar
cebelica_Kaja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 23. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelica_Kaja* » 15. Mar. 2011 14:29

Js mam ene par pilingov in domačih mask k jih probam kolk tolk redno izvajat :) ...Pr tem mi je pomembn, da so vse sestavine k jih dajem v pilinge in maske organske/bio. Pa za telo uporabljam včasih sol, včasih sladkor, ker sol blazno izsuši kožo in mi učasih ne paše preveč, za obraz pa jih vedno iz istega razloga uporabljam samo s sladkorjem.

Za obraz:
Ta mi je najljubša:
zmešam par žlic organskega rjavega sladkorja z naribanim korenčkom (lohk ga daš tut v blender) pa čist mal pomarančnga soka not stisnem, tok da se laži nanaša. To pol nanesem na čist obraz, in pustim ene 15 minut. Pol sperem s toplo vodo.

Za obraz predvsem poleti prakticiram po tem ko je moja koža veliko na soncu, da zmešam kislo smetano z mal soka od kumaric, al pa kar malo kumaric naribam v kislo smetano, dam na obraz za ene 15 minut tut in mi nardi božansko kožo.

Za ustnice
Zmešam žličko medu, pa rjavega sladkorja in podrgnem po ustnicah, pustim par minutk in sperem.

To je par takih k so men poznane :). Mam jih še par za telo s soljo in kavo ipd.
Put your seatbelt on guys, I wanna try something*
_________________________________________

http://kajasbeautyblog.blogspot.com/

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov