Dermaroller / iglični roller

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 23. Feb. 2012 21:32

mene pa zanima, tiste, ki uporabljate ta roller za celulit, strije.. s katero kremo si potem namažete? katera je za to najbolj primerna+da ni predraga? ali je vseeno?
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 24. Feb. 2012 18:23

jaz ti predlagam kakšno hranilno, malo bol mastno, jaz se včasih namažem kar z oljem
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 25. Feb. 2012 11:34

hmm.. je potem to tudi lahko kako vlažilno mleko za telo oz. body losion??
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 25. Feb. 2012 15:59

lahko se tut z navadno niveo namažeš, če hočeš...

jaz bi v te namene izbrala kakšno naravno kremo, ker kemikalije na ranjeno kožo..nevem no, koža je po tem "rolanju" poškodovana in rab hranljive snovi še bolj kot drugje po telesu...ravno zato se po tem priporoča vitamin c čez namazat
Katk.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 11. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Katk. » 11. Mar. 2012 13:32

Hej,

mene pa zanima, če iglice 1mm bolijo bolj kot 0.5mm ? :)
Kupila bi si ga za ostanke mozoljev in se mi zdi, da je 1mm boljši za to...
Kaj menite ve?

Lp
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 11. Mar. 2012 15:44

Seveda bolj bolijo, ker so daljše. Če boš 1mm uprabljala za obraz, se zna zgodit, da te bo kar fejt bolelo, dokler se ne boš navadila, če se sploh kdaj boš :)
Jaz imam za obraz 0.5mm in je čist super :)
Katk.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 11. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Katk. » 14. Mar. 2012 19:25

Hvala za odgovor, naročila sem 0.5mm, vsaj za začetek, bom potem videla kako bo in seveda sporočila če pomaga. :)
Dermaroller Slovenija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 16. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Dermaroller Slovenija » 23. Mar. 2012 12:29

Oglašamo se, ker želimo vas, in predvsem cenjene bralke in bralce vašega foruma v skrbi za javno zdravje seznaniti s pravimi dejstvi o uporabi Dermaroller®-ja na slovenskem trgu.
Dermaroller® je zasnovan in proizveden v Nemčiji v skladu z najvišjimi standardi. Je edini patentirani micro-needling pripomoček na svetu, proizveden po zahtevah GMP (Good Manufacturing Practice - Dobra proizvodna praksa), z oznako CE (Conformité Européene), s katero proizvajalec zagotavlja skladnost s predpisi EU in Slovenije in je certificiran kot kirurški micro-needling pripomoček tudi drugod v svetu. Zagotovljena kakovost in tehnološke prednosti sta samo dva razloga, zaradi katerih je Dermaroller® najboljši in največji micro-needling proizvajalec na svetu.
Postopek pomlajevanja kože z Dermaroller®-jem je eden najbolj uspešnih, minimalno invazivnih pristopov k izboljšanju stanja kože.
Dermaroller® se uporablja za odpravljanje atrofičnih brazgotin, brazgotin, ki so posledica aken, opeklin, robov hipertrofičnih brazgotin (brez keloidov), zmanjšuje znake hiper oz. hipo pigmentacije, odpravlja gube, strije in učvrsti ohlapno tkivo, saj Dermaroller® vzpodbudi samo obnavljanje kože, še posebej tvorbo koži lastnega kolagena. Uporablja se tudi za vtiranje učinkovin v kožo.
Dermaroller® uvrščamo zaradi narave svojega delovanja med medicinske pripomočke. Dermaroller® z dolžino iglic 0,2 mm je razvrščen v razred I in je primeren za uporabo doma. Ostali, z daljšimi iglicami od 0,5 do 2,5 mm, pa so razvrščeni v razred IIa, kar pomeni, da jih sme uporabljati le ustrezno usposobljeno medicinsko osebje.
Za vse te medicinske pripomočke veljajo tudi posebni pogoji, pod katerimi jih je dovoljeno tržiti. Ti izdelki morajo biti prvenstveno certificirani, kar pomeni, da so proizvedeni v skladu z dobrimi praksami in so označeni z oznako CE (Conformite Europeene) ter imajo številko certifikata. Certifikat za določen čas podeljuje posebna za to pooblaščena inštitucija. Tako lahko uporabnik preveri, ali ima v roki kvaliteten originalni izdelek, ali pa gre za ponaredek. Kopije originalnega Dermaroller®-ja so vprašljive kakovosti in izvora. Kvaliteta kopij ali ponaredkov na vpogled ni razvidna iz oblike, pomembni so vgrajeni materiali, kot so kvaliteta jekla iz katerega so narejene iglice in pa koti, pod katerimi so iglice vpete v glavo rolerja.
Pri Medicinskem Dermaroller®-ju razreda IIa, ki ga lahko uporablja le medicinsko osebje je posebej poudarjeno, da se lahko Medicinski Dermaroller® uporabi samo enkrat. Ko iglice, ki so daljše od 0,5 mm prodrejo skozi kožo, pridejo v kontakt s tkivom in tudi s krvnimi žilicami. Dermaroller® je tako lahko okužen s povzročitelji resnih bolezni, ki se prenašajo s krvjo. Čiščenje in dezinfekcija nikakor ne predstavljata sterilizacije.
Dermaroller®-jev pa tudi ni možno presterilizirati, ker ne vzdržijo povišanih temperatur.
Za uporabo doma je najbolj primeren Home Dermaroller® z dolžino iglic do 0,2 mm. Ker je za večkratno uporabo, naj ga uporablja samo ena oseba.
Nobena cena ni previsoka, ko gre za zdravje človeka, zato odsvetujemo vsako domačo uporabo Dermaroller®-ja z dolžino iglic nad 0,5 mm in tehten premislek pri »valjčkanju« v salonih, ki uporabljajo ponaredke in kopije. Pred nakupom ali obravnavo pri zdravniku ali v kozmetičnem salonu se vedno prepričajte o izvoru, sterilnosti in certifikatih pripomočka. Originalna ovojnina mora biti označena z besedo »sterilno«, z datumom in z vrsto sterilizacije.

Živimo v času, ko je lepota postala vrednota. Biti lep, je prednost. Želja vsakogar je, da bi imel lepo, mlado, negovano kožo. Za doseg mladostnega izgleda, bližnjice ne obstajajo. Če vas zanimajo še kakršnekoli informacije glede uporabe Dermarollerja®, smo vam z veseljem na voljo.
Lepo vas pozdravljamo.

Dermaroller®Slovenija
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 04. Apr. 2012 11:30

Tiste, ki uporabljate tale roler za celulit. Katerega se bolj plača kupit? Vrjetno ta daljše iglice? Koliko pa dejansko pomaga?
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 11. Apr. 2012 18:34

Evo, da malo poročam o rezultatih.

Dermaroler sem dobila ene 4 dni nazaj. Do sedaj sem ga uporabila dvakrat na obrazu lepo nežno. Sem presenečena nad rezultati, saj je že po dvakratni uporabi koža bolj gladka in mehkejša in rdeči fleki od mozolčkov so manj vidni. Res sem presenečena, da se mi tako hitro pozna. Za celulit bo pa vrjetno potrebno dlje časa :razz: Bom vztrajala pa da vidimo, če se bo obrestovalo.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 27. Apr. 2012 15:34

^^Katerega si pa naročila (mm)? Pa prav na dermaroller sp. strani? Razmišljam o nakupu pa nvm al bi al ne bi al je to kr neki in mi bo škoda denraja. :D
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 27. Apr. 2012 16:38

^^ na e-bay jih dobiš tudi po 10€, celo tiste zelo kvalitetne
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 10. Maj. 2012 20:41

Včeraj sem prvič uporabila roler na strijah in dreprosto moram napisat da sem navdušena :)
Učinek je že kar opazen, mi je prav lepo 'zglancalo' vdolbinice, strije so se tudi rahlo skrčile, na notranji strani stegen, kjer sem imela najglobje, pa so iz skoraj vijoličnih postale lepo rožnate, sprememba je opazna tudi pri strijah, ki so bile že zastarane (razbarvane), pred kratkim so se mi pa skupaj z obsegom stegen malce razširile (imela sem kar očitne jamice, malo so se že izboljšale).
Skratka, zelo sem zadovoljna in vesela, da sem roler odkrila zdaj ko so moje strije še sveže! :lol:
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 11. Maj. 2012 22:55

v enem dnevu taka sprememba? pa kaj si ti iz kolagena?
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 15. Maj. 2012 17:43

Če bi bila mi ne bi bilo treba valjčkat. :D
Namazala sem se z domačo kremo z vitaminom C, ki naj bi spodbujal tvorbo kolagena, je pa res, da se mi je že v otroštvu koža hitro celila (kar je prišlo prav, saj sem bila stalno potolčena :jump: )

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov