Knjige/ Razni romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Mar. 2013 0:22

^^skrajni cajt, da jo še jz preberem :), tolk že lepega slišala/brala o tej.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 20. Mar. 2013 15:57

http://www.goodreads.com/book/show/1187 ... -our-stars

Priporočam, če se že dolgo niste pošteno zjokali. Mene še zaj eno uro po branju pečejo oči.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Mar. 2013 13:25

^^hehe.. lepa, ane?
Jz sem se parkrat morala prav ustavit in nehat brat, ko sem bla zunaj kje, k me je prav "zalilo"..

Beya_ napisal/-a:a je [Fault in our stars] res tak fajna za branje, kot je ocena na GR? Nameravala sem to knjigo naslednjo prebrat. :)
Ja, men zelo všeč (mislm..mal mi je težko rečt "je fajn za branje", glede na temo, ampak zgodba lepo teče, dobra pripoved; da o kakšnih citatih niti ne govorim).
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 21. Mar. 2013 13:32

Sama sem prišla nekje do polovice in sem že tu čist fertik ... prav bojim se do konca prebrat knjigo, ker te res ''pretrese''!
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Lavriksa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 12. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Lavriksa » 25. Apr. 2013 13:05

Jaz pa trenutno berem knjigo od Ivana Minattija Nekoga moraš imeti rad, res super knjiga in zgodba. Priporočilo pa sem dobila kar od prodajalke v Konzorciju Mladinske knjige in moram priznati, da sem do sedaj bila še vedno zadovoljna z njihovimi predlogi. Tudi knjiga od Jorge Bucay-ja Zgodbe za razmislek je bila super knjiga.
erato
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 1. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a erato » 01. Maj. 2013 13:32

Ne dolgo nazaj sem prebrala dve knjigi dobesedno na dah
Melissa Panarello: Pred spanjem so stokrat skrtačim lase
Francesca Petrizzo: Pripoved neke psice
Druga mi je bila še posebej všeč, ker sem poetična duša in knjiga se mi zdi res lepo napisana
V navalu teh plehko napisanih Petdesetih odtenkov in podobnih knjig se mi zdi da se ene ženske prehitro zadovoljijo, jaz se veliko bolj navdušujem nad lepo napisanimi knjigami. Ali pa takšnimi kot je Pred spanjem si stokrat skrtačim lase, ki te ne 'šparajo' ali poskušajo zadovoljit z nekimi klišeji ampak gredo ravno v drugo smer
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 01. Maj. 2013 13:38

erato napisal/-a:Ali pa takšnimi kot je Pred spanjem si stokrat skrtačim lase, ki te ne 'šparajo' ali poskušajo zadovoljit z nekimi klišeji ampak gredo ravno v drugo smer


Ufff, to je pa ena slabše napisanih knjig. Res je, da sem jo že pred leti prebrala, ampak obstaja ogromnoooo boljše napisanih knjig, kjer se prav tako ne špara :)
Zadnjič spremenil Beya_, dne 01. Maj. 2013 13:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
erato
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 1. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a erato » 01. Maj. 2013 13:43

To je res, obstaja veliko boljše napisanih knjig, ampak meni je bila ta zelo všeč. Pomoje zato, ker jo je napisala ful mlada punca, ki verjetno ni mela pisateljskih izkušenj. Ampak se strinjam s tabo, ja.
Uporabniški avatar
Atonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Atonka » 22. Maj. 2013 11:30

Tole knjigo imam sedaj v rokah, ravno za vikend sem jo začela brati. Gre za avtorja Jonasa Jonassona in knjigo Stoletnik, ki je zlezel skozi okno in izginil. Knjiga je že uspešnica, saj ima zelo humorno vsebino. Gre namreč za avtorja, ki prihaja iz Švedske, ki je že tako znana po tem da pisci tam pišejo vrhunske kriminalke, vendar je ta korak naprej, saj je začinjena z zelo dobrim humorjem.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 25. Jul. 2013 11:29

Tole knjigo imam sedaj v rokah, ravno za vikend sem jo začela brati. Gre za avtorja Jonasa Jonassona in knjigo Stoletnik, ki je zlezel skozi okno in izginil. Knjiga je že uspešnica, saj ima zelo humorno vsebino. Gre namreč za avtorja, ki prihaja iz Švedske, ki je že tako znana po tem da pisci tam pišejo vrhunske kriminalke, vendar je ta korak naprej, saj je začinjena z zelo dobrim humorjem.


je dobra? sem že jaz tudi čula za njo...

jaz sem prebrala ravno zdaj nas morju 4 knjige. The fault in our stars - tak ko se že gor napisal... super, pretresljiva, odlični citati. res toplo priporočam!
the perks of being a wallflower - po vsej verjetnosti poznate film (ki je odličen!!)... mene je še firbec matru, pa sem knjigo prebrala. zelo dobro napisana, knjiga da boljši vpogled v osebnost, dejanja protagonista.
ledena princesa - camille läckberg: meni osebno zelo slabo napisana kriminalka. konec je takoo za lase pritegnjen, res eno samo pretiravanje. pa stil pisanja tudi tak, ko da berem knjigo za otroke. je pa kul lahkotno branje za na plažo. res ti ni treba niti mal razmišljat zraven...
carlos ruiz zafon: ujetnik nebes. EE :D TO PA JE KNJIGA!!!!!!!!!! je sicer tretja iz cikla Pokopališča pozabljenih knjig, ampak je vseeno kako jih bereš, ker se knjige vsebinsko ne navezujejo druga na drugo... so povezane, ampak jih lahko bereš kakor hočem. torej jaz sem začela z ujetnikom nebes. knjiga je postavljena v čas frankovskega režima v barceloni. skozi zgodbo dobro opiše kakšno je bilo življenje prebivalstva v tem času "tiranije". vsebina je mračna, včasih je malo mučno brat, ampak je knjiga res zelo dobra. zdaj berem igro angela (druga iz cikla) in je tudi super. "prvi" del je Senca vetra, za katero si tudi upam trditi, da je odlična.

Aja pa mislim, da bi bilo čudno, da ne bi jaz, obsedenka z Haruki Murakamijem, priporočala katero koli njegovo knjigo :D piše čudovite, bizarne romane. Osebno priporočam, da začnete s knjigo Ljubi moj sputnik oz. Južno od meje, vzhodno od sonca, da se vam bralne brbončice navadijo na njegov stil pisanja :=)
Kampara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kampara » 14. Feb. 2014 23:18

Trenutno me navdušuje Divja od Cheryl Strayed. Gre za avtobiografsko zgodbo, po kateri snemajo tud film z Reese Whiterspoon ... gre se pa o bejbi, ki ful mlada (z 22 leti) gre sama prehodit 1800 km dolgo pacifiško gorsko pot, po tem, ko doživi družinsko travmo. Tale citat dobro povzame, kar ona doživlja na tej težki preizkušnji:

»Strah poraja strah. Moč poraja moč. Primorala sem se, da sem v sebi porajala moč. Ni trajalo dolgo, pa me v resnici ni bilo strah.«

Pet zvezdic z moje strani! Mislim, da bi vsak od nas moral to prebrati, ker komaj ko si sam s seboj in soočen s svojim lastnim preživetjem, prideš do nekaterih spoznanj ... imam še približno tretjino knjige do konca, še dobro da je vikend pred vrati :D
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 23. Feb. 2014 21:11

Kampara napisal/-a:Trenutno me navdušuje Divja od Cheryl Strayed. Gre za avtobiografsko zgodbo, po kateri snemajo tud film z Reese Whiterspoon ... gre se pa o bejbi, ki ful mlada (z 22 leti) gre sama prehodit 1800 km dolgo pacifiško gorsko pot, po tem, ko doživi družinsko travmo. Tale citat dobro povzame, kar ona doživlja na tej težki preizkušnji:

»Strah poraja strah. Moč poraja moč. Primorala sem se, da sem v sebi porajala moč. Ni trajalo dolgo, pa me v resnici ni bilo strah.«

Pet zvezdic z moje strani! Mislim, da bi vsak od nas moral to prebrati, ker komaj ko si sam s seboj in soočen s svojim lastnim preživetjem, prideš do nekaterih spoznanj ... imam še približno tretjino knjige do konca, še dobro da je vikend pred vrati :D


Kdaj pa pride vn tale film z Reese Whiterspoon, veš morda? Tud sama sem prebrala knjigo in je res dobra, komaj čakam še film :D
Kampara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kampara » 14. Mar. 2014 18:03

Mimika55 napisal/-a:
Kdaj pa pride vn tale film z Reese Whiterspoon, veš morda? Tud sama sem prebrala knjigo in je res dobra, komaj čakam še film :D


Hm, piše na imdb da 2014 .. torej domnevam da kmalu :) Ampak mislim, da bo knjigo res zelo težko prekosil. Meni je tako huda, da jo berem že drugič v roku par tednov :):)
Metka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 2. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Metka » 02. Jun. 2014 12:14

Prisegam na zgodovinske romane.

Pravkar sem prebrala zadnje vrstice zgodovinskega romana Knjiga ljubezni izpod peresa Kathleen McGowan. In spoznala nekaj zanimivih skrivnosti zgodovine človeštva. Na začetku preseneti omemba, da je Jezus Kristus napisal evangelij.

Malce več o knjigi:

http://mojpogled.net/magicna-knjiga-ljubezni/.

Sončen pozdrav! :razz:
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 23. Jun. 2014 22:45

Jaz sem pa čisto padel notri v knjige Maria Puza, možakarja, ki je napisal knjigo po kateri je nastal eden najboljših filmov vseh časov The Godfather.. Kak mesec nazaj mi je družinska prijateljica dala obe knjigi Boter pa me je Puzo pritegnil kot pisatelj in sem malo pobrskal še za druge njegove romane.. Našel sem jih še nekaj odličnih in sicer Omerta,Zadnji Don,Familija,Norci Umirajo.. Tip je bil res car.. Že tko sem usekan na mafijozo filme in sicilijansko mafijo na sploh potem pa še dobiš za brat take zakon romane.. :mrgreen: Za vsako bi morali narest film in v vsakem filmu bi morala bit Pacino in De Niro..

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov