tvoja najljubša knjiga

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
nanyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 11. 9. 2006
Kraj: 18km iz mb

Neprebrana objavaNapisal/-a nanyka » 30. Jan. 2008 18:19

Nimam neke najljubše knjige, amapk če bi pa mogla izpostavit pa bi bila to knjiga Zločin in kazen!Ne vem kaj me na njej pritegne, ampak m je enostavno všeč!
When God Created Men, She Was Only Kiding!
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 30. Jan. 2008 20:47

Ja - Zločin in kazen je bla tut meni všeč (tut jst ne vem zakaj)!
Mi je bla pa tut všeč Picture of Dorian Grey (tut ne vem zakaj) :?

Sicer pa so moje najljubše knjigce kriminake od Agathe Christie...Use sm prebrala! Ok, skor use :D
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 30. Jan. 2008 23:15

moja najljubša knjiga je Barra Creek.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 31. Jan. 2008 0:26

verjetno kar kakšna Ibsen - Strahovi, Hamlet, seveda Antigona, Kralj Ojdip (nasploh so mi drame kul. po tem sem jih še kar dosti vzela v roke, pa bodo omenjene ostale kar najljubše;) ). Zločin in kazen :) pa še veliko bi se jih našlo:) vendar bi morala malo pobrskat za točnimi naslovi..

Drgač mi je pa trenutno všeč Platon- Država. Kar nekaj življenjskih resnic najdeš, če jim (stranem) daš priložnost.oz se kolikor toliko osredotočiš nanjo. Priporočam..

Aja .. ko tako malo prebiram strani te teme..
Baletni copatki, 5 prijateljev, Zvesti prijatelji. Teh knjig res ne bom nikoli pozabila :) Aja pa še od Sherloka Holmesa itd. itd. Ah sem kr malo nostalgična ratala :D Moje prve knjigice, ki sem jih z veseljem držala v rokah tudi po cel dan.
Vem, da sem večkrat po tem, ko sem prebrala vse knjige iz zbirke Baletni copatki, še kakšno leto čekirala, da niso še kako novo izdali. ..
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 31. Jan. 2008 1:41

ma jest bom te baletne copatke šla še enkrat brat, vsaj eno knigo al pa kkšno od prijateljev :D nostalgija..
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 31. Jan. 2008 12:23

kr.ena napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:
sAdie napisal/-a:Pa kaj je s tem Alkimistom, da ste vsi naduseni? :? To knjigo sem dobila za uspeh v OŠ od sole, pa je se do zdaj nisem odprla...ne vem, ne privlaci me ocitno :)



sploh nisi in :P
tale alkimist je postala ena navadna modna muha. se oproščam vsem, ki ste nad knjigo resnično navdušene, ampak močno dvomim, da je coelhu ratalo napisat nekaj tako razsvetljujočega, da je spremenilo življenje vsem zvezdnicam, ki jih povprašajo po najljubši knjigi, pa tako izstrelijo, da je to seveda alkimist.

Alkimist je bil modna muha kakih 10 let nazaj ... zdaj je verjetno že out :D
Meni je bil tudi všeč, ne bi ga pa ravno imenovala najboljša in kultna knjiga in sploh in oh.
Če te zanima, kaj je notri tako "razsvetljujočega", jo preberi. Mogoče ti bo spremenila življenje :wink:


:D Mogoce pa res kdaj...
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 19. Feb. 2008 23:01

hmmm...zadnje čase me je spet bolj potegnilo v branje knjig. v gimnaziji sem pač brala obvezno čtivo, ki pa moram reči, mi je bilo vse zelo všeč (ok, izjema je trpljenje mladega Wertherja...kok pa ta tip jamra).

najljubše knjige:
* Dan Brown ma dobre, čeprav sem bila nad koncem Angelov in demonov zelo razočarana, najboljša njegova mi je Ledena prevara. Digitalne trdnjave pa še nisem brala;

* Henning Mankell: če poznate?? švedski pisatelj, piše kriminalke, nekaj tudi za otroke. me pa navdušuje njegov lik inšpektorja Kurta Wallanderja!! priporočam!
razočarana sem edinole, ker njegove "nove" knjige, ki je že nekaj časa zunaj, ni še prevedene v slovenščino;

* res je, tudi Zločin in kazen je odlična knjiga, prav tako Zolajevi romani (njegovo pisanje je fenomenalno);

* moram pa prebrati še Ano Karenino pa seveda Alkimista, ki ga tukaj tako omenjate, me že firbca.

mja, to bi bilo zaenkrat vse...
Uporabniški avatar
LoveLy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: purple claud

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveLy* » 21. Feb. 2008 20:26

Mi otroci z postaje ZOO mi je najbolša do zdaj...sem že 3x brala.hehe :D
Uporabniški avatar
Jaqueline
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jaqueline » 22. Feb. 2008 16:30

Meni je od pisateljev zelo všeč George Orwell. Najljubši sta mi njegovi najbolj znani deli: 1984 in Živalska farma. Zelo všeč mi je bil njegov pogled na svet.

Drugače bi med naj knjige lahko uvrstila še:
Lord of the rings
Da vinčijevo šifro
Mi otroci s postaje zoo
in ne morm si pomagat, da je ne bi dala na seznam...Antigono. Bla sm čist navdušena nad zgodbo, ko smo jo obravnaval v šoli. Še zdej sm.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 22. Feb. 2008 16:56

Trenutno Harry Potter - Svetinje smrti od J. K. Rowling.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Feb. 2008 17:54

pri branju živalske farme sem se nekajkrat naglas smejala, ampak 1984 me pa ni ravno navdušila, ker sem dobila kar tak paranoično klavstrofobičen občutek.
Uporabniški avatar
Jaqueline
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jaqueline » 22. Feb. 2008 21:05

Živalska farma že samo zarad likov deluje smešna. Hehe

Drugač pa ja, pri branju 1984 res dobiš tak čudn feeling, ko da si pod drobnogledom tistih nad nami in se mal vprašaš nad lastno svobodo. Pr tej knjigi me je navdušlo predvsem opisovanje krajev, tist ko res gre v detajle in se zdi koda si res tam in vohaš tist smrad. Najbolj šokanten je konec!
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 23. Feb. 2008 1:10

J.P.Sartre: Za zaprtimi vrati-najboljša od teh k smo jih bral za domače branje, pa sporočilo knjige mi je všeč, pa znan citat iz knjige: "Pekel so ljudje okoli nas."
všeč mi je bla tut knjiga, k smo jo mel za maturo iz angleščine: Mark Haddon:The Curious Incident of the Dog in the Night-time

drugač so mi pa najbl všeč knjige, ob katerih se zjokam;
Ivan Sivec: Zadnji mega žur-brala že ene parkrat, pa zmeri jokala. pa še noben k je to knjigo prebral mi ni reku, da mu ni bla dobra.
Anton Ingolič: Mladost na stopnicah-baje je tut film
Melina Marchetta: Reševanje Franceske
Marinka-Fritz Kunc: Janov krik
Aksinja Kermauner: Berenikini kodri


pa Puščavska roža, Sužnja, Poročena pod prisilo, Ognjeno srce in podobne
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 23. Feb. 2008 14:38

haruki murakami - ljubi moj sputnik :hearts:
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 23. Feb. 2008 16:28

Jean M. Auel: Rod jamskega medveda (ta mi je bila najbolj všeč, druge so tudi super)....pomoje sem jo prebrala kakih 10x, kar pri 500 straneh ni kar tako :D

Alkimist, ki ste ga zgoraj omenjali... nič posebnega. Meni se je zdel taka cenena literatura za množice, morda sem jo pa samo brala v obdobju, ko je niti nisem dojela tako, kot je treba. Najbrž mu bom dala nekoč še eno priložnost

Uffff ne smem pozabili Michener: Zaliv :razz:

Pa Mitchell: v vrtincu... prejokala sem ko dež zadnjih 200 strani, katere sem prebrala naenkrat :(

Vse tri :love:

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov