Barvanje las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 12. Sep. 2008 8:39

jst pa verjetno nikoli več oz. dolg časa ne več pri frizerju, ker tok škode k so mi že pri frizerju naredil, jo doma nisem v 6 letih odkar se barvam.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 12. Sep. 2008 8:50

Men frizerka nič konkretnega ni nardila glede barve las. Samo zaračunala mi je. Sama sem pa doma lepo blanž in peroksid vzela pa nanesla na lase in evo, se znebile tiste temno rjave barve lase, ki sem jo mela čez polovico dolžine. Tko, jaz se raje barvam sama. Frizerji se preveč bojijo, tisti ki se pa ne, pa preveč delajo po svoje. :wink:
Uporabniški avatar
crnolaska
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 5. 8. 2007
Kraj: Dolenska

Neprebrana objavaNapisal/-a crnolaska » 12. Sep. 2008 10:16

a kr sama si si z peroksidom...mene je pa tega mal strah...barvam se že sama doma, sam za peroksid me je pa mal strah, da si nebi še bol uničla las:S
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 12. Sep. 2008 10:47

Ja kr sama. Pa še prav nič mi ni izsušil las. Res pa je, da sem manj kot 10 minut imela gor.
Kolegica je bila pri frizerju, ki jo je z blanžom in peroksidom razbarval in ima zdaj zlo suhe lase, prej je mela pa kr mastne.
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 12. Sep. 2008 12:17

in kakšna barva ti pride, če ga maš 10 min gor?
nisem še nikol sama delala z blanžem, kar so mi pa pri frizerju delali se pa tud ne spomnim več kok časa sm ga mela gor...
Uporabniški avatar
La*Perla
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 25. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a La*Perla » 12. Sep. 2008 13:11

S peroxidom ga res rajši ne sračkat sama doma, ker si ženske lase še pri profesionalnemu frizerju poškodujejo do konca (naprimer jaz) :cry:
Če že želiš svetleje, pojdi postopoma in ne naredi spremembe v manj kot pol leta...ti bodo lasje res hvaležni.
*Diamonds are forever*
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 12. Sep. 2008 13:40

Vermilion napisal/-a:
polly-polly napisal/-a:Ja kr sama. Pa še prav nič mi ni izsušil las. Res pa je, da sem manj kot 10 minut imela gor.
Kolegica je bila pri frizerju, ki jo je z blanžom in peroksidom razbarval in ima zdaj zlo suhe lase, prej je mela pa kr mastne.


in kakšna barva ti pride, če ga maš 10 min gor?
nisem še nikol sama delala z blanžem, kar so mi pa pri frizerju delali se pa tud ne spomnim več kok časa sm ga mela gor...


Čez pol dolžine las sem imela še ful temno rjavo barvo, ki sem se jo hotla znebit. In po 10min oz. še manj je bilo, je prišla navadna rjava.

Če boš delala na nebarvane lase boš v 5 minutah rumena. Odvisno je tut konk % peroksid imaš. Pač precej tvegaš. :D Res si pa lahko uničiš lasje. Probi najprej samo na enem majhnem pramenu, nekje zadaj tvoje frizure pa opazuj kok hitro in kolk močno ti primer. Prime pa zelo zelo hitro.
Uporabniški avatar
missT*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a missT* » 21. Okt. 2008 19:13

Evo, punce, da mal osvežim temo...

Hm... tako je... imam temno rjavo barvo las in bi se rada pobarvala na svetlo; in sicer:
-na blond-->tako lepo, ne rumeno, niti belo :D
-na svetlo rjavo z odtenki zlate

Pobarvala bi se doma, ker me je frizerka prejšnjič zelo grdo zaj... :?
Tako, da mi svetuje kakšno barvo naj kupim?? Lahko tudi znamko ali pa karkoli...

In mogoče kakšen nasvet glede barvanja na svetlo :D
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 13. Jan. 2009 20:31

Punce, nekaj me zanima! Konec decembra me je mama doma pobarvala na črno (prej sem imela temno rjave lase - takšne imam naravno). Barva je bila lepa na začetku, vendar kljub obljubam o obstojnosti barve ni več takšna kot je bila, čeprav sta minila šele približno dva tedna od takrat. Barvati se nameravam na cca. en mesec. Kasneje se bo barva verjetno lepše in dlje časa obdržala, ali pač? Vsaj upam. :? Pričakovala sem namreč večjo obstojnost (od Schwarzkopff sem kupila ti dve barvi - imam dolge lase) glede na to, da sem predhodno imela temno rjave lase. Ima katera podobne izkušnje? No, konec tega meseca grem na barvanje k frizerju, ker imam maturantski ples in zato, da bom lahko primerjala rezultat. Če ne bo kaj dosti razlike, bom ostala raje kar pri barvanju doma, ker ne mislim na mesec/dva plačati pri frizerju drago barvanje, če se lahko doma pobarvam za dosti manj denarja in ni dosti razlike (v primeru, da bo tako). Aja, pa še to: ali vam (tistim, ki ste črnolaske) ob umivanju las doma gre dol precej barve? Namreč, do zdaj sem si od barvanja že nekajkrat umila lase (ne prepogosto ampak zmerno) in je vedno videti, da je voda malce temno obarvana. :? Je to normalno za začetek? Ker se ne bi rada šla kopat v terme in bo voda črna. :eek: :D Any experiences like that?
Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 16. Jan. 2009 14:52

anja328 napisal/-a:Nikol se ne bi barvala doma. Too bad :?


Že 2 leti se barvam doma, še nikoli se nisem pri frizerki in vsakič je super. Na začetku me je blo mal strah, ampak sta me barvali cimri (prvič sta imeli barvo v rokah), pa je blo fajn. Barva me tudi sestrica (no, prvič ko me je, sem mela spodaj - kjer se itak ne vidi - malo rjavih pramenčkov :D), tud fant je že pomagal, rata mi pa tut če se sama.
Res pa je, da ne uporabljam peroksida. Barvam samo z rokavicami, brež čopiča, kape, folije ali česarkol. Vzame malo mal kot urico časa.
Ne razumem, zakaj bi dajala 25 ali več evrov pri frizerki, če se lahko doma in dam tistih 5 al 6 evrov za barvo?
Naj vas ne bo strah, poskusite, če ne uspe, frizerka lahko vseeno popravi.
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 16. Jan. 2009 15:15

Tamala_mrha napisal/-a: Aja, pa še to: ali vam (tistim, ki ste črnolaske) ob umivanju las doma gre dol precej barve? Namreč, do zdaj sem si od barvanja že nekajkrat umila lase (ne prepogosto ampak zmerno) in je vedno videti, da je voda malce temno obarvana. :? Je to normalno za začetek? Ker se ne bi rada šla kopat v terme in bo voda črna. :eek: :D Any experiences like that?


Js sem se pred nekaj meseci pobarvala s prelivom na modro črno in ja, isto se mi je sperala dol. Zdaj je nimam več gor. Glede kopanja pa ne vem. Ampak s šamponom gre pomoje bolj dol kot pa samo z vodo - tako, da pomoje ne bo nič takega, da bi ti tam plavala v črni vodi. :D Čeprav bi jaz na tvojem mestu spela lase, klor vseeno škoduje lasem.
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 16. Jan. 2009 15:27

LanaMaxim napisal/-a:
Tamala_mrha napisal/-a: Aja, pa še to: ali vam (tistim, ki ste črnolaske) ob umivanju las doma gre dol precej barve? Namreč, do zdaj sem si od barvanja že nekajkrat umila lase (ne prepogosto ampak zmerno) in je vedno videti, da je voda malce temno obarvana. :? Je to normalno za začetek? Ker se ne bi rada šla kopat v terme in bo voda črna. :eek: :D Any experiences like that?


Js sem se pred nekaj meseci pobarvala s prelivom na modro črno in ja, isto se mi je sperala dol. Zdaj je nimam več gor. Glede kopanja pa ne vem. Ampak s šamponom gre pomoje bolj dol kot pa samo z vodo - tako, da pomoje ne bo nič takega, da bi ti tam plavala v črni vodi. :D Čeprav bi jaz na tvojem mestu spela lase, klor vseeno škoduje lasem.


V trgovini lahko kupiš tri vrste barv in sicer obstojno, tisto, ki je obstojna do 24 pranj in eno, ki traja še manj časa. Pri obstojni se torej barva ne bi smela spirati, je pa res, da sama nimam izkušenj s tako temnimi odtenki. Pred kratkim sem si sicer dala na lase neko varianto temnejše rjave in sem imela tudi občutek da je še pri tretjem pranju šlo nekaj malega dol, samo sem to opazila na brisači in ne na vodi. Preverita, če sta mogoče kupili barvo za 24 pranj, ker sicer je zelo zoprno, če gre barva takole dol ker se potem lahko to pozna tudi na oblekah (če se npr. kaj malega spotiš).
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 16. Jan. 2009 15:53

medvedka, moja barva je bila obstojna (še celo dodatno je pisalo, da je res dolgo obstojna). Ni bil preliv ali obstojnost za določen čas. Zato me preseneča, da se pri vsakem pranju vidi temna voda, na brisači na srečo več ni opaziti temnih madežev (tisto je bilo samo pri prvem umivanju las).
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 16. Jan. 2009 16:51

Barvam se samo in izkljucno pri frizerju.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 16. Jan. 2009 17:54

Moja mami je frizerka in tudi ko barva svoje sestre s pravimi barvami, se te izpirajo. Zato tudi uporablja temne brisače. Jaz pa uporabljam raje prelive oz. une barve do 24 pranj.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov