Knjige/ Fantazijski romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 19. Feb. 2008 9:42

Zdajle berem ZGODOVINARKO! Sem jo včeraj komi še dobila v knjižnici, je bila zadnja prosta(šuhh)! :D
Knjiga te potegne notr, sploh če si navdušen nad zgodovino! Ne morm kaj več rečt, ker je še nisem do konca prebrala ampak že prva poglavja so zelo napeta! Na začetku tudi govori o Ljubljani in Zmajskem mostu... :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 19. Feb. 2008 9:45

Sem brala, ja. :)
Moje mnenje:
kr.ena napisal/-a:Elizabeth Kostova: Zgodovinarka

Rada berem predvsem realistične romane. Včasih sede tudi kakšna fantazija, sploh če jo lahko razumeš v prenesenem pomenu. Tale je pa nekakšna mešanica ... zgodovinski roman s kupom resničnih podatkov, potem se ti pa vmes pojavljajo živi mrtveci, ki pijejo kri in Drakula in česen in razpela :roll: Moram priznati, da mi je šlo to rahlo na živce.

Sicer pa skoraj 700 strani napetega branja, dobro napisanega in ne prezahtevnega. Prepletajo se tri zgodbe - raziskava glavne junakinje v 70. letih, njenega očeta v 50. in njegovega profesorja v 30. letih 20. stoletja. Dogaja se na Nizozemskem, v Angliji, Franciji, ZDA, Romuniji, Madžarski, Bolgariji, Turčiji ...

Skratka - zelo zanimiva zadeva, ampak ... lepo vas prosim, Drakula :?
:wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Kasiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 3. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeia » 17. Jun. 2008 14:44

MissBitch napisal/-a:ne vem če spada sem, ali pod ljubezenske romane...

delno sem, ker je zgodba o najlepšem vampirju

delno pa pod ljubezenske romane, ker je zgodba tudi o dekletu s katerim se zaljubita...

no v glavnem, knjiga je za prebrati... pa ne enkrat... jaz sem zaradi nje skoraj odpovedala pijačo in potem ko sem na drink vseeno šla že ob polnoči pobegnila s kafiča da sem jo lahko prebrala do konca... :lol:

govorim o knjigi somrak avtorice stephenie meyer


Ou, jea!!!!! :flehan: :flehan: :flehan: Prav zelo všečno spisana romanca. Meni je sicer Eclipse (3. del) še najbolj všeč. Komaj čakam film! Še pol leta... Več o Somraku tule...
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 17. Avg. 2008 7:47

moje najljubše

zgodbe iz narnije.
neskončna zgodba
ozirisove skrivnosti
.
.
.
pa pa
Uporabniški avatar
mojamadonna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 15. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mojamadonna » 21. Avg. 2008 9:45

Od vedno sem rad bral in še berem. Ni dopusta, da nimam s seboj paketa knjig. Tudi zaradi narave delam spremljam razno literaturo.

Takole je - seznam fantazijskih romanov, kateri so me kdaj pritegnili (od otroštva, do danes):
-Gospodar prstanov
-Igra prestolov
-Hobit
-Viharni tat
-Silmarillion
-Moč petih
-DaVincijeva šifra
-Harry Potter
-Pullmanova trilogija (Severni sij...)
-Eragon
-trilogija Ognjeni veter
-Morska katedrala
-Štoparski vodnik po galaksiji
-Časovna past
-Saga o Otorjih
Sometimes you have to be a bitch to get things done (Madonna)
Uporabniški avatar
Kasiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 3. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeia » 28. Avg. 2008 19:56

Jaz sem po novem fanica Eragona - knjige, ne filma, se razume :D :D
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 06. Sep. 2008 11:13

Tearjerker napisal/-a:LOTR + Silmarillion + Hobit so itak zmaga. Defitivno ena lepa kolekcija, ki mislim da jo bom morala še ene 10x prežvečit.
Meni je blo precej razvleceno in dolgocasno.

Boljse so mi serije od David Eddings, kot so Belgariad. In pa A Song of Ice and Fire.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 11. Dec. 2008 17:00

Moj Harry(Potter)... :D Prebrala sem pa tudi Somrak, nazadnje, pa mi ni bil preveč všeč...
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 11. Dec. 2008 17:39

3logije:
- Njegova temna tvar
- Bartimejusova trilogija
- Ognjeni veter

Harryja smo tud prebral. trenutno se ukvarjam s knjigo Mesto mask, ki je, se mi zdi, tudi del ene trilogije. Sicer je simpaticno branje, ampak me ni ravno prevzelo. Pa ne vem, a je kriva sama knjiga ali mogoce to, da je nimam casa prebrat v enem kosu in se ze neki casa matram z njo.
Uporabniški avatar
Tweeny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 6. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tweeny » 14. Dec. 2008 17:23

Kasiopeia napisal/-a:
MissBitch napisal/-a:ne vem če spada sem, ali pod ljubezenske romane...

delno sem, ker je zgodba o najlepšem vampirju

delno pa pod ljubezenske romane, ker je zgodba tudi o dekletu s katerim se zaljubita...

no v glavnem, knjiga je za prebrati... pa ne enkrat... jaz sem zaradi nje skoraj odpovedala pijačo in potem ko sem na drink vseeno šla že ob polnoči pobegnila s kafiča da sem jo lahko prebrala do konca... :lol:

govorim o knjigi somrak avtorice stephenie meyer


Ou, jea!!!!! :flehan: :flehan: :flehan: Prav zelo všečno spisana romanca. Meni je sicer Eclipse (3. del) še najbolj všeč. Komaj čakam film! Še pol leta... Več o Somraku tule...



ufffff twilight saga...moje najljubše knjige...tem se pa ne moreš upret, da jih ne bi vedno znova bral...zdej pa še film...po lepo je videt, ker so se te knjige priljubile ljudem (ženskam) vseh starosti...hehe
<3 twilight<3
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 25. Dec. 2008 10:05

Twilight je knjiga za 10 letne deklice. Pa se za njih je skodljivo debilna. Harry Potter je za twilight visoka literatura lahko. Twilight je kot da bi kak debilen avtor fanfictiona skupaj zlepil nekaj Mary Sue zgodb. Bella je totalna Mary Sue.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 25. Dec. 2008 10:41

Mahagonij napisal/-a:Twilight je knjiga za 10 letne deklice. Pa se za njih je skodljivo debilna. Harry Potter je za twilight visoka literatura lahko. Twilight je kot da bi kak debilen avtor fanfictiona skupaj zlepil nekaj Mary Sue zgodb. Bella je totalna Mary Sue.

To si pa dobro povedal. Jaz teh knjig sicer nisem brala v celoti - prebrala sem nekaj strani in takoj obupala, ker je bilo grozno. Zelo dobro poznam zgodbo in prebrala sem kar kritik in komentarjev in po vsem, kar sem slišala, ne obstaja nikakršna možnost, da bi se kdaj lotila branja te zbirke, ker itak ne maram "vampirjev".

Mi je pa res fascinantno, kako so ženske navdušene nad to zgodbo - tudi take, ki jim tega res ne bi pripisala ...
now I have you sleeping next to me ... and this is home
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 09. Jan. 2009 23:21

Velouria napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:Twilight je knjiga za 10 letne deklice. Pa se za njih je skodljivo debilna. Harry Potter je za twilight visoka literatura lahko. Twilight je kot da bi kak debilen avtor fanfictiona skupaj zlepil nekaj Mary Sue zgodb. Bella je totalna Mary Sue.

To si pa dobro povedal. Jaz teh knjig sicer nisem brala v celoti - prebrala sem nekaj strani in takoj obupala, ker je bilo grozno. Zelo dobro poznam zgodbo in prebrala sem kar kritik in komentarjev in po vsem, kar sem slišala, ne obstaja nikakršna možnost, da bi se kdaj lotila branja te zbirke, ker itak ne maram "vampirjev".

Mi je pa res fascinantno, kako so ženske navdušene nad to zgodbo - tudi take, ki jim tega res ne bi pripisala ...


Zanimivo. Jaz sem si to knjigo ravno izposodila. Me prav zanima kakšna se mi bo zdela. Imam občutek, da mi najbrž ne bo preveč všeč, ker me fantazijske zgodbe ne fascinirajo preveč.

Včeraj sem končala z branjem Zgodovinarke. Kar vredu knjiga. Nisem ne preveč navdušena, ne razočarana. :)
Uporabniški avatar
laancy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a laancy » 06. Feb. 2009 8:50

Sm prebrala knjigo J.K ROWLING, The Tales of BEdle the Bard.
V njej je predstavljenih 5 čarovniških pravljic(v njih nastopajo čarovniki in Muggelsi), zraven pa je 'strokoven'
komentar Dumbledorja. Ni mi bla preveč všeč, sm pričkovala več... Drugače je pa knjiga kratka, ima samo okoli 100 strani.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 06. Feb. 2009 16:51

A kdo bere še kšno drugo fantazijo, apart from Twilight & Harry P. & knjig, ki se dobijo na pionirskem oddelku? :D

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov