Knjige/ Razni romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Dashi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 2. 4. 2009
Kraj: Neue Stadt

Neprebrana objavaNapisal/-a Dashi » 20. Mar. 2010 12:47

Trenutno berem:
- Khaled Hosseini: A Thousand Splendid Suns
- Feri Lainšček: Muriša
Uporabniški avatar
Lucia Klasinc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Lucia Klasinc » 29. Mar. 2010 20:43

No, tud meni je trenutno všeč en malce bolj "zatežen" roman. In sicer Francoski testament (Andrei Makine), modernistični roman, ki ga moramo prebrati za maturo. Sicer rada berem, a sem nad tem delom še posebej pozitivno presenečena. Govori o drugačnosti svetov - potegnemo lahko vzporednice s sedanjostjo, čeprav je bila tema bolj popularna v času obeh vojn. Predvsem mi je všeč avtorjevo doživljanje različnih svetov (ruskega, francoskega).

V tej knjigi sem našla tudi trditev, ki me neizmerno pomirja: "... vse moje znanje mi ni zagotavljalo niti sreče niti stika z bistvom ...". Tudi sama sem namreč vedno hlepela po znanju (in s tem po uspehu - v šoli je to pač povezano), a me to ni res osrečevalo. Mislim, da sem res srečna šele, ko dojamem bistvo nečesa (ko grem v globino, ne v širino).
Uporabniški avatar
Lucia Klasinc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Lucia Klasinc » 29. Mar. 2010 20:48

No, pa Murišo od Lainščka sem tudi prebrala - smo imeli za Cankarjevo tekmovanje. Zanimiva zgodba, sploh če poznaš 1. del - Ločil bom peno od valov. :D
Uporabniški avatar
Tina Verbič
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Veliki Gaber

Neprebrana objavaNapisal/-a Tina Verbič » 30. Mar. 2010 14:47

^^ Lucia, meni je tudi super Ločil bom peno od valov... :)

Drugače pa se zadnje čase navdušujem nad hrvaško književnostjo... Najljubša sta mi Renato Baretić in Ante Tomić... super stil pisanja, se ful nasmeješ, ko bereš... se spomnim, ko sem se prav na glas smejala, ko sem brala Tomićevo knjigo Ništa nas ne smije iznenaditi... ta človek je zakon! :D
Uporabniški avatar
Ajda Sitar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajda Sitar » 30. Mar. 2010 15:51

Lucia Klasinc napisal/-a:No, tud meni je trenutno všeč en malce bolj "zatežen" roman. In sicer Francoski testament (Andrei Makine), modernistični roman, ki ga moramo prebrati za maturo. Sicer rada berem, a sem nad tem delom še posebej pozitivno presenečena. Govori o drugačnosti svetov - potegnemo lahko vzporednice s sedanjostjo, čeprav je bila tema bolj popularna v času obeh vojn. Predvsem mi je všeč avtorjevo doživljanje različnih svetov (ruskega, francoskega).

V tej knjigi sem našla tudi trditev, ki me neizmerno pomirja: "... vse moje znanje mi ni zagotavljalo niti sreče niti stika z bistvom ...". Tudi sama sem namreč vedno hlepela po znanju (in s tem po uspehu - v šoli je to pač povezano), a me to ni res osrečevalo. Mislim, da sem res srečna šele, ko dojamem bistvo nečesa (ko grem v globino, ne v širino).


Francoski testament je super! Dobra knjiga za maturo. Ampak Prišleki so pa za bruhat.
Uporabniški avatar
Katarina Ribnikar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Goriče

Neprebrana objavaNapisal/-a Katarina Ribnikar » 02. Apr. 2010 19:01

meni sta pa obe knjige kul. ampak tako zelo različni. Testamnent je tako lep roman, krasno napisan, poln čudovitih spominov. Prišleki so pa en trač roman :D meni so super zaradi vseh teh pretresljivih dogodkov, ki pa niso opisani na tako subtilen način kot Francoski testament.
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 02. Apr. 2010 20:07

Victoria Holt
Amanda Quick
Julie Garwood

tipične pisateljice romantičnih romanov :D res so super
Uporabniški avatar
Rebeka Kupec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Hrastnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebeka Kupec » 04. Apr. 2010 11:06

Victoria Holt je res super.Njen najboljši roman je zagotovo Poletna noč. <3
Uporabniški avatar
Ksenija Zupanc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rimske Toplice

Neprebrana objavaNapisal/-a Ksenija Zupanc » 04. Apr. 2010 14:37

Lucia Klasinc napisal/-a:No, tud meni je trenutno všeč en malce bolj "zatežen" roman. In sicer Francoski testament (Andrei Makine), modernistični roman, ki ga moramo prebrati za maturo. Sicer rada berem, a sem nad tem delom še posebej pozitivno presenečena. Govori o drugačnosti svetov - potegnemo lahko vzporednice s sedanjostjo, čeprav je bila tema bolj popularna v času obeh vojn. Predvsem mi je všeč avtorjevo doživljanje različnih svetov (ruskega, francoskega).

V tej knjigi sem našla tudi trditev, ki me neizmerno pomirja: "... vse moje znanje mi ni zagotavljalo niti sreče niti stika z bistvom ...". Tudi sama sem namreč vedno hlepela po znanju (in s tem po uspehu - v šoli je to pač povezano), a me to ni res osrečevalo. Mislim, da sem res srečna šele, ko dojamem bistvo nečesa (ko grem v globino, ne v širino).


ei tudi mene je ta knjiga popolnoma navdušila. Si kar podčrtujem delčke, ki so mi všeč. Res je dobra
Uporabniški avatar
Ksenija Zupanc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rimske Toplice

Neprebrana objavaNapisal/-a Ksenija Zupanc » 04. Apr. 2010 14:39

Trenutno pa berem Vampirko akademijo, tako za sporostitev, dobra zbirka :)
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 04. Apr. 2010 17:56

Rebeka Kupec napisal/-a:Victoria Holt je res super.Njen najboljši roman je zagotovo Poletna noč. <3


meni pa živi pesek... to je prva njena ki sem jo prebrala... in je bla res FUUL dobra
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 05. Jul. 2010 18:15

Guy de Maupassant: Njeno življenje.

Klasika.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Avg. 2010 23:17

Spet sem jih en kup prebrala :oops: (morje pa take fore :D)

-"The Lost Art of Gratitude" (Alexander McCall Smith) - zadnja iz serije o Isabel Dalhousie..lepo sporočilo;
-"The Marriage Game" (Fern Micahels) - kritike grozne :D, mah, bla je tam, pa k ni blo drugega za počet..je hitr šla skoz;
-"The Constant Princess" (Philippa Gregory) - izmišljena zgodba o otroštvu Katarine Aragonske;
-"Chasing Harry Winston" (Lauren Weisberger) - "Seks v mestu" varianta. Za usput je blo;
-"The Book of Tomorrow" (Cecilia Ahern) - nenavadno. Čarobno. Luštn. (skor bi blo že za v "fantazijske romane");
-"If You Could See Me Now" (C. Ahern) - :hearts: men res srčkano. Glavno vlogo ima pa en namišljen prijatelj :D;
-"The Gift" (C. Ahern) - kako bi bilo, če bi lahko bili na dveh krajih hkrati..dost zanimivo, ganljivo, spet rahlo "magično".
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 05. Avg. 2010 11:08

Sem prebrala " Nevesta je zal rekla ne" (Kerstin Gier), ker je tak halo okrog knjige in sem dobila velik priporocil. Prebrala sem jo v 2 urah in ne morem rect, da ni zabavna (ker je) in si komot predstavljam holivudsko romanticno komedijo po tem filmu posneto, ampak ne stekam pa, zakaj je tako navdusenje okol te knjige, ker jih je podobnih ogromno.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 05. Avg. 2010 12:08

Trenutno berem Prva damska detektivska agencija: Spodobnost za lepa dekleta. Lahko poletno branje, primerno za na plažo.
Sem jih pa v prejšnjih 14dneh prebrala en velik kup- morje :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov