Ali imajo lepi ljudje več možnosti v življenju?

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jagoda_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 23. 10. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagoda_ » 23. Apr. 2006 16:29

Mene pa zanima,ali mislite da imajo lepi ( simpatični ) ljudje več možnosti kot pa tisti ki niso ravno supermodel. Tu mislim na poslovnem področju,izbira prijateljev itd. Glihkar sem gledala dokumentarec o tem na tv-ju,in so raziskave pokazale da ljudje ki so lepi oz. simpatični,jih imajo ljudje raje in posledično so bolj uspešni v življenju itd.

Jaz osebno ne gledam na videz, pri izbiri prijateljev itd. se mi pa zdi da imajo lepe punce vseeno kje prednost sploh pri službah kot so natakarce itd.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 23. Apr. 2006 16:40

Meni se zdi, da lepota in simpatičnost postajata vse bolj in bolj cenjena, tako na delovnem kot zasebnem(prijateljskem) področju. :?
Meni se to ne zdi fer, ker velikokrat dobro plačano delo poberejo kakšni prelepi, vendar dokaj bolj nesposobni ljudje, namesto da bi zaposlili manj privlačne ljudi z višjim inteligentnim količnikom. :evil:
Uporabniški avatar
cebelica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 28. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelica » 23. Apr. 2006 17:00

O tem bi se dalo debatirat.

Mislim da je v človeški naravi, da si prvi vtis o nekom ustvarimo na podlagi njegovega videza. Kar je lepo za oko imamo raje v svoji bližini, nam ugaja. Nekaj kar pa ni lepo, estetsko, zanimivo temu pa se radi izognemo. Zato je zelo pomembno, da človeka bolje spoznamo in ne ostanemo le pri tem prvem. Le na tak način si lahko ustvarimo kvaliteten krog ljudi, s katerimi se bomo srečevali tako zasebno, kot poslovno.

Po drugi strani pa, če človek oddaja neko notranjo lepoto, ki ni nujno v skladu z nekimi normativi zunanje lepote, bo po mojem imel enake oz. večje možnosti za uspeh v življenju, kot tisti ki ima predvsem zunanjo lepoto.

In ta notranja lepota - ta je nekaj vredna. Ker le ta nam ostane večno!



:flower: :bussi:
skatebaby
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 88
Na forumu od: 20. 4. 2006
Kraj: Primorska :)

Neprebrana objavaNapisal/-a skatebaby » 23. Apr. 2006 17:02

ja pomojm tut vse več folka gleda na zunanjost, čeporv to noben ne prizna in vsi butajo sam uno 'notranjost je pomembna' <-- to je res, ampak pr men to vela za frende pa tipa, nebi mogla bit z nimi če bi bli bedaki, pa tut če bi bli še tok sexy..

kar se tiče fotomodelov pa tega.. to vsi vemo da morš bit suh pa postavca pa svašta..
kar se tiče pa simpatičnosti.. to je pa lahk vsak!! vsak na svoj način.
že če pogledate kdaj v kšni reviji preobrazbo iz ene povprečne rata ful lušna ... mal šminke, modern styling pa smo tm.. obleka nardi človka pravjo
Trubadurka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 25. 12. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Trubadurka » 23. Apr. 2006 18:26

ta predmet debate je bil podprt tudi že z bolj znanstevenega stališča, tako da tu ni dvoma - da, lepi ljudje imajo a priori več možnosti za uspeh, sploh tisti, ki so lepi že od majhnega. ljudje smo pač predvsem vizualna bitja.

še zanimiv članek (ne bi se rada ponavljala, sem že enkrat dodala ta link, ampak je bilo pač na mestu, tako, kot danes :) )
http://www.mladina.si/tednik/200332/clanek/intervju/
Zadnjič spremenil Trubadurka, dne 23. Apr. 2006 18:36, skupaj popravljeno 2 krat.
-matea-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 27. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a -matea- » 23. Apr. 2006 18:32

jp, js tut mislm, da se prepogosto gleda na zunanjost, postavo itd.. sej simpatičnost lah izžarevaš.. ni treba da si supermodel, da si bolša oseba? da bolš delaš u službi? res pa, da včasih na določena delovna mesta postavljajo le postavne osebe.. sam glede izbire prijateljev-ej, če bi pa še na to gledal bi blo pa že bolno.. :roll: js mam rada prjatle take ko so!
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 23. Apr. 2006 19:05

Ja, izgled vedno igra pomembno vlogo, sploh ko nekoga dobr ne poznaš. Vizualnost je prva ki jo ljudje opazijo. To da je izgled pomemben tud ni za obsojat, saj se vsi se dobro počutimo, ko smo v bližini nekoga, ki je zrihtan in na izgled atraktiven.

Jagoda_ napisal/-a: in so raziskave pokazale da ljudje ki so lepi oz. simpatični,jih imajo ljudje raje in posledično so bolj uspešni v življenju

S tem se strinjam! Izgled ti lahko odpre veliko poti.

Vendar izgled je le NA ZAČETKU pomemben, ko se ti ponujajo priložnosti, ker včasih na ta način lažje prideš do nekaterih stvari. Vendar pa ni nekaj z čemer bi lahko bil dolgoročno uspešen. Slej ali prej se moraš tud z druge plati pokazat.
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 23. Apr. 2006 19:08, skupaj popravljeno 1 krat.
skatebaby
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 88
Na forumu od: 20. 4. 2006
Kraj: Primorska :)

Neprebrana objavaNapisal/-a skatebaby » 23. Apr. 2006 19:08

jah no.. še druga stran.. nism fuuuullllll lepa...
ampak naš prfox za zgodlo mi je useen dav 3ko zarad 'naftnega' dekolteja :P škoda k je za mato ženska :/
Uporabniški avatar
Jagoda_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 23. 10. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagoda_ » 23. Apr. 2006 19:30

ja se strinjam,da lahko simpatičnost izžarevaš tudi na drugačen način ne samo z videzom,samo se mi zdi da veliko ljudi ki so zelo sposobni ne dobijo niti priložnosti se izkazat,ker jih prehitijo ljudje ki sicer niso tak sposobno venard tudi zabiti ne in dobro zgledajo...res da mogoče potem ne napredujejo,samo veliko ljudi zaradi njih sploh ne dobi priložnosti...

glede prijateljev pa se strinjam in sem že napisala da jaz ne gledam na videz,še najmajn ( verjetno zato kr težko navezujem stike,in sem vesela vseh ljudi ki se kljub vsemu ukvarjajo z mano,ne glede na to da komaj kaj rečem), vendar sem prepičana da ogromno ljudi gleda na videz prijatelja vsaj na začetku.
skatebaby
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 88
Na forumu od: 20. 4. 2006
Kraj: Primorska :)

Neprebrana objavaNapisal/-a skatebaby » 23. Apr. 2006 19:32

ja sam kar se pa tko tiče 'one-night.standov' pa folk ponavad zbira sebi enako punco.. uni ful dobri ponavad dobijo ful hudo bejbo,.. uni k so bl kmetje pa bl tako.. seb enako.. usaj prnas je tko
Uporabniški avatar
petyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 101
Na forumu od: 7. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a petyka » 23. Apr. 2006 19:56

ja, js mislm d majo ljudje v življenju velik več možnosti če so lepi... že zrd tega k je pol "bolši posu"...nuben več ne gleda na notranjo lepoto :? pa tud tist k ti da prfox 5 zto k maš velke joške se mi zdi :tot: fuj!!
I just want 2 hold u again
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 23. Apr. 2006 20:02

jah pri meni je že ralzika med lepim in simpatičnim... simpatični so mi ljudje zaradi osebnosti, zaradi nečesa kar jih naredi posebnega... lepi hja...znajo biti extremno površinski, znajo biti pa tudi extremno simpatični...

gotovo imajo že v startu neko prednost, ker s svojo lepoto pritegnejo pogled, so nekateri poklici pri katerih so v prednosti, pri izbiri prijateljev pa dvomim.
vsaj pri izbiri tistih pravih prijateljev ne, sem pa slišala od neke punce,ki bi jo sama definitvno uvrstila med lepe ljudi, da ima velikox probleme,ker jo imajo vsi za tupo, površinsko, avšo, ker težko najde ljudi,ki je ne bi že od začetka tipizirali.
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 23. Apr. 2006 20:20

Hmmm, sej po en stran je res, da lepši laži pridejo skoz kt tisti "ne tako zelo lepi"... Sam po drug stran jim je loh pa tut kdaj teži (čeprou se neumn sliš)...

Pr lubezni... Recmo ena oh in sploh huda ženskica (al pa tip) bo mogoče teži dubila tipa (pa čeprou ji tega nben nau verjeu), kr jih bo dost takih, k si bodo misll, da tko niso dost dobri za njo (in podobne fore)... :?

Na delounem mestu... Lepota zna bit tut uzrok takšnih in drgačnih foušij s strani istga spola (predusm mislm tle na ženske), šef te loh odjebe kr je njegova ženka lubosumna nate, jadi, jadi, jadi... :roll:

Pr prjatlih... Tle pa lepota resnično ne bi smela štet (saj pr men ne)...
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 23. Apr. 2006 20:58

lepi: ni nujno
simpatični: absolutno
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Apr. 2006 21:38

ja pomoje zlo hitrejš dobiš službo če si lepši in postaven, sploh na kšnih takih delovnih mestih kjer se dela z ljudmi (lokali, gostilne, banke, pošte,hostese...)in na takih delovnih mestih ne iščejo preveč kakovosti ampak lepoto, da folk hodi tja zarad nekega lepega delovca.no tle ciljam predvsem na lokale........

kar se tiče pa kšnih bolj resnih delovnih mest pa mislm da kar gledajo in na izobrazbo in na delavčevo kakovost dela in kumunikativnost, seveda pa tud verjetno na izgled.sam ni takih velkih omejitev, kot pa pri drugih delih......

po pravici povedano se men to zdi precej nepošteno, da je tko.ker potem tisti ki ma par kil preveč al pa mal kriv nos težko dobi službo recimo v nekem lokalu, pa neglede kakšne sposobnosti ima....no tak problem mam jest.delo v lokalu kar dobro obvladam, sem prijazna komunikativna, nasmejana, urejena, ampak mam par kil preveč.in me zato noben noče v službo vzet.in ko sm mela prakso v frizerskem salonu mi je delodajalka rekla da kakšna sem in kaj si misli folk ko me gleda skozi okno-da je ena gorila notr...
ja take pazke sm poslušala in zato sm se odločila da če pač sistema ne morm spremenit, bom rajš ciljala na tako službo kjer lepota in postava ni nuja.....

je pa žalostno vse to in skrajno nepravično :!:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]