Muzeji

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 22. Apr. 2010 15:20

Vsako soboto ob 11. uri je voden ogled izkopavanj na špici v Ljubljani, ogled ostankov kolišč. Štart z otroškega igrišča na Prulah, ob Ljubljanici, ogled traja cca 1 uro. :razz: do konca maja 2010
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 21. Jun. 2010 13:57

Se je katera uelezila kake prireditve na poletni muzejski noci? Sem bila v etnografskem in v mestnem muzeju in sem bila kar navdusena :D Predlagam ogled razstave slovenskih blagovnih znamk (Cockta predvsem), sej je mejhna razstava ampak simpaticno postavljena. Pa tudi stalna zbirka etnografskega muzeja je za pogledat.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 16. Maj. 2014 11:00

18. 5. 2014 je Mednarodni muzejski dan

v muzejih po Sloveniji bodo potekale številne delavnice in dogodki ter vodenja po muzejskih zbirkah. Vstopnin na ta dan ni :)
Axl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 8. 5. 2014
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Axl » 19. Maj. 2014 13:41

Glede na to, da je bil včer Mednarodni muzejski dan lahko pristavim še moje mnenje.

1. Mestni muzej Ljubljana

Men je res dobra, zanimiva zgornja razstava ter še v fičota sm se lahko vsedel, hudoo. :cool: Nostalgija. Uh pa kera simpatična natakarca.

Prirodoslovni muzej Slovenije

Odlična razstava, predvsem živali, te sove so res hude,...

Na spodnjem nadstropju je tud lutkarska razstava, in to je res umetnost glede the lutk, mene je ta najbolj pozitivno presenetla.

3. Etnografski muzej ,...

Ok, sam men ni blo nevem kaj, pa časa zmanjkal. Razstava o vratih mi je živ dolgčas.

4. Mestna galerija Ljubljana

Majhno, izguba časa, kr neki.

Narodno galerijo pa tko prenavljajo.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 19. Maj. 2014 17:40

a ni v Mestni galeriji Ljubljana trenutno na ogled razstava Kozmos? Meni se je zdela fajn. Pogačnikova instalacija mi je bila edina precej kr nekaj, ker zahteva malo več znanja in razumevanja njegovega dela, ki ga tiste skice ne prezentirajo ravno najbolje.
Axl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 8. 5. 2014
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Axl » 19. Maj. 2014 21:00

floribunda napisal/-a:a ni v Mestni galeriji Ljubljana trenutno na ogled razstava Kozmos? Meni se je zdela fajn. Pogačnikova instalacija mi je bila edina precej kr nekaj, ker zahteva malo več znanja in razumevanja njegovega dela, ki ga tiste skice ne prezentirajo ravno najbolje.


Ja točno ta je. Mene ni prepričala ter mi osebno ni bila všeč. Mislim, da mora umetnik jasno izrazit sporočilo ter kvalitetno, sistematično obdelat tematiko. Pa rad drugač globje razmišjam.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 07. Jun. 2014 18:01

21. 6. je poletna muzejska noč.

http://www.muzejska-noc.si/

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov