Knjige/ Razni romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 03. Nov. 2006 16:08

Jens Christian Grondahl: Tišina v oktobru

link

Zelo lepo napisano; priporočam. Tako "mcevanovsko" seciranje čustev ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 04. Nov. 2006 17:23

Mene zanima, če je katera že brala knjigo Parfum?
Ne vem ali bi šla prvo gledat filma in nato brat knjigo, ali obratno. :D

Upam, da imajo knjigo v knjižnici ... Sem jo videla v knjigarni, ampak si je nisem kupila. Zelo zanimiva se mi zdi ta knjiga.
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
Cintia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 18. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cintia » 04. Nov. 2006 18:47

Hiša tisočerih lantern - Victoria Holt :hearts:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 12. Nov. 2006 15:59

Nicole Krauss: Zgodovina ljubezni

Mnjam. Za uživat zraven. Ni za površne bralce kot sem jaz včasih, zato sem se morala vmes kar nekajkrat vračat nazaj. Vsekakor krasno napisana knjiga.

Vsebina? Nemogoče opisati na kratko. Pripoveduje več oseb, vsi pa so po svoje povezani s knjigo "Zgodovina ljubezni". Za katero avtor misli, da je izgubljena, pa ni, ampak po svoje vpliva na veliko ljudi ...

Pisateljica je poročena z Jonathanom Safranom Foerom.
Zanimivo. Najdem precej stičnih točk med knjigama, tudi v samem stilu. Zgleda, da sta se našli dve sorodni duši v najboljšem pomenu besede ...[url]
kr.ena napisal/-a:Jonathan Safran Foer: Vse je razsvetljeno (založba Mladinska knjiga)

Na začetku malo zmedena knjiga, ampak zdaj sem padla noter in mi je super (nisem še končala).
Mlad ameriški žid želi zvedeti vse o svojih prednikih v Ukrajini. Tekst nonstop preskakuje od leta 1791 v sedanjost in nazaj. Nekaj časa pripoveduje v prvi osebi avtor (ne vem, koliko je v resnici biografije zraven, ampak mu je ime Jonathan ...), potem njegov ukrajinski prijatelj, ki mu pomaga na potovanju (za umret komičen jezik; tip pač ne obvlada najbolj angleščine, tudi v slovenščini je smešno), potem spet v tretji osebi, ko se vrača v preteklost.

Se splača vztrajat pri knjigi!

Pisatelj je letnik 1977, to je njegov prvi roman, ki je dobil cel kup nagrad in je preveden v 30 jezikov.
Foer[/url]
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 12. Nov. 2006 16:21

kr.ena napisal/-a:Nicole Krauss: Zgodovina ljubezni

Mnjam. Za uživat zraven. Ni za površne bralce kot sem jaz včasih, zato sem se morala vmes kar nekajkrat vračat nazaj. Vsekakor krasno napisana knjiga.

Vsebina? Nemogoče opisati na kratko. Pripoveduje več oseb, vsi pa so po svoje povezani s knjigo "Zgodovina ljubezni". Za katero avtor misli, da je izgubljena, pa ni, ampak po svoje vpliva na veliko ljudi ...

Pisateljica je poročena z Jonathanom Safranom Foerom.
Zanimivo. Najdem precej stičnih točk med knjigama, tudi v samem stilu. Zgleda, da sta se našli dve sorodni duši v najboljšem pomenu besede ...

Wee, me veseli, da si tut ti uživala! :D

Jap, to sem tut jst rekla na Nicole in Jonathana, ne bi se mogla bolj najt, res sta dobra. :) Pa mislim, da sem že rekla, da sta oba svojo drugo knjigo posvetila eden drugemu. Ona je napisala ''For Jonathan, my life.'', on pa nekaj v stilu ''For Nicole, my idea of beautiful.'' - sooooooo cute!! :hearts:
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 15. Nov. 2006 18:23

***
Zadnjič spremenil laram, dne 26. Nov. 2006 11:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 18. Nov. 2006 21:37

VaNiLliA napisal/-a:ooo.. Zdaj pa sem se lotila s Pamukovo Ime mi je rdeča.. Je super dolg roman :)


Ta tudi mene mika; povej kaj več, ko boš prebrala. :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Nov. 2006 11:13

Jodi Picoult: The Pact

Emily in Chris se poznata celo življenje, njuni družini živita v sosednjih hišah in starši so najboljši prijatelji. Nekje pri 14. letih njuno prijateljstvo spontano in samoumevno preraste v nekaj več.
Pri 18. letih pride do tragedije. Emily umre zaradi strela v glavo, Chris je ranjen. Je bil to dogovorjeni dvojni samomor, ki se ni posrečil, umor, ali kaj tretjega?

Odlično napisano, v tipičnem stilu Picoultove, z natančno razčlenjenimi značaji, knjige kar ne moreš odložit, ampak meni osebno je bila to še najmanj prepričljiva njena knjiga.

Moj favorit je še vedno Rojena iz tvojega življenja, ki je zaenkrat edina v slovenskem prevodu. Tam se lahko resnično vživim v vse osebe, razumem njihova dejanja in reakcije in ne najdem točke, kje je kdo naredil usodno napako, da so se stvari obrnile v neizogibno tragedijo. Je bila napaka že Annino spočetje? Prvi poseg pri njej, ki ni bil le nedolžno darovanje krvi? Dela napako Anna? Ali Kate? Njuni starši? Zdravniki?

Pri Vanishing Acts in Salem Falls so stvari malo manj zakomplicirane, ampak še vedno lahko razumem, zakaj so ključni ljudje reagirali tako kot so in postavili sebi in svojim bližnjim življenje na glavo.

The Pact pa ... bi mi moralo biti žal, ker nisem doživela take vseobsegajoče ljubezni, ker si je niti ne morem predstavljati? Ali imam pravzaprav srečo, ker take vrste "ljubezen" (obsedenost?) že od Romea in Julije naprej vodi v neizogibno katastrofo.

Ne vem. Vem pa, da bom nadaljevala z branjem Picoultove. Naslednje tri knjige me že čakajo na polici.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
čokoholičarka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 30. 10. 2006
Kraj: neverland

Neprebrana objavaNapisal/-a čokoholičarka » 21. Nov. 2006 14:13

P.Coelho: Veronika se odloči umreti...knjiga iz katere sem se ful naučila in se me je dotaknila...priporočam :!:
Ma jst sem ful knjig prebrala sam se zdele glih ne spomnim naslov..ponavad hodm po knjižnici pa brskam pa najdem kakšen biser :razz:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 25. Nov. 2006 15:58

Paul Auster: Leviatan

Priporočam. :) Zanimivo in lepo napisano.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 26. Nov. 2006 11:13

skinny napisal/-a:Mene zanima, če je katera že brala knjigo Parfum?
Ne vem ali bi šla prvo gledat filma in nato brat knjigo, ali obratno. :D

Upam, da imajo knjigo v knjižnici ... Sem jo videla v knjigarni, ampak si je nisem kupila. Zelo zanimiva se mi zdi ta knjiga.


Najprej preberi knjigo, potem pa si oglej film, da boš vedela o čem se gre (nasvet prijateljice) :) . In ja, ziher jo imajo v knjižnici. :wink:
Jaz jo ravnokar berem, in mi je všeč.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 27. Nov. 2006 21:53

kr.ena napisal/-a:Jodi Picoult: The Pact

Odlično napisano, v tipičnem stilu Picoultove, z natančno razčlenjenimi značaji, knjige kar ne moreš odložit, ampak meni osebno je bila to še najmanj prepričljiva njena knjiga.

Zanimivo, mene je pa ravno ta najbolj prepričala. ;) Chrisova zgodba mi je bila res rahlo boooring, ampak retrospektiva me je pa vlekla, sploh potem, ko je Emily izvedela youknowwhat. :eek: Zaključek retrospektive (a.k.a. pojasnilo glavnega dogodka) mi je blo še kr OK, sam konec Chrisove zgodbe pa blah. Na splošno gledano me je pa knjiga navdušila, kot sem že rekla. :D

Zdaj me pa čaka njena The Plain Truth, woo!

Drugače pa trenutno berem Fowlesovega Zbiratelja in moram rečt, da me že dooolg nobena knjiga ni tolk zagrabla kot tale. :eek: Res, fantastično branje! Prebrala sem dobro polovico knjige, končat jo pa nameravam do četrtka, keeeeeer... (see below)
Knjižni sejem: 30. 11. ob 17.45
Zbiralec
Dr. Lunaček in Dr. Rus Makovec
Pogovor o kultnem romanu Johna Fowlesa, v katerem naj bi dobil navdih ugrabitelj Natasche Kampusch
Udeleženca pogovora o zlorabi moči: psihiatra dr. Matjaž Lunaček in dr. Maja Rus Makovec, moderira Borut Petrović Jesenovec

Jst bom v prvi vrsti! :D
(Aja pa pravilen naslov je drugače Zbiratelj, hehe.)
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 28. Nov. 2006 10:34

Velouria napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:Jodi Picoult: The Pact

Odlično napisano, v tipičnem stilu Picoultove, z natančno razčlenjenimi značaji, knjige kar ne moreš odložit, ampak meni osebno je bila to še najmanj prepričljiva njena knjiga.

Zanimivo, mene je pa ravno ta najbolj prepričala. ;) Chrisova zgodba mi je bila res rahlo boooring, ampak retrospektiva me je pa vlekla, sploh potem, ko je Emily izvedela youknowwhat. :eek: Zaključek retrospektive (a.k.a. pojasnilo glavnega dogodka) mi je blo še kr OK, sam konec Chrisove zgodbe pa blah. Na splošno gledano me je pa knjiga navdušila, kot sem že rekla. :D

Zdaj me pa čaka njena The Plain Truth, woo!


Ne vem :? Sem kaj spregledala ali se mi ni zdelo pomembno? (lahko tudi na zs, če slučajno kakšna bere in bi to pokvarilo užitek)

Mene ni pritegnilo samo to, ker se v osebe nisem mogla vživeti. Potem sem brala komentarje na strani Jodi Picoult in mogoče imajo prav- da odrasli ne moremo razumeti, da najstniki tako reagirajo, ker smo pozabili. Mislim, jaz sem v prvi sekundi vedela, kaj bi moral Chris narediti in najraje bi ga zgrabila za vrat in mu povedala, naj vklopi pamet. (torej sem se le vživela :wink: )

Konec s tistim sporočilom v pločevinki mi je pa všeč ...

Zdajle pa že berem Keeping Faith. Do tematike sem sicer precej skeptična (deklica, ki vidi boga in se z njim pogovarja), ampak je zelo zanimivo.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 02. Dec. 2006 13:48

ushergirl napisal/-a:Danes začnem s Parfumom :razz:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 05. Dec. 2006 10:16

Velouria napisal/-a:Zdaj me pa čaka njena The Plain Truth, woo!


Si videla tole? :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov